Prawica, lewica

Vistano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 6 mar 2012, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Prawica, lewica

Post autor: Vistano »

Spektralny, Kwestiach politycznych, Tu się akurat niestety z Tobą nie zgodzę. Czy ja wybiorę skrajnie lewicowego postkomunistę czy prawicowego zaścianka - burdel w kraju i tak będzie. A dlaczego ? Bo to już leży w mentalności Polaków od wieków, po za kilkoma przejawami wartości i moralności w między czasie. Nikt nie myśli przyszłościowo, tylko każdy egoistycznie byleby się nachapać jak najwięcej.

Po drugie, jako ogromnie zainteresowany historią facet, do prawicy i osób prawicowych wyrobiła mi się awersja. Wszystkie zamachy, przewroty na niekorzyść kraju i jakieś pseudo rewolucje - robili prawicowcy. O Hitlerze nie wspominając
Ostatnio zmieniony 9 maja 2012, o 00:19 przez Vistano, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

Prawica, lewica

Post autor: Ponewor »

A to żeś walnął z tym prawicowym hitlerem...
Vistano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 6 mar 2012, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Prawica, lewica

Post autor: Vistano »

Ponewor pisze:A to żeś walnął z tym prawicowym hitlerem...
Zapomniałem dodać, nacjonalistycznie prawicowym.
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

Prawica, lewica

Post autor: Ponewor »

Dobra tam żeby nie off-topować niech będzie

grzechu umiejętność logicznego myślenia o której tak piszesz pozwoli ci wymyślić i wyprowadzić 3/4 szkolnej matematyki bez zaglądania do podręcznika.

Nie opowiadaj nam że nie masz smykałki. są ludzie bez kończyn którzy uprawiają sporty. To co mówisz brzmi jak nie posprzątam w pokoju bo nie mam do tego talentu.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

Vistano pisze:
Spektralny, Kwestiach politycznych, Tu się akurat niestety z Tobą nie zgodzę. Czy ja wybiorę skrajnie lewicowego postkomunistę czy prawicowego zaścianka - burdel w kraju i tak będzie. A dlaczego ? Bo to już leży w mentalności Polaków od wieków, po za kilkoma przejawami wartości i moralności w między czasie. Nikt nie myśli przyszłościowo, tylko każdy egoistycznie byleby się nachapać jak najwięcej.

Po drugie, jako ogromnie zainteresowany historią facet, do prawicy i osób prawicowych wyrobiła mi się awersja. Wszystkie zamachy, przewroty na niekorzyść kraju i jakieś pseudo rewolucje - robili prawicowcy. O Hitlerze nie wspominając
Masz edukację historyczną na medal widzę. Może jeszcze Piłsudski był prawicowy? Przewroty mnie się kojarzą z bandyami typu Castro czy Che Guevara.

Gdzie Ci powiedziali, że prawica to zaścianek? W Polsce jest źle bo jest gwałcona od czasów Poniatowskiego jeszcze: od rozbiorów, przez sanację, Niemców, komuchów i okrągły stół. To skutki ma dwojakie: do władzy dopuszcza się ludzi wątpliwych moralnie to raz, a dwa, to w zwykłych ludziach sytuacja wzmacnia instynkt samozachowawczy i grabienie wszystkie do swojego dołka.

Wierzę już tylko w pracę u podstaw (szczególnie edukację), a obecne pokolenia są dla mnie stracone...
Vistano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 6 mar 2012, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Prawica, lewica

Post autor: Vistano »

Spektralny pisze: Masz edukację historyczną na medal widzę. Może jeszcze Piłsudski był prawicowy? Przewroty mnie się kojarzą z bandyami typu Castro czy Che Guevara.
Gdzie Ci powiedziali, że prawica to zaścianek? W Polsce jest źle bo jest gwałcona od czasów Poniatowskiego jeszcze: od rozbiorów, przez sanację, Niemców, komuchów i okrągły stół. To skutki ma dwojakie: do władzy dopuszcza się ludzi wątpliwych moralnie to raz, a dwa, to w zwykłych ludziach sytuacja wzmacnia instynkt samozachowawczy i grabienie wszystkie do swojego dołka.
Wierzę już tylko w pracę u podstaw (szczególnie edukację), a obecne pokolenia są dla mnie stracone...
Nie.. ale morderca Narutowicza już tak. Zamachowiec, Brevik z Norwegii też. Zamachowiec księcia Ferdynanda - jedna z przyczyn wybuchu I WŚ - też. Oraz zamach stanu w Polsce w 1919 i we Francji podczas II WŚ też wywodziły się ze środowisk prawicowych. I to nie są na siłe wyciągane przykłady. To są sytuacje które miały ogromny wpływ na historię. A zamachy mają to do siebie, że mają wywołać przewrót/rewolucję.

Nie chcę teraz z Tobą wchodzić w jakieś polityczne dywagacje, bo to nie to forum i nie ten dział ;)
Ja wyraziłem swoje zdanie i Ty masz prawo do swojego.
Trzeba odróżnić skrajną prawicowość od wartości moralnych i właśnie też tego kręgosłupa moralnego. Ja ze swoimi odmiennymi poglądami od prawicowych ( ale nie skrajnie lewicowych ) te wartości moralne mam. I również się z Tobą zgadzam że obecne pokolenie które ma przeryty mózg 'fejszbukiem' i następne, jest stracone pod wieloma względami.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

Vistano pisze:Zamachowiec księcia Ferdynanda - jedna z przyczyn wybuchu I WŚ - też. Oraz zamach stanu w Polsce w 1919 i we Francji podczas II WŚ też wywodziły się ze środowisk prawicowych. I to nie są na siłe wyciągane przykłady. To są sytuacje które miały ogromny wpływ na historię. A zamachy mają to do siebie, że mają wywołać przewrót/rewolucję.
Gawriło Princip pochodził z anarchistycznej (=lewackiej) organizacji Młoda Bośnia. Był popularną postacią w komunistycznej Jugosławii. Inna sprawa, gdyby do wybuchu nie doszło, wojna i tak by musiała wybuchnąć.

Brevik to psychopata, który łączy w sobie ogromną masę sprzecznych ze sobą poglądów - wybierając kilka, równie dobrze można go nazwać lewakiem, co jest bez sensu. To media (tvn, Polsat, GW) dorabiają mu prawicową gębę i krzyczą "Patrzcie, o to do czego zdolna jest prawica".

Ja chętnie podyskutuję o historii XX wieku
Vistano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 6 mar 2012, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Prawica, lewica

Post autor: Vistano »

Spektralny pisze:Gawriło Princip pochodził z anarchistycznej (=lewackiej) organizacji Młoda Bośnia. Był popularną postacią w komunistycznej Jugosławii. Inna sprawa, gdyby do wybuchu nie doszło, wojna i tak by musiała wybuchnąć.

Brevik to psychopata, który łączy w sobie ogromną masę sprzecznych ze sobą poglądów - wybierając kilka, równie dobrze można go nazwać lewakiem, co jest bez sensu. To media (tvn, Polsat, GW) dorabiają mu prawicową gębę i krzyczą "Patrzcie, o to do czego zdolna jest prawica".

Ja chętnie podyskutuję o historii XX wieku :-)
Faktycznie co do Princip'a to masz rację. Tu się pomyliłem.
Aczkolwiek co do Brevika to nie zmieniam zdania - jest to osoba skrajnie nacjonalistyczna o prawicowych poglądach. I nie wnikam kto mu jaką gębę dorabia. Po prostu wnioskuje to po jego wypowiedziach i ideologii. Są psychopaci prawicowi i lewicowi.

Nie mówię że prawica jest zła - bo podkreślałem wyżej... skrajna prawica.

Ale patrząc na prawicę na naszej Polskiej scenie politycznej, nie obrażając Twoich poglądów i partii z którą te poglądy utożsamiasz - Nie jest to prawica właściwa i odpowiednia.

Nie mówię że Kryzys bo cały ten Kryzys to bujda. Ale poważne problemy gospodarcze, którymi się zarazimy z zachodu puka już do drzwi jak już nie wszedł swoim jednym zabłoconym butem. A tu jedna wielka dyskusja 'Ze był zamach', albo że 'Krzyż nie powinien wisieć w sejmie', albo że 'Trzeba zalegalizować maryśkę i aborcję' - denne, trywialne tematy a to żenujące PO, na które głosowałem, no bo kurde głosowałem bo nie ma alternatywy ani po lewej ani po środku ani po prawej stronie, na tym tylko korzysta

-- 9 maja 2012, o 01:28 --

I Wojna tak czy siak by wybuchła, ale raczej później - bo powodów było dziesiątki.
Nie jak z II gdzie po prostu wystarczył Hitler i wielki kryzys ekonomiczny.
Awatar użytkownika
Ponewor
Moderator
Moderator
Posty: 2218
Rejestracja: 30 sty 2012, o 21:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 297 razy

Prawica, lewica

Post autor: Ponewor »

Bo jeśli szukasz polskiej prawicy w sejmie to się nie dziw...
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

Vistano pisze:Ale patrząc na prawicę na naszej Polskiej scenie politycznej, nie obrażając Twoich poglądów i partii z którą te poglądy utożsamiasz - Nie jest to prawica właściwa i odpowiednia.
Oświeć mnie proszę jaka to partia.
Vistano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 6 mar 2012, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Prawica, lewica

Post autor: Vistano »

A jakie masz prawice w sejmie ?
SP i PiS. Jak się nie kłócą między sobą, to się kłócą że wszystkimi obok. Organizują pochody, wiece, marsze. Co miesiąc, co tydzień. Tak się robi politykę ? Tak się współrządzi ? (Bo współrządzą, nie zależnie od tego czy są w rządzie czy też nie.)
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

Aha, i ja automatycznie niby popieram Ziobrę? Daj spokój, małe masz pojęcie o świecie widać. Ich poglądy na gospodarkę to czystej wody socjal. Ale w tvn mówili, że to prawica...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Prawica, lewica

Post autor: »

Spektralny pisze:Brevik to psychopata, który łączy w sobie ogromną masę sprzecznych ze sobą poglądów - wybierając kilka, równie dobrze można go nazwać lewakiem, co jest bez sensu.
Bardzo jestem ciekaw jak wyglądałoby rozumowanie pozwalające nazwać Breivika lewakiem. Oczywiście mam świadomość, że takie rozumowanie byłoby demagogią w stanie czystym, ale mimo wszystko nie mogę sobie wyobrazić jak zachowując jakiekolwiek pozory logiki można wydedukować, że światopogląd Breivika wyrasta z lewicowego ideolo.

Zaspokoisz moją ciekawość?

Q.
Awatar użytkownika
Spektralny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3976
Rejestracja: 17 cze 2011, o 21:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Praga, Katowice, Kraków
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 929 razy

Prawica, lewica

Post autor: Spektralny »

Popiera Izrael, promocję homoseksualzmu w Europie oraz jest masonem.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Prawica, lewica

Post autor: »

Spektralny pisze:Popiera Izrael
Czyli przeciwnie niż lewacy, którzy krytykują Izrael za politykę wobec Palestyny. No i obecnie przecież w Izraelu rządzi prawica.
oraz jest masonem.
Był. Ale co ma wspólnego masoneria do której należał z lewicą? Konserwatywne wolnomularstwo, gdzie przyjmują tylko chrześcijan i zajmują się odkrywaniem boskiej prawdy i zgłębiania chrześcijaństwa - to miałoby być lewicowe? Litości...
promocję homoseksualzmu w Europie
Pics or didn't happen.

Q.
ODPOWIEDZ