[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: yorgin »

Zdecydowanie osobny temat, zwłaszcza że jest tutaj parę, które nie lubią gotowców, lub wręcz im się sprzeciwiają.

kinia7, bb314 to Ona
Awatar użytkownika
kinia7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 704
Rejestracja: 28 lis 2012, o 11:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 94 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: kinia7 »

Ojej, ale plama. Rzeczywiście, nie zwróciłam uwagi na znaczek.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34241
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: Jan Kraszewski »

kinia7 pisze:Widać, że on nie leci na ilość postów.
Za to leciała na liczbę punktów "pomógł"...

JK
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: cosinus90 »

Jan Kraszewski pisze:
kinia7 pisze:Widać, że on nie leci na ilość postów.
Za to leciała na liczbę punktów "pomógł"...

JK
Może i tak, może i nie, ciężko osądzić nie znając osoby. Ale na pewno za taką "pomoc" wielu użytkowników (zwłaszcza nowych, czy przelotnych) przyznaje te punkty i to bardzo słuszna uwaga.
Awatar użytkownika
kinia7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 704
Rejestracja: 28 lis 2012, o 11:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 94 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: kinia7 »

Jan Kraszewski pisze:
kinia7 pisze:Widać, że on nie leci na ilość postów.
Za to leciała na liczbę punktów "pomógł"...

JK
A to coś złego? Przecież na tym forum chodzi o pomaganie właśnie, a nie o pisanie postów.

W temacie
321893.htm
kliknęłam na "pomógł" w postach arcan i anna_, a okazało się, że oni nie pomogli mi tylko wprowadzili mnie w błąd
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: cosinus90 »

Czy to coś złego? Zależy, jak ta pomoc jest pojmowana. Bardzo często definicja pomocy u jej szukających mocno się różni od jej udzielających. Dla większości udzielających ważniejsze jest, żeby użytkownik zrozumiał temat, nie podsuwać mu gotowego rozwiązania na tacy tylko udzielić paru wskazówek. Jak komuś się pokaże jak coś zrobić, to zapamięta może z 10% i niebawem tu wróci po kolejną "pomoc", z której znów prawdopodobnie nie wyciągnie wniosków i koło się zamyka. Za to jeśli ktoś przy pomocy wskazówek sam dojdzie do rozwiązania, to zapamięta z tego jakieś 90% i myślę że już tu nie wróci z tym samym problemem.
Drugą kwestią w podawaniu gotowców jest jeszcze irytujący moment, gdy mozolnie kogoś naprowadzasz, podajesz wskazówki, starasz się żeby ktoś zrozumiał, a po kilku(nastu) postach pojawia się na scenie jakiś @#$%^ , pisze gotowca i niszczy cały Twój wysiłek.
O tym wszystkim mówiłem w kontekście tego, że ktoś leci na liczbę punktów "pomógł" - bo często użytkownik dostający gotowe rozwiązanie pod nos nie zastanawia się, czy to rzeczywiście była prawdziwa pomoc, nie myśli przyszłościowo tylko doraźnie. Daje punkt "pomógł" i teoretycznie wszyscy są zadowoleni.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: yorgin »

cosinus90 pisze:Drugą kwestią w podawaniu gotowców jest jeszcze irytujący moment, gdy mozolnie kogoś naprowadzasz, podajesz wskazówki, starasz się żeby ktoś zrozumiał, a po kilku(nastu) postach pojawia się na scenie jakiś @#$%^ , pisze gotowca i niszczy cały Twój wysiłek.
Ileż to razy widziałem takie rzeczy. Sam nawet byłem ofiarą takich gotowców wiele razy, na przykład tutaj, gdzie dałem wskazówkę, którą mariuszm (którego styl respektuję) tylko rozpisał. Raczej nie nazwałbym tego sprawiedliwym przydziałem plusów, ale widać niektórzy wolą cenić rozwiązanie, a nie wskazówkę do niego.
cosinus90 pisze:Dla większości udzielających ważniejsze jest, żeby użytkownik zrozumiał temat, nie podsuwać mu gotowego rozwiązania na tacy tylko udzielić paru wskazówek. Jak komuś się pokaże jak coś zrobić, to zapamięta może z 10% i niebawem tu wróci po kolejną "pomoc", z której znów prawdopodobnie nie wyciągnie wniosków i koło się zamyka. Za to jeśli ktoś przy pomocy wskazówek sam dojdzie do rozwiązania, to zapamięta z tego jakieś 90% i myślę że już tu nie wróci z tym samym problemem.
Coś dla cierpliwych... kule w przestrzeni z topologią dyskretną
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: cosinus90 »

Pierwszy link - idealny przykład. Zauważ, że tylko Ty nie dostałeś punktu "pomógł", a tak naprawdę pomogłeś najbardziej
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34241
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: Jan Kraszewski »

kinia7 pisze:A to coś złego? Przecież na tym forum chodzi o pomaganie właśnie, a nie o pisanie postów.
Regulamin Forum:
II.6. Wymuszanie lub jakiekolwiek informowanie innych Użytkowników o możliwości dodania punktu "pomógł" jest zabronione i może spowodować indywidualne uniemożliwienie stosowania tej funkcji oraz usunięcie odpowiedniego fragmentu wiadomości lub podpisu.

JK
bosa_Nike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1665
Rejestracja: 16 cze 2006, o 15:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 445 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: bosa_Nike »

To ja zrobię \(\displaystyle{ OT(OT)}\), bo widzę, że można.

\(\displaystyle{ \begin{tikzpicture}
[every node/.style={inner sep=5pt}]
\node (1) [rectangle, minimum width=30pt,minimum height=20pt, fill=white, line width=0.625pt, draw=black] at (85.0pt, -150pt) {\small\textcolor{black}{Czy 1=2???}};
\node (2) [rectangle, minimum width=30pt,minimum height=20pt, fill=white, line width=0.625pt, draw=black] at (325pt, -150pt) {\small\textcolor{black}{miodzio1988}};
\node (3) [rectangle, minimum width=30pt,minimum height=20pt, fill=white, line width=0.625pt, draw=black] at (125pt, -250pt) {\small\textcolor{black}{Punkty za pomoc}};
\node (4) [rectangle, minimum width=30pt,minimum height=20pt, fill=white, line width=0.625pt, draw=black] at (275.0pt, -250pt) {\small\textcolor{black}{Czy 1=0.(9)???}};
\node (5) [rectangle, minimum width=30pt,minimum height=20pt, fill=white, line width=0.625pt, draw=black] at (200pt, -75.0pt) {\small\textcolor{black}{Jak odpowiadać?}};
\draw [line width=0.625, color=black] (1) to (2);
\draw [line width=0.625, color=black] (1) to (3);
\draw [line width=0.625, color=black] (1) to (4);
\draw [line width=0.625, color=black] (1) to (5);
\draw [line width=0.625, color=black] (2) to (3);
\draw [line width=0.625, color=black] (2) to (4);
\draw [line width=0.625, color=black] (2) to (5);
\draw [line width=0.625, color=black] (3) to (4);
\draw [line width=0.625, color=black] (3) to (5);
\draw [line width=0.625, color=black] (4) to (5);
\end{tikzpicture}}\)


Cykliczność w naturze albo jak zapewnić sobie poczytny temat, czyli W diabelskim kręgu.
Awatar użytkownika
JakimPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2401
Rejestracja: 25 mar 2010, o 12:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 459 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: JakimPL »

yorgin pisze:Sam nawet byłem ofiarą takich gotowców wiele razy, na przykład tutaj, gdzie dałem wskazówkę, którą mariuszm (którego styl respektuję) tylko rozpisał. Raczej nie nazwałbym tego sprawiedliwym przydziałem plusów, ale widać niektórzy wolą cenić rozwiązanie, a nie wskazówkę do niego.
Stawianie siebie jako ofiary w tym miejscu jest trochę zabawne, żadna krzywda Ci się nie stała; a jeżeli twierdzisz inaczej, to może warto zastanowić się nad tym, dlaczego zdecydowałeś się udzielać innym pomocy na tym forum w sposób, jaki uważasz za najlepszy.

Czy naprawdę punkty "pomógł" są aż tak istotne w tym procesie?
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: yorgin »

JakimPL pisze:
Stawianie siebie jako ofiary w tym miejscu jest trochę zabawne, żadna krzywda Ci się nie stała; a jeżeli twierdzisz inaczej, to może warto zastanowić się nad tym, dlaczego zdecydowałeś się udzielać innym pomocy na tym forum w sposób, jaki uważasz za najlepszy.
Chyba nie do końca zrozumiałeś koncept wypowiedzi.
JakimPL pisze: Czy naprawdę punkty "pomógł" są aż tak istotne w tym procesie?
Nie są. To tylko opcjonalna forma podziękowania za pomoc.
Awatar użytkownika
JakimPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2401
Rejestracja: 25 mar 2010, o 12:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 43 razy
Pomógł: 459 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: JakimPL »

Chyba nie do końca zrozumiałeś koncept wypowiedzi.
Być może, tym niemniej cieszę się, że masz taki stosunek do tego forumowego ficzera, jak napisałeś powyżej .
miodzio1988

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: miodzio1988 »

Raczej nie nazwałbym tego sprawiedliwym przydziałem plusów, ale widać niektórzy wolą cenić rozwiązanie, a nie wskazówkę do niego.
Ciężko mówić w ogóle o sprawiedliwym podziale na plusy jeżeli są tematy takie:

337713.htm

jak ktoś naklika 8 razy to się nie dziwię, że ten stosunek postów do punktów jest duzy ;]

Żeby nie było:

335452.htm
szczerze, masa jest takich tematów, jak ktoś chce to sobie tych punktów nazbiera, prosta sprawa
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: yorgin »

miodzio1988 pisze: Ciężko mówić w ogóle o sprawiedliwym podziale na plusy jeżeli są tematy takie:

337713.htm
Miałem podać ten sam przykład Wybacz, ale ten temat to doskonały przykład na to, jak "sprawiedliwie" czasem dostajemy "pomógł", albo i nie dostajemy. Na decyzje ludzi wpływu nie mamy, oni sami decydują, czy czyjaś pomoc jest warta plusa, czy nie jest. Są ludzie, którzy dają je za cokolwiek, a są i tacy, co nie dadzą mimo iż to Ty przyczyniłeś się w największej mierze do pomocy. Jak to ktoś napisał:
Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, bo gdyby była, wszyscy byliby równi.
ODPOWIEDZ