Krzesło do nauki - nietypowy problem

oskar11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 17 lip 2011, o 22:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1 raz

Krzesło do nauki - nietypowy problem

Post autor: oskar11 »

Witam!

Co prawda nieco nietypowy topic w HP, ale czy możecie polecić jakieś wygodne krzesło do nauki? Może ew. jakie biurko warto zakupić, bo ostatnio mój kark zaczyna mnie coraz bardziej boleć i uniemożliwia mi to wygodną pracę. Jestem dosyć wysoki (190 cm) i faktycznie nie wiem co zrobić z tym fantem. Macie jakieś rady? Jak wygląda wasze stanowisko pracy/nauki?
szw1710

Krzesło do nauki - nietypowy problem

Post autor: szw1710 »

Wydaje mi się, że powinno się siedzieć prosto, całymi plecami opierając się o oparcie. Takiego krzesła szukaj. Ale nie za 150 zł. Myślę, że fotel dyrektorski, i też nie każdy, może być dobry. Ale dam Ci też bardzo niekonwencjonalną radę: kup sobie za 30 zł wielką dmuchaną piłkę do ćwiczeń, napompuj i siedź na niej. To naturalnie prostuje plecy. Naprawdę
oskar11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 17 lip 2011, o 22:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1 raz

Krzesło do nauki - nietypowy problem

Post autor: oskar11 »

Właśnie mam taki fotel, ale problem w tym, że nie ma regulowanego oparcia, więc nie ma szans pisać czegokolwiek i jednocześnie być opartym (to bardziej do wypoczynku jednak). Gdyby można było prosić o jakąś konkretną propozycję. Co do piłki dziękuję za radę - spróbuję

Może coś takiego?
... 75385.html

Tanio nie jest, ale zdrowie ważniejsze
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Krzesło do nauki - nietypowy problem

Post autor: miki999 »

Bo tak na prawdę ceny porządnych krzeseł zaczynają się pewnie od 1000 zł. Też kiedyś szukałem rozwiązania tego problemu (również 190 cm) i niestety nic taniego nie znalazłem. "Fotel dyrektorski" z Tesco za 200 zł powoduje, że niejednokrotnie o mało co się na nim nie wywaliłem wyciągając się do tyłu. Obecnie jestem na rozpadającym się tanim krześle obrotowym (poprzedniku tego z Tesco, który miał zostać zastąpiony).
Moja wyćwiczona pozycja: nogi na biurku, oparcie krzesła oparte o parapet w celu zapewnienia równowagi.

Kiedyś ktoś polecał klękosiad, ale jakoś nie wyobrażam sobie korzystania z czegoś takiego (chociaż to pewnie kwestia przyzwyczajenia).
szw1710

Krzesło do nauki - nietypowy problem

Post autor: szw1710 »

Pod pojęciem "fotel dyrektorski" rozumiem właśnie coś w granicach 1500-2000 zł. Nie hipermarket oczywiście. Po takie rzeczy się tam nie chodzi.

oskar11, opisz wrażenia związane z piłką. Mówię o niej z własnego doświadczenia. Ja mam tylko 176, ale trochę więcej lat od Ciebie. Z kręgosłupem na rehabilitację nawet chodziłem. A w ogóle, zanim wydasz konkretne pieniądze, nie słuchaj opinii z forów , ale zajdź do lekarza lub rehabilitanta. Oni Ci najlepiej poradzą może nie konkretny model, ale parametry krzesła.
oskar11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 17 lip 2011, o 22:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1 raz

Krzesło do nauki - nietypowy problem

Post autor: oskar11 »

Co do tej piłki. Może być coś takiego?
... 18860.html
szw1710

Krzesło do nauki - nietypowy problem

Post autor: szw1710 »

To będzie za słabe na siedzenie. Chodziło mi o piłkę typu lekarskiego bądź typowo do ćwiczeń. Ja taką kupiłem w Kauflandzie. Możesz też zajść do sklepu medycznego, powinna być. Swój kręgosłup także leczyłem na piłce.
oskar11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 17 lip 2011, o 22:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: lubelskie
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 1 raz

Krzesło do nauki - nietypowy problem

Post autor: oskar11 »

Dziękuję za odpowiedź, ale niestety z racji miejsca zamieszkania nie dam rady teraz odwiedzić jakiegoś sklepu medycznego tudzież Kauflandu, więc zapytam jeszcze o średnicę orientacyjną.
Przykładowo to:
... 46459.html
szw1710

Krzesło do nauki - nietypowy problem

Post autor: szw1710 »

Taka wydaje mi się dobra. Cena też powinna świadczyć o raczej dobrej jakości. A piłka przyda Ci się też do ćwiczeń. Ja np. kładę się na plecach, nogi na piłce i teraz łopatki na podłodze i lędźwia do góry. Te wszystkie ćwiczenia zalecił mi rehabilitant. Masz tu ten zestaw:

Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy

A. Ćwiczenia oddechowe

Leżenie na plecach, ręce za głowę, w tym czasie krótki wdech nosem. Potem długi wydech ustami, a ręce idą do bioder.

B. Plecy

Pozycja wyjściowa: leżenie na plecach
1. Kolana zgięte, piłka między kolanami, ściskanie piłki (ale tutaj normalnej, np. do siatkówki ).
2. Nogi na krześle, naciskanie piętami. Biodra cały czas dotykają podłoża.
3. Pięty oparte na piłce (tej dużej), wypychanie bioder ku górze.
4. Taśma na kolanach, rozszerzanie kolan.
5. Brzuszki: nogi ugięte w kolanach, ręce wyprostowane, dłonie na udach przesuwają się do kolan.
6. Brzuszki: nogi ugięte w kolanach, ręce na klatce, wypychanie klatki do góry.
7. Rowerek (nie robić rowerków na jedną nogę!!!).
8. Nogi ugięte w kolanach, przyciąganie do siebie stóp z równoczesnym unoszeniem głowy. Barki cały czas dotykają podłoża.
9. Nogi ugięte w kolanach, łokcie na ziemi, dłonie za głową. Naprzemienne przyciąganie lewy łokieć – prawe kolano i odwrotnie. Drugi bark leży na ziemi.
10. Nogi ugięte w kolanach, wypychanie bioder.

C. Brzuch

Pozycja wyjściowa: leżenie na brzuchu, ręce splecione pod brodą.
1. Spinanie pośladków.
2. Przeprosty: ręce przed sobą, prostowanie rąk, kręgosłup do góry, a biodra cały czas dotykają podłoża.
3. Lekkie unoszenie tułowia, na 1cm. Chodzi tylko o to, żeby napiąć mięśnie.
4. Naprzemienne unoszenie wyprostowanej nogi. Palce do siebie.

D. Bok

1. Górna noga leży ugięta, druga (leżąca na ziemi) wyprostowana. Unoszenie wyprostowanej nogi. Palce stopy do siebie.
2. Noga leżąca na ziemi ugięta. Unoszenie wyprostowanej drugiej nogi wraz z ręką. Palce stopy do siebie.

E. Pięty

Siedzenie na piętach, stopy wyprostowane. Skłony tułowia w przód z wyprostowanymi rękami. Pośladki cały czas dotykają pięt.

F. Klęk podparty

1. Naprzemienne prostowanie lewa ręka – prawa noga i na odwrót. Noga wyprostowana.
2. Dłonie do siebie, ręce zginają się w łokciach, przyciąganie brody do podłoża.

G. Ćwiczenia z taśmą

1. Taśma przywiązana do rurki na wysokości oczu, obie ręce chwytają całą taśmę, przyciąganie rąk do siebie.
2. Taśma jw., ręce chwytają po połówce taśmy, robienie ,,PRR’’, łokcie na wysokości bioder.
3. Taśma przywiązana nisko, siad płaski, robienie ,,PRR’’.
4. Taśma jw., leżenie na boku, ruch ręki po łuku.

Ta taśma też jest do kupienia w sklepie medycznym. Bardzo lekka, mocna i rozciągliwa guma. Mam dwumetrową
ksisquare
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 1 cze 2012, o 07:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Pomógł: 15 razy

Krzesło do nauki - nietypowy problem

Post autor: ksisquare »

a czym różni się piłka od klęcznika?
może nie takiego


a takiego: (click)
AU
AU
220px-Kneeling_chair.jpg (8.39 KiB) Przejrzano 179 razy
[/url]
szw1710

Krzesło do nauki - nietypowy problem

Post autor: szw1710 »

Nie wiem, klęcznika nie miałem, a kiedyś piłkę dzieciom kupiłem i spróbowałem posiedzieć przypadkiem stwierdzając, że się plecy prostują. Dlatego podzieliłem się doświadczeniem z potrzebującym
ODPOWIEDZ