specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

aniag61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2012, o 20:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: aniag61 »

Witam
W tym roku rozpocznę studia na kierunku matematyka. specjalności jakie mam do wyboru to:
Biomatematyka
Matematyka finansowa i ubezpieczeniowa
Statystyczna analiza danych
Specjalność informatyczna
Matematyka obliczeniowa
Matematyka teoretyczna
Zastosowania matematyki

czy ktoś mógłby mi przybliżyć stanowiska pracy na których będę mogła znaleźć pracę, gdzie będzie najlepiej ze znalezieniem pracy?? które specjalności są "łatwiejsze" a które trudniejsze??
Czy po licencjacie można już zacząć pracę w zawodzie a magistra robić zaocznie??
Z góry dzięki za odpowiedź
miodzio1988

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: miodzio1988 »

A to specjalności się wybiera na pierwszym roku u Was? Gdzie te studia?

No i najłatwiej jest samemu sobie odpowiedzieć na pytanie i np w necie poszukać ofert pracy/stażu.
aniag61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2012, o 20:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: aniag61 »

wybiera się na pierwszym ale można zmienić pod koniec roku
Chciałam się dowiedzieć od osób starszych, którzy skończyli, może kończą. Oni mają więcej doświadczenia:)
miodzio1988

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: miodzio1988 »

Nie napisałaś dalej jaka uczelnia.

I później jak będziesz szukała pracy też będziesz się pytała gdzie można się zatrudnić?
aniag61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2012, o 20:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: aniag61 »

UMCS Lublin
miodzio1988

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: miodzio1988 »

Nie jest to moje ulubione miasto, ale ok.

3 pierwsze specjalizacje są u nas, więc jak zadasz jakieś konkretne pytanie to chętnie odpowiem. Pytanie: po czym jest lepsza praca jest względne. Uwierz mi
aniag61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2012, o 20:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: warszawa

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: aniag61 »

która z tych specjalizacji daje największe możliwości rozwoju zawodowego, dużej ilości miejsc pracy??
miodzio1988

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: miodzio1988 »

Potraktuje Cię jako dorosłego człowieka. To zależy. Naprawdę są to rzeczy względne. Pomyśl dlaczego.
Awatar użytkownika
Funktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 21 gru 2009, o 15:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 63 razy

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: Funktor »

Już sam podział sugeruje ze to jakaś lekka ściema. Pierwszych 5 specjalności to są właśnie zastosowania matematyki Osobiście strasznie burzę się gdy ktoś mówi o matematyce teoretycznej, bo to sugeruje brak jakichkolwiek zastosowań i zabawę samą w sobie. i Takie wybieranie specjalizacji na 1 roku... Ja w obec mojej obecnej wiedzy jaką teraz posiadam poszedł bym na matematykę teoreetyczną i w trakcie studiów zapisywał się w miarę zainteresowania na przedmioty z innych specjalnosci
Awatar użytkownika
denatlu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 10 mar 2011, o 20:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 128 razy
Pomógł: 14 razy

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: denatlu »

miodzio1988 pisze:Nie jest to moje ulubione miasto, ale ok.
Dlaczego Lublin nie jest Twoim ulubionym miastem? Chodzi o uczelnie? Pytam, bo tu mieszkam .
miodzio1988

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: miodzio1988 »

Ja w obec mojej obecnej wiedzy jaką teraz posiadam poszedł bym na matematykę teoreetyczną i w trakcie studiów zapisywał się w miarę zainteresowania na przedmioty z innych specjalnosci
Podobnie tylko bym się zapisał na statystykę i dobierał sobie przedmioty z innych specjalizacji.
Dlaczego Lublin nie jest Twoim ulubionym miastem? Chodzi o uczelnie? Pytam, bo tu mieszkam .
Jakoś nie poznałem w życiu i w necie kogoś zdolnego z tego miasta. Chociaż? Nie wiem takie skojarzenie z tym miastem mam. Pewnie błędne.
Awatar użytkownika
Funktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 21 gru 2009, o 15:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 63 razy

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: Funktor »

Uch, przejrzałem programy tych specjalności, niestety nic zachęcającego. ( przynajmniej jak by porównaywać z MIMUW ) jełsi tak bardzo chcesz odpowiedzi na 5to co warto to pomijając że tak jak mkówi miodzio jest to względna sprawa to warto iść w układy dynamiczne. Jest to bardzo interdyscyplinarna działka wymagająca wiedzy z bardzo wielu działów matematyki, która w razie zmieny zainteresowań daje ci łatwą możliwość przekwalifikowania się. Aczkolwiek jest to też bardzo trudny dział, wymaga dużej wiedzy z analizy matematycznej : równań różniczkowych zwyczajnych i cząstkowych, a do ich badania ( bo to się z grubsza robi w UD ) korzysta się czesto z dosyć niebanalnych metod analizy funckjonalnej, topologii ( ogólnej, algebraicznej, różniczkowej ) geometrii różniczkowej, symplektycznej.. a nawet teorii liczb ( zagadnienie aproksymacji diofantycznej )
miodzio1988

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: miodzio1988 »

ja uważam, że to jest rzecz względna. (studia+praca). Po moich studiach uważam, że nie wszyscy będą mieli robotę. Zależy od ludzi. Ale np o swoją pracę się nie martwię. To samo jeśli chodzi o inne specjalizacje
Awatar użytkownika
Funktor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 21 gru 2009, o 15:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 63 razy

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: Funktor »

Oczywście funkcje analityczne, rachunek prawdopodobieństwa i wszelka algebra też ma tam zastosowanie
Awatar użytkownika
denatlu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 10 mar 2011, o 20:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 128 razy
Pomógł: 14 razy

specjalności na studiach matematycznych a późniejsza praca

Post autor: denatlu »

miodzio1988 pisze: Jakoś nie poznałem w życiu i w necie kogoś zdolnego z tego miasta. Chociaż? Nie wiem takie skojarzenie z tym miastem mam. Pewnie błędne.

To jednak tamten komentarz trzeba potraktować z przymrużeniem oka. Ja znam jedną osobę zdolną z licencjatem matematyki UMCS. A miasto jest dziadowskie, czemu nie zaprzeczam. Ale mamy Palikota .
ODPOWIEDZ