Prawica, lewica

Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

Qń pisze:
Spektralny pisze:Popiera Izrael
Czyli przeciwnie niż lewacy, którzy krytykują Izrael za politykę wobec Palestyny. No i obecnie przecież w Izraelu rządzi prawica.
Nie interesuje mnie gdzie rządzi prawica poza Polską. Ważne, że interesy Izraela to nie nasze interesy na ogół.
Qń pisze:
oraz jest masonem.
Był. Ale co ma wspólnego masoneria do której należał z lewicą? Konserwatywne wolnomularstwo, gdzie przyjmują tylko chrześcijan i zajmują się odkrywaniem boskiej prawdy i zgłębiania chrześcijaństwa - to miałoby być lewicowe? Litości...
W Polsce wolnomularstwo to w zasadzie lewacki Grand Orient tylko.
Qń pisze:
promocję homoseksualzmu w Europie
Pics or didn't happen.Q.
Nie chce mi się; to była jego strategia odstraszania muzułmanów z Europy.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Prawica, lewica

Post autor: »

Spektralny pisze:Nie interesuje mnie gdzie rządzi prawica poza Polską. Ważne, że interesy Izraela to nie nasze interesy na ogół.
A co mają wspólnego nasze (Wasze?) interesy z dyskusją na temat tego czy szaleństwo Breivika wyrosło na prawicowym czy lewicowym ideolo?
W Polsce wolnomularstwo to w zasadzie lewacki Grand Orient tylko.
Myślałem, że mówimy o tym norweskim Breiviku, który należał do konserwatywno-chrześcijańskiego wolnomularstwa. Jeśli jednak mowa o jakimś polskim Breiviku, który należał do polskiego lewicowego wolnomularstwa, to przepraszam, ale nie słyszałem o takim Breiviku.
Nie chce mi się
No proszę. A ja mam niezbite dowody, że Breivik miał identyczne poglądy jak Twoje. Ale nie chce mi się tych dowodów przedstawiać. :]

Q.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

Qń pisze:
Spektralny pisze:Nie interesuje mnie gdzie rządzi prawica poza Polską. Ważne, że interesy Izraela to nie nasze interesy na ogół.
A co mają wspólnego nasze (Wasze?) interesy z dyskusją na temat tego czy szaleństwo Breivika wyrosło na prawicowym czy lewicowym ideolo?
Wyrosło ono na problemach Norwegii z imigrantami oraz jego chorobie psychicznej. Czy nie potrafisz żyć w świecie bez szufladek? Jeżeli chcesz znaleźć potwierdzenie mojej tezy, poszukaj odpowiednich fraz w jego Manifeście. Ja mam obecnie ciekawsze zajęcia matematyczne.

A propos chrześcijaństwa a wolnomularstwa. Członek Kościoła za uczestnictwo w dowolnych ruchach wolnomularskich jest automatycznie ekskomunikowany. W kontekście Kościoła (przynajmniej katolickiego) zwrot chrześcijańskie wolnomularstwo wydaje się być więc oksymoronem. Inna sprawa, że wielu dostojników kościelnych ma to za nic, ale tak było od zawsze.

Środowiska lewicowe mają nawyk obrzucania inaczej myślących hasłami takimi jak, Hitler (porównaj , zaścianek, ludobójstwo, ostatnio doszedł Breivik. Zawsze mnie to zastanawia jak się to nie gryzie z ich (pozornym) pragnieniem tolerancji.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Prawica, lewica

Post autor: »

Spektralny pisze:Wyrosło ono na problemach Norwegii z imigrantami oraz jego chorobie psychicznej. Jeżeli chcesz znaleźć potwierdzenie mojej tezy, poszukaj odpowiednich fraz w jego Manifeście.
W znanych mi poglądach Breivika znajduję potwierdzenie mojej tezy - Breivik to skrajna prawica, podręcznikowy przykład. Oczywiście szaleńcy w historii zdarzali się po każdej stronie sceny politycznej, ale zaprzeczanie temu, że tym razem szaleniec zdarzył się na prawo to w mojej ocenie zaprzeczanie faktom.

Ale oczywiście rozumiem psychologiczny mechanizm zaprzeczania faktom, które są dla kogoś niewygodne. :]
zwrot chrześcijańskie wolnomularstwo wydaje się być więc oksymoronem.
Wcale nie upieram się przy tezie, że chrześcijańska organizacja do której należał Breivik to klasyczne wolnomularstwo. Tak czy siak ta organizacja nie miała absolutnie nic wspólnego z lewicą, co próbujesz sugerować.
Środowiska lewicowe mają nawyk obrzucania inaczej myślących hasłami takimi jak (...) ostatnio doszedł Breivik.
Jeśli nawiązujesz do mojej wypowiedzi, to jak widać nic z niej nie zrozumiałeś. Z pewnym zażenowaniem, że zachodzi taka potrzeba, wytłumaczę więc.

Jeśli ktoś w dyskusji powołuje się na jakiś fakt, powinien zawsze być gotowy do tego, że ktoś powie "sprawdzam". Inaczej bowiem - co próbowałem pokazać przez przykład, przeceniając jak widać Twoją umiejętność dostrzegania analogii - każdy dyskutant mógłby wysłowić największą bzdurę, po czym spytany o źródło mógłby odpowiedzieć, że nie chce mu się go podawać. To oczywiście wygodne, chociażby stwierdzić, że "amerykańscy naukowcy dawno udowodnili, że to co mówię jest prawdziwe" po czym na pytanie o to tytuły prac i nazwiska naukowców odpowiedzieć "nie chce mi się szukać". Tylko, że to nie ma nic wspólnego z rzeczową dyskusją.

Q.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

Więc ja Cię odsyłam do jego Manifestu. Wydaje mi się, że po prostu nie rozumiesz czym jest prawica (nie, nie jest to Hitler, który był socjalistą).

Także:

... terrorist/

Wystarczy wpisać w google.


Obecne media rozkręciły przymysł pogardy względem osób myślących inaczej. Bardzo mnie to męczy, że większość osób to tak łatwo łyka.
Vistano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 6 mar 2012, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Prawica, lewica

Post autor: Vistano »

Spektralny, Powiedz mi, co wg. Ciebie charakteryzuje kogoś na prawicowego lub lewicowego ideologa ?

Bo wg. mnie do prawicowych lub lewicowych jest przypisany pewny kierunek poglądów do których Brevik idealnie się dopasowuje. Nie mówię tu o tym kto jak go nazwał. Mówię o toku myślenia, ideologi i działań jakich prowadzi.
Dla mnie to nacjonalistyczny, skrajny prawicowiec. 'Obrońca' jakiegoś wyimaginowanego zagrożenia swojego narodu, dawnego ładu i porządku. Człowiek którego boli to że świat się zmienia a kulturowość miesza.

A też nie słyszałem żeby w Norwegii jakiś muzułmanin zorganizował większy lub jakikolwiek zamach od Brevika i żeby on miał jakiekolwiek podstawy do tego żeby taki, nazwę go bardzo delikatnie 'manifest' zorganizować. No chyba że chodzi mu o sam fakt przebywania obcokrajowców na terenach Norwegii - to to chyba się przypisuje też pod rasizm.
No chyba że za słabo oglądam TVN24 - Może musiałbym zwiększyć oglądanie z 24h na 36h.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

Vistano pisze:Mówię o toku myślenia, ideologi i działań jakich prowadzi. Dla mnie to nacjonalistyczny, skrajny prawicowiec.
Rzeczywiście, chory psychicznie Breivik popierający aborcję i promocję homoseksualizmu to 100% prawicowych wartości. Możesz starać się o pracę w Wyborczej, wróżę Ci karierę.
[/quote]
Vistano pisze:'Obrońca' jakiegoś wyimaginowanego zagrożenia swojego narodu.
Tak zapytam, byłeś kiedyś w Szwecji lub Norwegii? Mieszkałeś kiedyś dłużej na zachodzie?

Z tego co Breivik mówił, to on nie miał nic to arabów jako takich, a to osób przybywających do Norwegii i pobierających świadczenia socjalne. Nie widzę sensu dalszego ciągnięcia tematu Breivika.
Vistano pisze:To to chyba się przypisuje też pod rasizm.
Chyba nie, to krytyka państwa socjalnego.

W skrócie idealogię prawicową można streścić w kilku zasadach:
1) Chcącemu nie dzieje się krzywda,
2) Mój dom to moja twierdza,
3) Niech nikt mi się nie wtrąca w wolny rynek,
4) Podstawową komórką społeczeństwa jest rodzina.

Nie ma to nic wspólnego z nacjonalizmem czy wiarą.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Prawica, lewica

Post autor: »

Spektralny pisze:Więc ja Cię odsyłam do jego Manifestu.
Mówimy cały czas o tym samym Breiviku i tym samym manifeście, w którym autor napisał:
"homosexuality should be shunned"
?
Ok, więc na prawicy jest więcej osób, które bardzo by chciały, żeby Breivik nie był prawicowcem. Jak już pisałem - rozumiem ten mechanizm wyparcia. Tylko nie wiem jak to się ma do meritum.
Wydaje mi się, że po prostu nie rozumiesz czym jest prawica
(...)
W skrócie idealogię prawicową można streścić w kilku zasadach:
1) Chcącemu nie dzieje się krzywda,
2) Mój dom to moja twierdza,
3) Niech nikt mi się nie wtrąca w wolny rynek,
4) Podstawową komórką społeczeństwa jest rodzina.
Mam wrażenie, że rozumiem lepiej niż Ty.

Bo w przeciwieństwie do Ciebie mam świadomość, że konserwatywny liberalizm (opisany przez Ciebie) to tylko jeden z nurtów prawicy.
Jest wiele innych nurtów, żeby daleko nie szukać: przedwojenna polska endecja (i wszyscy jej dzisiejsi duchowi spadkobiercy), do której powyższy opis nijak nie pasuje.

Q.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

PiS jawnie odwołuję się do idei piłsudczykowskich, nie endeckich (sam Lech Kaczyński mówił tak o sobie). Zresztą tylko endecja trafnie przewidziała wybuch wojny, podczas gdy reszta towarzystwa sobie balowała.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Prawica, lewica

Post autor: »

Spektralny pisze:PiS jawnie odwołuję się do idei piłsudczykowskich, nie endeckich (sam Lech Kaczyński mówił tak o sobie). Zresztą tylko endecja trafnie przewidziała wybuch wojny, podczas gdy reszta towarzystwa sobie balowała.
Super, zapomniałeś tylko wyjaśnić jak to się ma do dyskusji :].

Q.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

Bo ja nie wiem, gdzie (poza szczątkowym ONR) widzisz, spadkobierców endecji.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Prawica, lewica

Post autor: »

Spektralny pisze:Bo ja nie wiem, gdzie (poza szczątkowym ONR) widzisz, spadkobierców endecji.
A co to ma do rzeczy?

Q.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

Nie chce mi się pisać z Tobą, bo sam zapomniasz o czym wspominasz w poprzednich postach, a następnie się czepiasz.

Pozdrawiam i dziękuję za dyskusję.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Prawica, lewica

Post autor: »

Nie zapominam, tylko Ciebie chyba przerasta śledzenie toku dyskusji.

Teza brzmi: prawica to różne nurty, nie tylko konserwatywny liberalizm. Dowód: przez przykład.

Dla matematyka jest jasne, że teraz można: albo obalić dowód, albo zgodzić się z tezą (co w Twoim wypadku oznaczałoby wycofanie się ze swojej, konkretnie z Twojej definicji prawicy).

Ty zaś na słowo "endecja" reagujesz jak pies Pawłowa, uznając, że jak takie słowo padło, to na pewno ktoś zarzuca PiS-owi bycie postendecją i na pewno ktoś atakuje endecję. Skądinąd dostrzegam wpływy endeckie w kręgach PiS-u i skądinąd mam bardzo negatywny stosunek do endecji przedwojennej (o czym dotąd nie wspomniałem, bo to bez znaczenia) - ale przecież dyskusja nie toczy się o tym jaki jest PiS ani jaka była endecja, tylko o tym co to jest prawica. Więc naprawdę totalnie bez znaczenia jest jaki jest PiS, jaka była endecja i gdzie teraz można dostrzec jest wpływy. Bo dyskusja (jej obecny odłam) jest nie o tym, tylko o tym co to jest prawica.

Q.
menago28
Posty: 0
Rejestracja: 15 maja 2012, o 13:59
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Prawica, lewica

Post autor: menago28 »

Ja jestem zdecydowanie po prawej strony, uwazam że w obecnych zdegenerowanych czasach, tylko powrot do tradycji może uratować to spoleczenstwo.
ODPOWIEDZ