Jaki kalkulator kupić na studia?

RedJane
Posty: 0
Rejestracja: 22 mar 2013, o 19:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: krakow

Jaki kalkulator kupić na studia?

Post autor: RedJane »

Witam serdecznie
W tym roku zaczęłam studia inż. i jestem po pierwszym półroczu matematyki. Do tej pory używałam dwóch zakupionych w kiosku ale po uderzeniu w stół oba się popsuły
Nie opłaca się znów kupować kalkulator za 15 zł, który pochodzi miesiąc czy dwa, dlatego zastanawiam się czy nie zainwestować w coś lepszego.
Prosze o pomoc w wyborze i informacji gdzie w Krakowie ew. na allegro mogłabym coś znaleźć. Jestem na kierunku techniczno-przyrodniczym i mogę wydać do stówki(ale jakby się dało taniej to oczywiście lepiej ).
Z góry dzięki!
szw1710

Jaki kalkulator kupić na studia?

Post autor: szw1710 »

CASIO - model ma mniejsze znaczenie. Moi studenci, którzy mają kalkulatory, używają tylko tej marki.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Jaki kalkulator kupić na studia?

Post autor: Frey »

Niestety taka prawda. Jak kupować to Casio, z co najmniej trzech powodów:
1. łatwa obsługa (kalkulatory innych marek czasem mają tylko "strzałki" dla picu i nic nie można nimi zrobić w casio to działa świetnie.
2. kalkulator liczy poprawnie (nie ma problemów np. z nawiasami jak inne kalkulatory)
3. bateria jest niesamowita, ja mam kalkulator casio już jakiś 6-7 lat i bateria nadal trzyma, nie wiem czy to jakaś magia ale już wyczekuje dnia kiedy padnie.
RedJane
Posty: 0
Rejestracja: 22 mar 2013, o 19:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: krakow

Jaki kalkulator kupić na studia?

Post autor: RedJane »

Tak jak radziliście kupiłam casio. Mam teraz jeden problem
Otóż wyniki wyświetlają się w formie \(\displaystyle{ \frac{xxx}{yyy}}\), po czym muszę kliknąć specjalny przycisk, by uzyskać go w ten sposób: \(\displaystyle{ 0,zzz}\) . Jak mogę ustawić, aby było odwrotnie? Da się tak w ogóle? Przyznam szczerze, że nawet nie wiem pod jakim hasłem szukać w instrukcji
Sorry jeśli pytanie jest głupie, ale naprawdę utrudnia mi życie ciągłe przełączanie.
Awatar użytkownika
Vether
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 19:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała Podlaska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 114 razy

Jaki kalkulator kupić na studia?

Post autor: Vether »

Raczej jak w zdecydowanej większości kalkulatorów Casio ustawienia "SETUP, powinnaś mieć obok "ON". Możliwe, że musisz najpierw użyć "SHIFT". Następnie odszukaj i wybierz "LineIO" (lub coś podobnego). Powinno załatwić sprawę, a przynajmniej u mnie tak jest
ODPOWIEDZ