Jak wybadać osobę? Inteligencja

qwaszx1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: qwaszx1 »

Witam !
Mam pewien problem. Mianowicie chciałbym wybadać pewną osobę, czy jest inteligentna czy też nie jest. Bardzo mi na tym zależy. Problem trochę z miejsca o którym dżentelmenom nie wypada wspominać, ale może ktoś miał podobny i jest w stanie coś pomóc lub polecić. Otóż jest to 18-letnia dziewczyna. Nie mogę rozgryźć, czy jest inteligenta. Gdyby był to facet to nie było tak trudno.
Otóż osoba ta jest jedną z lepszych uczennic w całej szkole. Ale przecież wiadomo, że wiedza i uczenie się niekoniecznie oznacza, że ktoś jest inteligentny. Od podstawówki przyzwyczajona do nauki, zawsze czerwony pasek. Typowy wzrokowiec, ma wypracowany mózg. Szybko się uczy, rozumie co czyta. Jest dobra na każdej płaszczyźnie- od przedmiotów humanistycznych poprzez przyrodnicze, do typowo ścisłych. Nie potrzebuje dużo czasu, żeby coś zrozumieć, ale to też nie świadczy o wszystkim. Bez problemu może się uczyć po nocach, skutecznie. Nie posiada zaników pamięci i uczy się efektywnie.
Chcąc wybadać czy jest inteligentna myślałem o wdrażaniu w rozmowę jakiś zagadek na inteligencję czy coś w tym stylu, ale jest to zbyt ryzykowne jeśli rzeczywiście jest inteligentna i wybada o co chodzi.
Może ktoś pomoże, poradzi jakieś sposoby ? Z góry dziękuję : )
Ostatnio zmieniony 3 sty 2013, o 22:07 przez Ponewor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
miodzio1988

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: miodzio1988 »

A po co chcesz to wybadac? dziewczynie pokaz ten post. Odpowiedzieć mam? Bo znam odpowiedz na Twoje pytanie
Tmkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1718
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 15:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrołęka
Podziękował: 59 razy
Pomógł: 501 razy

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: Tmkk »

Zapytaj się jej.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: Frey »

Nie ma co najlepiej odesłać na forum specjalistyczne np. (to nie reklama).

qwaszx1, czym dla Ciebie jest inteligencja?

Btw naprawdę uważasz, że jak w trakcie rozmowy wpleciesz zagadkę logiczną to na tej podstawie ocenisz czy ktoś jest błyskotliwy czy nie? Jeśli na tej podstawie obiektywnie ocenisz inteligencje, to moim zdaniem śmiało można zgłaszać Ciebie do komisji noblowskiej.
miodzio1988

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: miodzio1988 »

Ja wprost powiem: nie jest. Dlaczego? Przez Ciebie wnioskuję. Nie wiesz z kim w związku jesteś? No to jeśli wybiera dziewczyna taką osobę to nie jest za mądra. Naprawdę faceci to mają problemy. Sprawdzać dziewczynę muszą czy jest inteligenta przy czym sami sobie nie potrafią poradzić z dostaniem się ns studia czy jakimś banalnym zadaniem z matmy. Bez urazy, ale ten temat mnie do Ciebie zraził. Może pomyśl czy Ty jesteś inteligenty ? Mamy my to sprawdzić?
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: luka52 »

I just loled...
qwaszx1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: qwaszx1 »

Chcę wybadać, bo myślę że to bardzo intrygujące. Nie jest to żaden związek, czysta ciekawość. Nie mam niczego złego na myśli.
A jeśli chodzi o mnie to jeszcze nie jestem w wieku studenckim i nie kandydowałem na studia, więc analogicznie - nie miałem problemu żeby się dostać. Proste zadania z matmy też musiałem policzyć, żeby przejść do trudniejszych. A jako, że sam przygotowuję się do matury z matematyki rozszerzonej to chyba miałem prawo prosić o pomoc w nawet tych najprostszych zadaniach.
Nie wiem skąd tyle hejtów.
A wracając do zagadek logicznych to myślę, że po części świadczą o inteligencji człowieka. Poprosiłem jednak o inne pomysły, więc nie widzę problemu...
miodzio1988

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: miodzio1988 »

Nie jest to żaden związek, czysta ciekawość
Bardziej to na zazdrość wygląda, bo przecież jest to najlepsza uczennica w szkole.
A wracając do zagadek logicznych to myślę, że po części świadczą o inteligencji człowieka. Poprosiłem jednak o inne pomysły, więc nie widzę problemu...
Pokaż Jej ten temat niech się wypowie i zobaczymy. Serio, ludzie nie mają co robić.

Motywacji Twojej nie widzę i boję się domyślać jaka jest.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: miki999 »

Nie wiem skąd tyle hejtów.
Pewnie ze sprzeczności płynących z tego tematu. Człowiek inteligentny nie zadawałby takich pytań.
qwaszx1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 18:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: qwaszx1 »

miodzio1988 pisze:
Bardziej to na zazdrość wygląda, bo przecież jest to najlepsza uczennica w szkole.
Dlatego chciałbym wywnioskować i dowiedzieć się czy jej sukces opiera się na bystrości umysłu i inteligencji czy też jest to zwykłe zakuwanie, które weszło w nawyk.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: Frey »

Zatem uważasz, że osoba, która jest bystra i łatwiej zapamiętuje różne rzeczy i kojarzy fakty, a w sumie bez większego wysiłku osiąga dobre efekty (w postaci ocen) jest osoba inteligentną, czyli bardziej wartościową. Niż osoba, która dużo czyta uczy się, ogólnie rzecz ujmując ciężko procuje na wyniki.

Moim zdaniem ciężko nazwać kogoś mało inteligentnym, kto pracuje na to żeby być mądrzejszym i wiedzieć więcej, dodatkowo jest to samo w sobie oznaką pewnego samozaparcia i poniekąd inteligencji (może nie w sensie takim, ze ktoś zostanie noblistą z fizyki, ale muszę Cię rozczarować bo istnieje wiele rodzajów inteligencji tzn. płaszczyzn na którym bada się inteligencje).
zlamatma
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 9 sty 2013, o 20:33
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: zlamatma »

Po prostu porozmawiaj z nią o jakimś takim czymś nad czym trzeba pomyśleć zapytaj ją o jej zdanie w pewnej kwestii i zobacz jak odpowie.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Jak wybadać osobę? Inteligencja

Post autor: scyth »

A jak Ty siebie oceniasz? Jeśli uważasz się za inteligentnego, to rozmowa z nią powinna wystarczyć, żebyś poznał się na jej inteligencji. Jak nie - nie zawracaj jej głowy.
ODPOWIEDZ