Przeklęte obywatelstwo polskie, czyli Polak i kosmos.

Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Przeklęte obywatelstwo polskie, czyli Polak i kosmos.

Post autor: Bartek93klm »

Witam, myślę że tytuł sam w sobie zachęca do dyskusji Wielu młodych ludzi staje przed ambitnym (wielu mówi że dziecinnym) pomysłem aby poświęcić sowje umysły eksporacji kosmosu i pracy w ESA, roskosmos, NASA itp. Moje pytanie brzmi, jak myślicie czy Polak ma szansę na pracę w takich instytucjach, jeśli tak to jakie studia, jakie kierunki. Osobiście mam zamiar (jestem tegorocznym maturzystą) studiować matmę teoretyczną na UJ, a w przyszłości nawet podjąć się doktoratu Czy takie studia maja jakikolwiek związek z branżą kosmiczną? Czekam na propozycję i kuturalną dyskusję (niemile widziane komentarze nacjonalistyczne i tylko i wyłącznie pod kątem politycznym!!)
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Przeklęte obywatelstwo polskie, czyli Polak i kosmos.

Post autor: Frey »

Nie wiem jak z agencjami naukowymi i badawczymi. Jednak Polacy osiągają wiele znaczących pozycji na świecie. I można bez problemu znaleźć Polaków i ludzi z silnymi polskimi korzeniami, którzy zajmują wysokie pozycje w firmach międzynarodowych.
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Przeklęte obywatelstwo polskie, czyli Polak i kosmos.

Post autor: Bartek93klm »

Nie od dzisiaj w sumie wiadomo że nie jeden pracownik NASA ma korzenie polskie ale problemem jest gdy się ma jednak to obywatelstwo tu i teraz, no nie czarujmy się nie przysparza ono chwały z racji tego że Polska np. nie należy do ESA, i setki młodych ludzi którzy chcieliby się związać z badaniami naukowym i eksploracją kosmosu ma drogę praktycznie zamkniętą A jeśli jest możiwość? Jak myślicie, jakie kierunki warto byłoby studiować?
przemo098
Posty: 0
Rejestracja: 20 maja 2012, o 09:31
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kalisz

Przeklęte obywatelstwo polskie, czyli Polak i kosmos.

Post autor: przemo098 »

Jak jesteś w czymś na prawdę dobry to na pewno cię wezmą. Np. do takiej. politechniki przyjeżdżają różne instytuty / firmy i wyłapują najlepszych na pol. wro. z 1 roku teleinformatyki wzieli kolesia do Microsoftu tak mi mówił brachol kumpla z teleinfromatyki.

Więc jak się jest dobrym na pewno coś się znajdzie
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Przeklęte obywatelstwo polskie, czyli Polak i kosmos.

Post autor: Bartek93klm »

Zastanawia mnie fakt, czy kończąc matemtykę teoretyczną i robiąc doktorat można znaleźć pracę np. w ESA czy NASA czy ROSKOSMOS ? szukam na necie informacji na ten temat ale strasznie trudno znaleźć cokolwiek
Awatar użytkownika
kajkab
Posty: 0
Rejestracja: 8 cze 2012, o 13:24
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Edynburg, UK

Przeklęte obywatelstwo polskie, czyli Polak i kosmos.

Post autor: kajkab »

Na początku jak przeczytałam tytuł to myślałam, że będzie o problemie, który mam ja w związku z polskim obywatelstwem. A mianowicie bardzo mnie zainteresowała praca w GCHQ (Government Communications Headquarters, Centrala Łączności Rządowej UK), jest duży popyt na matematyków, poza tym jeśli chodzi o studentów, to oferują różne ciekawe konkursy, sponsoring itp. Niestety trzeba mieć obywatelstwo brytyjskie...
A jeśli chodzi o NASA, to na ich stronie jest napisane to samo: "You should know that for all permanent positions at NASA you must be a US citizen." Tak to już jest z wszelkimi komórkami rządowymi :/ Dalej jest: "However, if you are not a US citizen you may be eligible for certain student internship or education programs. Check out the education programs website at: ". No tak, tylko Ciebie interesuje praca już w dorosłym życiu, więc nie wiem, czy jako Polak mógłbyś się załapać. Zawsze można coś wykombinować - jeśli będziesz ponadprzeciętny, to na pewno Cię zechcą A można też spróbować wybrać się na magisterkę do Stanów, chociaż to kosztowne przedsięwzięcie.
Jasne, że matma ma związek z branżą kosmiczną Matematyków potrzebują wszędzie -- 8 cze 2012, o 17:11 --Bartek, bardziej by ci się przydała matematyka stosowana.

Tutaj masz listę specjalizacji, których potrzebują w ESA: ... -277_B.pdf
(jeśli się nie otwiera, to wejdź na http://www.esa.int/SPECIALS/Careers_at_ ... FQG_0.html i po prawej stronie masz link "Fields of study")

Tutaj masz kogo zatrudnia NASA: http://nasajobs.nasa.gov/jobs/occupations.htm
Ale o NASA raczej zapomnij, sami piszą na stronie, że praktycznie nie zatrudniają nikogo spoza USA. Natomiast podają linki do innych organizacji, może cię zainteresuje: http://nasajobs.nasa.gov/jobs/noncitizens.htm

Miłego szukania
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Przeklęte obywatelstwo polskie, czyli Polak i kosmos.

Post autor: Bartek93klm »

dzięki myślisz że Polak z doktoratem z matmy i fizyki ma co tam szukać (po teoretycznej) ?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Przeklęte obywatelstwo polskie, czyli Polak i kosmos.

Post autor: miki999 »

Do doktorat jeszcze długa droga przed Tobą. Jeżeli już zamierzałbyś go robić po to, aby wyjechać, to chyba lepiej zrobić go za granicą na jakiejś znanej uczelni.
Bartek93klm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 4 sty 2011, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Władywostok
Podziękował: 12 razy
Pomógł: 1 raz

Przeklęte obywatelstwo polskie, czyli Polak i kosmos.

Post autor: Bartek93klm »

sugeruję tylko
ODPOWIEDZ