Warszawa czy Kraków

Galactico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 231
Rejestracja: 1 lut 2006, o 17:40
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 9 razy

Warszawa czy Kraków

Post autor: Galactico »

Która uczelnia jest lepsza, jeśli chcę iść na informatykę - AGH w Krakowie czy Politechnika Warszawska? Proszę o Wasze opinie i uzasadnienia. I jeszcze jedno: jeśli ktoś tam studiuje, to czy mieszka w mieszkaniu czy w akademiku i ile go to kosztuje mniej więcej, jeśli można wiedzieć? Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3306
Rejestracja: 10 gru 2005, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 778 razy

Warszawa czy Kraków

Post autor: max »

Moim skromnym zdaniem obie uczelnie są renomowane, może wybierz się na dni otwarte i zobacz gdzie Ci się bardziej spodoba.
Na AGH chyba progi punktowe wyższe...

Co do kosztów akademika to poszukaj na ichnich stronach internetowych, może coś znajdziesz.

Pamiętaj, że każda opinia jaką otrzymasz będzie mocno subiektywna raczej ciężko znaleźć kogoś kto studiował zarazem na AGH i na PW, żeby miał odpowiednie porównanie.

(Jeśłi o mnie chodzi, to na Twoim miejscu wybrałbym raczej AGH, chociażby dlatego, że koszty utrzymania w Wa-wie są chyba wyższe niż w Kraku).
Galactico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 231
Rejestracja: 1 lut 2006, o 17:40
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 9 razy

Warszawa czy Kraków

Post autor: Galactico »

Dzięki wielkie za odpowiedź. Czy ma ktoś jeszcze jakieś zdanie, którym może się podzielić? Z góry thx!
rObO87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 588
Rejestracja: 16 sty 2005, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

Warszawa czy Kraków

Post autor: rObO87 »

Jestem na AGHu, inny kierunek co prawda, ale coś o kosztach utrzymania mogę powiedzieć.
Akademik kosztuje ~230 zł, warunki w miarę (WC na 10 osób)
Mieszkam w mieszkaniu z kolegą, czynsz 660 zł, bardzo blisko uczelni.
Co do samego utrzymania, to 400 zł powinno wystarczyć
Any questions? [/b]
Awatar użytkownika
Kostek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 12 lis 2005, o 19:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sidzina/Kraków
Pomógł: 21 razy

Warszawa czy Kraków

Post autor: Kostek »

Ja mieszkam na miasteczku studenckim AGH i nie narzekam. Ogolnie akademik 230zl, wyremontowany w tym roku tak, ze fajnie sie mieszka. Jestem na elektronice ale moge troche powiedziec o infie. Ciezko sie odstac ale pozniej juz spoko sa warunki i raczej wiekszosc (90%) konczy studia. No i jeszcze opinia pewnego dr "..informatyka to najbardziej elitarny kierunek na najbardziej elitarnym wydziale.." cheba mowi sama za siebie. O PW nic nie wiem to sie nie wypowiadam.

I jeszcze jak nie jestes pewien tego czy ie dostaniesz to wez sobie informatyke stosowana bo jest troszke mniejszy prog punktowy a sporo moich znajomych sobie chwali ten kierunek.
Galactico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 231
Rejestracja: 1 lut 2006, o 17:40
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 9 razy

Warszawa czy Kraków

Post autor: Galactico »

rObO87 pisze:Mieszkam w mieszkaniu z kolegą, czynsz 660 zł, bardzo blisko uczelni.
Co do samego utrzymania, to 400 zł powinno wystarczyć
Czy cena tego czynszu jest już po podzieleniu na dwie osoby, czy jest to kwota ogólna? I jak duże jest to mieszkanko?
rObO87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 588
Rejestracja: 16 sty 2005, o 20:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 4 razy

Warszawa czy Kraków

Post autor: rObO87 »

Galactico pisze:
rObO87 pisze:Mieszkam w mieszkaniu z kolegą, czynsz 660 zł, bardzo blisko uczelni.
Co do samego utrzymania, to 400 zł powinno wystarczyć
Czy cena tego czynszu jest już po podzieleniu na dwie osoby, czy jest to kwota ogólna? I jak duże jest to mieszkanko?
Cena jest ogólna, dochodzi to tego prąd, gaz, woda itd.
Średnio wychodzi 450 zl za samo mieszkanie co miesiac, nie licząc tych 400 o których wyżej pisałem.
A mieszkanko to jeden duży pokój, kuchnia i WC. Oczywiście zależy na co trafisz...
Rafal88K
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: 15 mar 2007, o 16:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 28 razy
Pomógł: 54 razy

Warszawa czy Kraków

Post autor: Rafal88K »

Galactico jeżeli chcesz studiować informatykę to dużo zależy od Ciebie nawet więcej niż od uczelni, np. Politechnika Częstochowska w 2006 roku w rankingu Wprost była dopiero na 12 miejscu (link masz ), a na Staż do Microsoft-u w Redmond, USA (tam biorą tylko najlepszych) pojechały aż 2 lub 3 osoby (dokładnie nie pamiętam). Podczas gdy z wielu innych uczelni nikt nie pojechał.

Więc to chyba bez różnicy gdzie pójdziesz bo obie Uczelnie wybrane przez Ciebie są renomowane.
ODPOWIEDZ