Zmiana szkoły ponadgimnazjalnej teraz - poważna sprawa

Sarii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2012, o 21:39
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: G.Śląsk

Zmiana szkoły ponadgimnazjalnej teraz - poważna sprawa

Post autor: Sarii »

Witam.

Sytuacja życiowa zmusiła mnie do tego, że muszę wyprowadzać się z domu (zła sytuacja w domu itp.) - termin wyprowadzki ustalony mam już na 1 kwietnia, przeprowadzam się z Górnego Śląska do Warszawy. Jeśli chodzi o sprawy materialne i lokum mam już wszystko pozałatwiane, jedynie problemem jest szkoła. To mój wykaz ocen półrocznych:

dostateczny: polski, historia, wos, geografia, angielski, niemiecki
dobry: biologia
b.dobry: matematyka, chemia, religia, pp, po, informatyka
celujący: fizyka

Jestem pasjonatką nauk ścisłych i zależy mi na skończonej maturze (potrafię sama sie do niej przygotować) i pójście na politechnikę. Niestety nie wiem jak teraz zrobić to z szkołą bo mam obawy, że nie przyjmie mnie żadna szkoła. Ustalony mam plan, że wpierw spróbuje na dzienne, jeśli tam mnie nie przyjmą to bd musiała całe liceum zrobić zaocznie bo pierwotnie plan miałam taki, aby 2 LO skończyć zaocznie a od 1 września iść do dziennego lo.

Data wyprowadzki NIE może być zmieniona - to termin ostateczny.

Błagam o pomoc jakąkolwiek - chodzi mi o to, czy się da a jeżeli nie to co mam robić ?

P.S. Prócz nauk ścisłych interesuje się programowaniem i tworzeniem projektów w programach komputerowych jak i obsługą wszelakich programów ogólnie - informatyką

P.S.2 Chodzę obecnie do LO, które na świadectwie z 1 klasy LO napisało rozszerzoną matematykę i fizykę, oraz angielski, ale tak naprawdę nie przerabialiśmy rozszerzenia, ale - sama je przerobiłam (chodzi o fizykę, matematykę, biologię i chemię).
kalwi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1931
Rejestracja: 29 maja 2009, o 11:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 145 razy
Pomógł: 320 razy

Zmiana szkoły ponadgimnazjalnej teraz - poważna sprawa

Post autor: kalwi »

moi znajomi jak nie pozdawali pierwszej klasy, to z 20 liceum w rankingu w w-wie spokojnie się przenieśli do 30 ze średnią koło 1,5 (a to jest nadal poziom całkiem, całkiem), więc nie powinnaś mieć więszkych trudności, aby się dostać do jakiegoś w miarę porządnego LO. Oczywiście jeśli klasa jest przepełniona, to będzie ciężej, więc polecam się rozejrzeć za szkołą, gdzie jest mało osób w mat-fizie.
Awatar użytkownika
Katjusza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 25 sty 2012, o 18:20
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 4 razy

Zmiana szkoły ponadgimnazjalnej teraz - poważna sprawa

Post autor: Katjusza »

Znajdź kilka szkół, do których chciałabyś się przenieść, dzwoń i pytaj.
Podobnie jak kalwi uważam, że nie będziesz miała problemów z zapisaniem się do przyzwoitego, dziennego liceum.
Powodzenia!
ODPOWIEDZ