Jak myślicie ciężko będzie?

Awatar użytkownika
Peter Zof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 585
Rejestracja: 30 cze 2012, o 16:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa (MIMUW) / Pułtusk
Podziękował: 88 razy
Pomógł: 66 razy

Jak myślicie ciężko będzie?

Post autor: Peter Zof »

Witam wszystkich forumowiczów, chciałbym wam przedstawić (mniej więcej) swoją sytuację.
Chodzę do technikum informatycznego (zdałem teraz do III klasy), matematyka jest moją pasją, ale w szkole uczę się tylko podstawy tak jak i fizyki. Jednak na maturze chciałbym zdawać rozszerzenie z tych oto przedmiotów. Moje pytanie brzmi, jak dużo czasu bym musiał poświęcić, aby nie zaniedbać innych przedmiotów (wiecie lektury z polskiego trzeba przeczytać ), moją pasją jest także programowanie i na to potrzebuje trochę czasu.

Chciałbym aby napisałby osoby, które miały podobny problem lub po prostu co znają się na rzeczy.
Z góry dzięki (:
szw1710

Jak myślicie ciężko będzie?

Post autor: szw1710 »

Przejrzyj Forum. Tego rodzaju temat pojawia się dość często.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Jak myślicie ciężko będzie?

Post autor: smigol »

Poza tym to kwestia dość indywidualna.
Ukryta treść:    
wiedzmac
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 13 lip 2011, o 20:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sucha/Wrocław
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 62 razy

Jak myślicie ciężko będzie?

Post autor: wiedzmac »

Szkolny program matematyki nie jest jakoś bardzo rozbudowany. Myślę, że jeżeli weźmiesz jakiś podręcznik licealny (polecam Pawłowskiego) i przerobisz dokładnie każde zadanko i nauczysz się odpowiedniej teorii, to nie powinieneś mieć problemu ze zdaniem matury rozszerzonej. Co więcej, jeżeli się przyłożysz, to wynik będzie naprawdę wysoki.

Tak naprawdę w szkole nie nauczą cię za wiele. Najważniejsza jest praca własna w domu. Zorganizuj sobie czas, byś codziennie miał chociaż godzinę dziennie na fizykę i godzinę na matematykę. I przerabiaj po prostu kolejne zadania i wczytuj się w teorię.

Jeżeli chciałbyś jakieś rady co do doboru materiału albo miałbyś problem ze zrozumieniem zadania, to pytaj. Na forum jest mnóstwo mądrych ludzi, którzy na pewno pomogą ci w potrzebie.

Życzę owocnej pracy i pozdrawiam,
Bartosz Bednarczyk
ODPOWIEDZ