technik elektronik, czy technik informatyk?

DD13BB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 17 paź 2006, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: most
Podziękował: 19 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: DD13BB »

Tu chcialbym abyscie podzielili sie ze mna swymi doswiadczneniami z tymi kierunkami, podpowiedziec co sie czym rozni, dlaczego ten kierunek a nie ten, jakie szanse na znalezienie lepszej pracy w przyszlosci i na ktorym kierunku? Co sie robi na jednym a co na drugim, czego nie ma na jednym a jest na drugim, i ostateczne pytanie: gdzie ze zdobyta wiedza na tym czy na drugim kierunku moge startowac ( do jakiej pracy?)....




pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: Lady Tilly »

Mój brat uczy się na technika elektronika i mogę Ci cokolwiek powiedzieć na temat tego kierunku. Jest bardzo dużo fizyki. Brat jest już w 3 klasie i ma już zajecia praktyczne np. konstruował sam zasilacz stabilizowany a będzie robił generator (czy jakiś podobny dziwoląg), trawi w kwasie jakieś płytki, buduje układy itd. Czasem jak wyciąga lutownicę to w całym mieszkaniu śmierdzi kalafonią. Powiem też, że po jednym i drugim kierunku mógłbyś iść na politechnikę na przykład. Oba kierunki to fajna rzecz.
DD13BB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 17 paź 2006, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: most
Podziękował: 19 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: DD13BB »

Hmmmm. poniekad mi bardzo pomoglas. Takie jedno pytanie: gdzie przyjma mnie do pracy po tym, a gdzie po tamtym zawodzie? Gdzie mam lepsze szanse na rozwoj?





pozdrawiam....
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: Lady Tilly »

Szanse rozwoju masz duże i tu i tu. Nie chcę żeby to wyglądało na reklamę - adnaia mogą być podzielone ale ja bardziej przychylna jestem technikum elektronicznemu - przynajmniej w Pile jest w tej szkole dość dobry poziom.
Awatar użytkownika
abrasax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 844
Rejestracja: 20 maja 2005, o 13:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 161 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: abrasax »

Zobacz jednego i drugiego kierunku. Można z niej wyczytać wiele ciekawych rzeczy.
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: aikon »

Ja radziłbym Ci iść raczej w kierunku elektroniki - w takim technikum przynajmniej nauczysz się wielu rzeczy i będzie Ci łatwiej, gdybyś ewentualnie chciał kontynuować naukę na studiach. Wiem coś o tym, bo sam studiuję elektronikę a jestem po liceum, w życiu nie trzymałem lutownicy, a jak wygląda kondensator to się dowiedziałem dopiero na 2 roku. Ludzie po technikum mają na takich studiach dużo łatwiej (miewają problemy z matematyką, bo ta jest jednak mocniej wałkowana w LO niż w technikach czy liceach profilowanych).
Będąc technikiem elektronikiem umie się bardzo wiele rzeczy, których nawet na studiach nie uczą. I można potem od razu rozpocząć pracę w jakimś zakładzie, serwisie RTV, jako monter, serwisant etc.

A będąc technikiem informatykiem... nie umie się nic. Mam paru znajomych techników informatyków, wszyscy oświadczają że nie nauczyli się tam niczego... Może mają tam jakieś pojęcie o sieciach, o sprzęcie, o systemach... ale takich rzeczy to umie praktycznie każdy, kto ma na co dzień styczność z komputerem. Nie nauczą Cię tam programowania, nie poznasz tam innych systemów operacyjnych oprócz jedynego_właściwego... teraz nawet mgr inż. informatyk nie jest w stanie znaleźć pracy w zawodzie, a co dopiero technik...

Dlatego moim zdaniem - elektronika.
Awatar użytkownika
abrasax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 844
Rejestracja: 20 maja 2005, o 13:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 161 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: abrasax »

Jak mają takie podejście jak grupa, z którą miałam dzisiaj pierwsze zajęcia (z 16 osób zjawiło się raptem 7) to nie dziwię się, że niczego się nie nauczyli. Przynajmniej na początku wypada się pokazać i poznać, czego przedmiot dotyczy. Ale nie, przecież i tak się niczego nowego nie nauczą.

Z wiedzą informatyczną to jest tak: jak już ktoś ma komputer, to myśli, że jest doskonałym informatykiem, przecież każdy głupi potrafi sformatować dyskietkę. Cóż można jeszcze innego robić na zajęciach?

1. systemy: Windows + Linux
2. grafika komputerowa
3. programowanie strukturalne i obiektowe
4. oprogramowanie biurowe
5. sieci
6. zajęcia ze specjalizacji
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: aikon »

To obiektówki uczą już w liceach profilowanych?
Awatar użytkownika
abrasax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 844
Rejestracja: 20 maja 2005, o 13:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 161 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: abrasax »

przecież rozmawiamy o technikach, nie będziesz technikiem po liceum profilowanym
Awatar użytkownika
aikon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 2 gru 2005, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 48 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: aikon »

Technikum, liceum profilowane - jeden pies (przecież LP zastąpiły technika po reformie).
Uczą więc czy nie uczą?
Awatar użytkownika
abrasax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 844
Rejestracja: 20 maja 2005, o 13:19
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 161 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: abrasax »

jeszcze raz:
technikum - 4 lata, możliwość zdobycia tytułu technika
liceum profilowane - 3 lata, nie ma możliwości zdobycia technika
aikon pisze:To obiektówki uczą już w liceach profilowanych?
odp. nie
Awatar użytkownika
s87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 2 kwie 2007, o 13:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 3 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: s87 »

A na jakie studia mozna isc po tych technikach? Chodzi mi glownie o Studia w Poznaniu lub Warszawie, moga byc prywatne tez.
Awatar użytkownika
Vixy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1830
Rejestracja: 3 lut 2006, o 15:47
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z gwiazd
Podziękował: 302 razy
Pomógł: 151 razy

technik elektronik, czy technik informatyk?

Post autor: Vixy »

studia to juz twój własny wybór , wybierzesz to co lubisz robic , po technikum elektronicznym mozesz nawet pojsc sobie np. na psychologie
ODPOWIEDZ