PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: »

Spektralny pisze:Oświeć mnie na temat marksizmu (w nowym wątku).
Żaden ze mnie ekspert od marksizmu, ale zawsze możesz sobie jakąś nie wiem, książkę przeczytać, czy coś? znajdziesz nawet jeden tytuł.
Wyłóż mi swoje jedyne słuszne poglądy, przekonaj mnie bym dołączył do ludzi wierzących w państwo wpływające na każdy aspekt życia, wysokie podatki i Unię Europejską.
Nie wierzę w ogóle w istnienie czegoś takiego jak "słuszne poglądy". A Ty wierz sobie w co chcesz, ale pozwól - kolego "wolnościowiec" - kpić innym z Twoich poglądów do woli.

Q.
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Ser Cubus »

... zerwca-56/
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Spektralny »

Qń pisze:
Spektralny pisze:Oświeć mnie na temat marksizmu (w nowym wątku).
Żaden ze mnie ekspert od marksizmu, ale zawsze możesz sobie jakąś nie wiem, książkę przeczytać, czy coś? znajdziesz nawet jeden tytuł.
Piszesz, że celem marksizmu nie jest rewolucja, więc wyjaśnij mi to. Zawsze myślałem, że wystarczy przeczytać Kapitał by poznać wykładnię.
Wyłóż mi swoje jedyne słuszne poglądy, przekonaj mnie bym dołączył do ludzi wierzących w państwo wpływające na każdy aspekt życia, wysokie podatki i Unię Europejską.
Nie wierzę w ogóle w istnienie czegoś takiego jak "słuszne poglądy". A Ty wierz sobie w co chcesz, ale pozwól - kolego "wolnościowiec" - kpić innym z Twoich poglądów do woli.
Kpij sobie do woli, najgorzej to świadczy o Tobie. Tylko nie wciskaj mi w ust słów, że uważam, że mam słuszne poglądy. Z Twoich postów wynika, że gardzisz osobami mającymi inny pogląd na sprawę niż Ty. Poprosiłem więc byś wyłożył swoje racje. W szczególności interesuje mnie Twoje wytłumaczenie przymusu ubezpieczeń i istnienie podatku dochodowego. Jeżeli oskarżasz mnie o śmieszność, powinieneś umieć to udowodnić, a nie podpierać się (źle napisanymi) tekstami jakiegoś Twojego kolegi, czy kogoś innego z czerwonego kręgu.
Awatar użytkownika
93Michu93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 222
Rejestracja: 2 sty 2013, o 19:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 25 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: 93Michu93 »

Sorry, że się wtrącam
, wszyscy, którzy myślą inaczej niż Ty są gorsi? Bo nie wiem czy już mam sobie przypiąć łatkę z napisem idiota...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: »

Spektralny pisze:... więc wyjaśnij mi to.
Powtórzę: zajrzyj do książek. Nie mam kompetencji do udzielania korepetycji z marksizmu.
Tylko nie wciskaj mi w ust słów, że uważam, że mam słuszne poglądy. Z Twoich postów wynika, że gardzisz osobami mającymi inny pogląd na sprawę niż Ty.
O, nie wątpię, że zgodnie z Twoją logiką wyczytałeś gdzieś, że wciskam Ci w usta takie słowa, oraz, że dostrzegasz takie wynikanie. Szczerze mówiąc, nie zdziwiłbym się gdyby Twoja logika doprowadziła do wniosków, że jestem trzygłową żyrafą i uważam, że Ziemia ma kształt banana. Ja co prawda wolę logikę tradycyjną, ale oczywiście co kto lubi.
Poprosiłem więc byś wyłożył swoje racje.
Zdaje się, że to nie wątek o moim światopoglądzie. Jeśli założysz wątek w którym będziesz chciał z kimś porozmawiać o światopoglądzie, to oczywiście istnieje niezerowa szansa, że się w nim wypowiem.
Jeżeli oskarżasz mnie o śmieszność, powinieneś umieć to udowodnić
Ke? Mam udowodnić, że mam prawo się śmiać z tego, na co mam ochotę?
93Michu93 pisze: , wszyscy, którzy myślą inaczej niż Ty są gorsi?
A skąd Ci to przyszło do głowy? Ani ci którzy myślą inaczej, ani ci którzy mają kłopot z logiką, ani ci którzy negują fakty nie są ani gorsi, ani też lepsi.

Q.
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Ser Cubus »

Sądzę, że Michałowi po prostu chodziło o Twój ton wypowiedzi. Sam uważam, że zbyt dobitnie się wyrażasz i nie wiem, czy na pewno taki jest cel.
Awatar użytkownika
Rumek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 12 kwie 2011, o 12:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 20 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Rumek »

Qń pisze:I nie sądziłem, że może pojawić się tu pogląd, że dziarscy chłopcy z NOP są w zasadzie w porządku.
Qń pisze:Ja co prawda wolę logikę tradycyjną,
Ciekawa ta tradycyjna logika. Ja jakoś nie doszukałem się tu w żadnej wypowiedzi takiej konkluzji.
Qń pisze:... ale oczywiście co kto lubi.
Awatar użytkownika
Pneumokok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 2 sty 2011, o 14:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 1 raz

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Pneumokok »

Witam.
Wiem, że jest tutaj sporo osób z Wrocławia; któryś raz słyszałem o jakichś zamieszkach na tamtejszej polibudzie. Co tam się dzieje?
Zamieszkami bym tego nie nazwał - NOP i kibice Śląska Wrocław pokrzyczeli by się „wynosił”. Na co wprowadzono antyterrorystów.

iu:
Prawicowym matołkom nie po drodze z intelektem, nic więc dziwnego, że w ramach swojego chorego ideolo zwalczają człowieka, który intelektem przerasta ich o lata świetlne.
Bycie inteligentnym (a Bauman IQ zapewne ma wysokie) nie uniemożliwia nijak bycia zwykłą szują, a takową jest Bauman i jemu podobni.
I tak ogólnie jeszcze - miejscami przy lekturze tego wątku było mi wstyd, że takie rzeczy można przeczytać na forum matematyka.pl.
A mnie cieszy to, że ludzie poprawnoscią polityczną już sobie ust zamykać nie dają. Szczególnie cieszą przeczytane słowa o imigracji, bo my szanujemy ich prawa - oni wprowadzają prawa szariatu.
Zastanawiające nawiasem mówiąc jest to, że prawica nie wykazuje podobnej gorliwości w rozliczaniu swoich bohaterów.
Coś się Waść tej prawicy tak czepił? NOP i kibice ŚW z PiSem czy SP, delikatnie mówiąc, nie trzymają sztamy.
Co ten człowiek odkrył, że jest wybitny? Wybitni to byli Gauss, Euler... Żyjemy w dziwnych czasach, gdzie gloryfikuje się morderców a la Che. Z każdej strony płynie propaganda polit-poprawności. Ci którzy najgłośniej krzyczą o tolerancji mają jej najmniej dla tych, którzy myślą inaczej niż oficjalna wykładnia.
Słowa kolegi Spektralnego zasługują na to, by je uwidocznić. Dodać można tylko jeszcze, że te przeróżne *.logie czasem ciężko nauką nazwać.
Ser Cubus pisze:Co do wspomnianych przeze mnie "aktywnych działaczy w Anglii", chodzi mi po prostu o wszelkiej maści ultrasów czy zapalonych narodowców. Araby robią sobie u nich co im się żywnie podoba, a oni milczą?
Nie milczą - tyle że Arabów jest tam już zbyt wielu, a narodowców zbyt mało. UKIP dość ostro sprzeciwia się masowej imigracji - ale aktualnie ma mały wpływ na władzę, choć lekko rządzących Torysów ciśnie na ograniczenie relacji z UE i zatrzymanie niekontrolowanej imigracji.
Spektralny pisze:Całkiem możliwe, ale jak oceniasz zapraszanie postaci typu Bauman na uniwersytety? Akurat ten człowiek jest komuchem. (Jest też Żydem, ale to nie jest istotne.)
Wbrew pozorom trochę jest - niektórzy tłumaczą jego przeszłość tym, że jako Żyd własnie bał się tego, co może się stać jeśli komunizm w Polsce nie wygra. Swoją droga wyjątkowo nieudolna próba obrony.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Spektralny »

Proszę państwa, dożyliśmy czasów, gdy na maturze . Spośród setek tysięcy tekstów, wybrano akurat tekst Baumana.

Do wszystkich rzucających kontrargument "ważny tekst nie autor", czy nie mielibyście nic przeciwko tekstom członków Narodowo-Socjalistycznej Partii Pracy z Niemiec?
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: MadJack »

Już wcześniej irytowało mnie, że GW na maturze próbnej w państwowych szkołach wpychała swoje artykuły (irytowałyby mnie takie zagrania ze strony jakiejkolwiek gazety współorganizującej maturę próbną). A w tym momencie to już zakrawa na prowokację.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Premislav »

Cóż, Polska jest krajem socjalistycznym, zatem wybór tekstu dość trafny.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: krl »

No cóż, prof. Bauman zmarł ponad rok temu. Ale teraz mamy 50 rocznicę wydarzeń Marca 68, z którym nazwisko Baumana jest związane (dodajmy, że był tam ofiarą), więc przypadkiem znalazłem ten wątek.
Przez te 5 lat wiele się w Polsce zmieniło... Nowa polityka historyczna stała się podstawą propagandy państwowej. Historia jest bardzo ważna. Ale historia, a nie mity. Warto poznawać prawdę.

Polecam książkę Marcina Zaremby, Wielka Trwoga. Polska 1944-47. Ludowa reakcja na kryzys. wyd. Znak, 2012.
pierwszą część można znaleźć tu:

Kod: Zaznacz cały

http://niniwa22.cba.pl/zaremba_wielka_trwoga_1.htm

pod koniec pliku jest link do drugiej części.

W książce jest też wątek "matematyczny": trochę cytatów ze wspomnień Hugona Steinhausa.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Spektralny »

krl pisze:Ale teraz mamy 50 rocznicę wydarzeń Marca 68, z którym nazwisko Baumana jest związane (dodajmy, że był tam ofiarą), więc przypadkiem znalazłem ten wątek.
Czy Helena Wolińska i Stefan Michnik też byli ofiarami Marca '68?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: Premislav »

No pewnie że tak. Podobnie pedofil, którego zabito w „Symetrii" (Wolińska niestety miała więcej szczęścia) był ofiarą samosądu, co nie znaczy, że koniecznie trzeba go żałować (nawet pomijając taką kwestię, że to film).
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

PW, prof. Bauman o co tam chodzi?

Post autor: krl »

@Spektralny. Tematem tego wątku stała się ocena postaci Zygmunta Baumana. W moim wpisie chciałem coś wnieść do dyskusji. W dyskusji zostały już zarysowane dwie rozbieżne opinie (Spektralny, Qń). Co nowego można dodać? Kluczowa (jak rozumiem) dla oceny Baumana jest ocena lat bezpośrednio po II Wojnie Światowej w Polsce. Myślę, że książka "Wielka Trwoga" może przybliżyć czytelnika do prawdy o tamtych latach. Obala ona różne mity, jest do bólu szczera. Dlatego wspomniałem ją w swoim wpisie.
Ludzie, którzy już wszystko wiedzą i już ostatecznie osądzili, zapewne zbędą ten wpis wzruszeniem ramion, zignorują go. Ale myślę, że będą i tacy, których mój wpis zachęci do sięgnięcia do tej książki i skłoni w związku z tym do refleksji. Ten wpis jest dla nich...
Czy Helena Wolińska i Stefan Michnik byli ofiarami Marca 68? Nie wiem, nie znam faktów na temat ich wyjazdu. Niezależnie od tego wiadomo, że byli/są to zbrodniarze okresu stalinowskiego. To wątek poboczny w głównym temacie. Bauman ofiarą Marca był. Był prześladowany, za "rewizjonizm".
ODPOWIEDZ