Książki w oryginale

Na_ten_czas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 30 paź 2012, o 17:41
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 5 razy

Książki w oryginale

Post autor: Na_ten_czas »

Witam, co użytkownicy forum sądzą o czytaniu książek w oryginalnej wersji językowej? Rozumiem, że część książek nie doczekała i być może nie doczeka się przekładu na polski, ale bardziej chodzi mi o sytuację, gdy ma się wybór: oryginał a przekład. Często słyszy się, że niektóre spośród przekładów zawierają wiele przekłamań/nieścisłości. Starałem się trochę dowiedzieć z wyszukiwarek i wygląda na to, że przynajmniej ktoś poszukujący Fundamentals of Physics, David Halliday, Robert Resnick, Jearl Walker może napotkać problemy z dostępnością oraz ceną przy ewentualnej próbie zakupu (~200 euro). Na szczęście są jeszcze biblioteki (niestety, trochę daleko ode mnie, ale zawsze). Jakie są Wasze doświadczenia? Czy warto? Chociażby na przykładzie wspomnianego tytułu.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2013, o 10:52 przez Na_ten_czas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Książki w oryginale

Post autor: Spektralny »

Oczywiście, że warto. Jeżeli nie masz nic przeciwko używanym książkom masę ciekawych pozycji znajdziesz za całkiem przystępną cenę.
Na_ten_czas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 30 paź 2012, o 17:41
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 5 razy

Książki w oryginale

Post autor: Na_ten_czas »

Faktycznie, na podanej stronie książki są stosunkowo tanie. Szkoda tylko, że koszt przesyłki stanowi (5+)-krotność ceny samej książki. Miałem nadzieję, że może uda się znaleźć dystrybutora detalicznego w Polsce, ale wszystko wskazuje na to, że jest to raczej niszowy segment rynku. Ponadto, nie jestem pewien, czy mój poziom znajomości angielskiego pozwoli na swobodne przyswajanie treści, dlatego na razie pozostaje mi wybrać się do bibilioteki i samemu się przekonać. Dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Książki w oryginale

Post autor: Frey »

Spektralny, mi Avast pokazuje, że jest to strona niebezpieczna. Książki w GB są zazwyczaj bardzo tanie, a ta samo książka w księgarni anglojęzycznej w Polsce kosztuje zdecydowanie więcej.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Książki w oryginale

Post autor: Spektralny »

Frey pisze:Spektralny, mi Avast pokazuje, że jest to strona niebezpieczna.
Istotnie, nie można czasem przestać kupować książek hurtowo. Ja tak mam od czasu do czasu na tej stronie.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Książki w oryginale

Post autor: Frey »

Spektralny pisze:
Frey pisze:Spektralny, mi Avast pokazuje, że jest to strona niebezpieczna.
Istotnie, nie można czasem przestać kupować książek hurtowo. Ja tak mam od czasu do czasu na tej stronie.

hehe no to mnie rozwaliłeś teraz To się nazywa rekomendacja
ODPOWIEDZ