[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

miodzio1988

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: miodzio1988 »

Jednak boli mnie to, że gdzieś tam między wierszami nazywasz mnie "głupkiem". Ja się dopiero uczę : )
Leniem tak. Głupkiem nie. Jeżeli odniosłeś takie wrażenie to było to mylne wrażenie.

No i mamy odpowiedź na pytanie z nazwy tematu

konczymy i pomagamy dalej? ;]
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: miki999 »

konczymy i pomagamy dalej? ;]
Ja bym trochę jeszcze pociągnął, bo przyjemnie się czyta

edit.
Jak spojrzymy na dawne posty miodzia (powiedzmy 2009 r. i wcześniej), to mają one inną formę niż obecnie.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: leszczu450 »

miodzio1988, pomagaj pomagaj : ) Pamiętaj tylko o kilku ostatnich linijkach mojego posta. Troche milej do ludzi. To na pewno nie zaszkodzi : )
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: yorgin »

leszczu450 pisze: Koledzy. Nie ma co się spinać : ) Miodzio pomaga i to duuuużo ! Pomoc yorgina również jest ogromna. Z działu "Analiza matemtyczna" tych dwóch Panów ratuje życie wielu studentom. I to jest najważniejsze.

[...] Tak jak wcześniej pisaliście, krótkie odzywki i ilość postów, które nic nie wnoszą do tematów to częsta sprawa u miodzia. Ale taki ma styl! Ja mimo wszystko bardzo mu dziękuję : ) Taka pomoc też się przydaję! Są różne szkoły nauczania. Yorgin to raczej spokojny nauczyciel. Wyjaśni po kolei i naprawdę widać w tym sens. Miodzio natomiast woli troche sprowadzić studenta do pionu mocnymi metodami.

Ja uczę się od Was obu. Miodzio ma rację mówiąc, że zbyt często daje tu moje problemy matemtyczne i może rzeczywiście jakbym sam dłużej pomyślał nad tym to coś bym zrozumiał lepiej : ) [...]

Yorgin. Za Twoją pomoc jestem dozgonnie wdzięczny. Nie tylko w tematach, które zakładam, ale i na privie dużo mi pomagasz. Twoje nauczanie do mnie lepiej trafia i po prostu lepiej się z Tobą dogaduje. To chyba kwestia charakteru. I tyle : )

Nie ma co się gniewać i rozmyślać, czy pomoc miodzia jest dobra czy niedobra. Jest oczywiście dobra! Bardzo dobra! : ) Niech pilnuje dalej forum : ) Ale wyciagnijmy z tego lekcję wszyscy. I Ty też miodzio : ) Za dużo głosów przeciwko Twojej technice nauczania jest. Weź to pod uwagę bo może dzięki temu Twoje korepetycje będą jeszcze lepsze, a Ty sam - lepszym nauczycielem. : )
Bardzo bardzo dobra opinia Miodzio jest bardziej surowy, ale czasem powinien przyhamować - rzeczywiście sposób udzielania się na forum może zreflektować się nad samymi korepetycjami.
Szczególnie dwa różne podejścia w zależności od tego, czy robi się to za pieniądze, czy za wirtualne "pomógł" - dzięki temu, jak ludzie oceniają Cię po wypowiedzi pisemnej możesz czasem popracować nad tym, co robisz źle i wcielić to na formę pisemną lub ustną korepetycji.

No i przede wszystkim - pomagajmy
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: cosinus90 »

Dorzucę tylko, że uwaga kolegi miki999 jest bardzo słuszna.
Awatar użytkownika
leszczu450
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4414
Rejestracja: 10 paź 2012, o 23:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1589 razy
Pomógł: 364 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: leszczu450 »

miki999, ja na forum jestem krótko więc jaki miodzio był kiedyś to nie wiem : ) A chyba też nie ma co kopać : )
Awatar użytkownika
Pneumokok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 2 sty 2011, o 14:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 1 raz

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: Pneumokok »

Z racji że temat Miodzia zakończony (szkoda że ankiety nie było ), a sam temat jest w Hyde Parku, pozwolę sobie poruszyć kwestię dość pośrednio związaną z tym o czym toczyła się dyskusja.
Mianowicie, Miodzio jaki jest każdy widzi, nie sądzę by miał być użytkownikiem tegóż forum jest antyreklamą - gdyż nawet jeśli przyjąć że faktycznie odstrasza stąd ludzi, jest tu cała masa użytkowników przykrywających swym działaniem jego przywary. Taki właśnie przykład chcę tu zaprezentować, jako wzór do naśladowania, kierunek w którym powinni podążać chcący jak najefektywniej pomagać mniej matematycznie uzdolnionym i przykład tego, że można prostą wskazówką zwracającą uwagę na oczywistą oczywistość bardzo komuś pomóc zamiast wyrabiać sobie o nim od razu negatywne zdanie - nie trzeba być leniem czy przygłupem by czasami patrzeć, a nie widzieć
Otóż tym przykładem mógłby być moderator Afish, z którym to chyba najczęściej mam tu do czynienia, z racji działu w którym najczęściej piszę. Najlepszum przykładem niech będzie jego pierwsza odpowiedź z tego tematu -> https://www.matematyka.pl/334882.htm, gdzie kolega rzeczowo, w kilku zdaniach, nie podając gotowca (podając ale sądząc po treści postu nie miał takiej intencji) rozjaśnia sytuację. Gdy trzeba, podaje gotowca -> https://www.matematyka.pl/335340.htm, a potem w kolejnej odpowiedzi wyjaśnia, dlaczego tak a nie inaczej - czasem dobrze wyłożyć komuś gotowcem kawę na ławę, gdy spokojnie prześledził tok rozumowania i powtórzy parę razy sposób rozwiązania nie do końca może i zrozumie, ale COŚ się nauczy - będzie umiał dany typ zadań rozwiązań. A nie każdy chce być Einsteinem.
A niekiedy błąd wskaże bezpośrednio, lecz da możliwość samodzielnego domyślenia się przyczyn -> [url]http://www.matematyka.pl/256452.htm[/url]

To tyle. Na odchodnym pragnę jednak dodać, że fakt iż na tematy bardzo niekiedy skomplikowane, wymagające zakupu specjalistycznych książek czy zapłacenia za drogie korepetycje odpowiedź możemy uzyskać tutaj, nakazuje wstrzymać się z krytyką osób pomagających gdy te nie odzwierciedlają naszego ideału wirtualnego korepetytora. Może i czasem przyjdzie nam podenerwować się na osobę chcącą nam pomóc, ale kilka dych w kieszeni zostanie I za te kilka dych pragnę pomysłodawcom i osobom udzielającym pomocy podziękować.

Dziękuję, dobranoc.
G17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lodz
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 124 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: G17 »

Co różni piaska i miodzia? Oczywiście obaj piszą krótkie posty... Pytanie było inne, otóż Miodzio nabija i nie pomaga, a piasek daje złote rady w 1. linijce. Tyle. Popieram yorgina.
miodzio1988

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: miodzio1988 »

i z niczego dostaje punkty pomógł. Przykre jest to, ze kolega się ośmieszył w jednym temacie, a teraz w kolejnym próbuje. Jeszcze jakieś stare posty/tematy odkop za to, ze chciałem Ci pokazać, że cytowanie wyimaginowanej rozmowy telefonicznej nie jest najlepszym argumentem w dyskusji
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: Ser Cubus »

Sadzę, że większość osób, które piszą na tym forum przynajmniej próbują się nauczyć, tłumaczenie to jedno,a praktyka to drugie. Czasami ktoś zna teorie i nie wie jak to zastosować w praktyce. Sam często zadawałem głupie (bardzo głupie) pytania na forum, co nie znaczy, że nie potrafię policzyć np jakiejś prostej całki. Czasami człowiek ma zły dzień, czasami czegoś nie widzi, a czasami ktoś musi mu pokazać rozwiązanie, aby się nauczył. Nie neguję tutaj wagi tłumaczenia/rozumienia rozwiązania, ale przy nauce ważna jest atmosfera.

Miodzio, może napisz jakieś kompedium? Jeżeli tak bardzo chcesz tłumaczyć, a nie pisać komuś obliczenia to będzie to idealna okazja dla Ciebie. Brakuje prostych tłumaczeń dla początkujących w internecie
miodzio1988

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: miodzio1988 »

forum185.htm

ehem.
devaitis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 30 sty 2006, o 16:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 4 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: devaitis »

Również miałem zatarczkę z Miodziem. Dawno już nie spotkałem tak niemiłego człowieka.

Odpowiadając na pytanie postawione na wstępie. Wg mojego doświadczenia pomoc Miodzia w tematach poza matematycznych jest zbędna i nie powinien się w takowe angażować.
miodzio1988

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: miodzio1988 »

Ważne, że Twoja pomoc jest potrzebna....Najłatwiej jest narzekać, że ktoś nie pomaga, ale już samemu coś zrobić... Luz

Btw w dyskusji z Tobą miałem całkowitą rację
Awatar użytkownika
kinia7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 704
Rejestracja: 28 lis 2012, o 11:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 94 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: kinia7 »

cosinus90 pisze:
yorgin pisze: yorgin, co do pierwszej części Twojej wypowiedzi - masz ok. 6 razy mniej postów, przy czym ok. 2 razy mniej punktów "pomógł", co jasno obrazuje jakość Twojej pomocy w porównaniu do pomocy miodzia.
Też uważam, że ten wskaźnik jest wiele mówiący.
Widać to na przykładzie bb314, który ma ten wskaźnik dość wysoki. Sposób jego pomocy widać szczególnie w tematach
317799.htm
321893.htm

Widać, że on nie leci na ilość postów.
Awatar użytkownika
cosinus90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5030
Rejestracja: 18 cze 2010, o 18:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 777 razy

[Wydzielony] Czy pomoc miodzio1988 jest pomocna?

Post autor: cosinus90 »

Użytkownik o którym mówisz, w przytoczonych postach często podaje gotowe rozwiązania, a to nie o to tu chodzi. No, ale podawanie gotowców to temat na "osobny temat"
ODPOWIEDZ