Best Antivirus

fuzzgun

Best Antivirus

Post autor: fuzzgun »

Jaki jest Waszym zdaniem najlepszy program antywirusowy?
szw1710

Best Antivirus

Post autor: szw1710 »

Taki, który odpiera wszystkie ataki, zabija wszystkie wirusy i w ogóle nie spowalnia komputera. Tylko że taki nie istnieje. Opinie są podzielone. Jeden lubi taki program, drugi inny. Nie da się autorytatywnie stwierdzić, który jest najlepszy.

Używam MS Security Essentials.
Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4105
Rejestracja: 16 maja 2009, o 15:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 428 razy

Best Antivirus

Post autor: Inkwizytor »

Avast! Wymiata wszystko. Żadnych problem odkąd go mam
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

Best Antivirus

Post autor: RSM »

Najlepszym 'programem' antywirusowym jest Linux.
Awatar użytkownika
_karolina_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2012, o 12:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Best Antivirus

Post autor: _karolina_ »

zestaw:
aktualizowany Windows 7 && avast && omijanie cracków, podejrzanych aplikacji

powinien wystarczyć.
a najłatwiej przerzucić się na Linuxa.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Best Antivirus

Post autor: wszamol »

Nie zawsze najłatwiej, jak ktoś jest słabo obeznany z komputerem to linux może być kiepskim pomysłem :) Tak samo jak pisanie dwóch ampersandów zamiast 'i', zaciemnia to tekst i wcale nie jest krótsze (wręcz przeciwnie).

Ja również polecam Avasta, kilka lat już używam i nie ma problemów.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Best Antivirus

Post autor: miki999 »

Czasem gdy zdarza mi się zamiast Linuxa włączyć obok zainstalowanego Windowsa, to mam tam uruchomionego "Avira Antivirus". Czy jest dobry czy nie ciężko określić ;p
Pamiętam, że kiedyś Avast potrafił nieźle zamulić komputer.
Awatar użytkownika
_karolina_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2012, o 12:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Best Antivirus

Post autor: _karolina_ »

wszamol pisze:jak ktoś jest słabo obeznany z komputerem to linux może być kiepskim pomysłem :)
look;

Istnieją przecież dystrybucje user frendly z interfejsem nie trudniejszym od Windows. No nie mów, że nie ogarnąłbyś takiego UI? Już instalator prowadzi za rękę
wszamol pisze:Tak samo jak pisanie dwóch ampersandów zamiast 'i', zaciemnia to tekst
ehh :roll: muszę się przyznać, że mi łatwiej. Nie wiem po prostu ostatecznie jak mam napisać te dwa spójniki, potem za słowami przecinki jeszcze, to łatwiej walnąć &&. Sądziłam, że będzie przejrzyste i zrozumiałe.
i wcale nie jest krótsze (wręcz przeciwnie).
dobra: 1 znak! :P
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Best Antivirus

Post autor: wszamol »

_karolina_ pisze:
wszamol pisze:jak ktoś jest słabo obeznany z komputerem to linux może być kiepskim pomysłem
look;

Istnieją przecież dystrybucje user frendly z interfejsem nie trudniejszym od Windows. No nie mów, że nie ogarnąłbyś takiego UI? Już instalator prowadzi za rękę
Wiem co to linux, a Ubuntu ostatnio dość często używam (i chyba nawet ogarniam ;p) Ale założę się, że gdybym dał go mojemu ojcu, który pokoleniem komputerowców nie jest (:D) to by się pogubił, tylko tyle
A do ampersandów to się tak doczepiłem przy okazji, jak Ci tak wygodniej to sobie pisz, przecież nie jestem żadną wyrocznią (chociaż swoje zdanie podtrzymuję)
Awatar użytkownika
_karolina_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2012, o 12:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Best Antivirus

Post autor: _karolina_ »

wszamol pisze:Ale założę się, że gdybym dał go mojemu ojcu, który pokoleniem komputerowców nie jest (:D) to by się pogubił, tylko tyle
e tam! dałby radę (skoro moi sobie radzą). Starszym na desktopie zrobiłam prosto;



i jest ok. (Raz na dwa miesiące zerknę przez ssh czy wszystko gra).
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Best Antivirus

Post autor: miki999 »

Bo z linuksem dla początkujących jest tak, że w zasadzie wszystko gra dopóki nie trzeba niczego bardziej zaawansowanego zrobić.
Przykładowo:
Jak uruchomić skrypt? Zainstalować aplikację? Co zrobić jeśli zainstalowany z centrum aplikacji program nie pojawił się w liście "Programy"? Jak otworzyć katalog z uprawnieniami administratora?

Niby proste rzeczy, ale jednak osoba po 40, która używa komputera głównie w celach przeglądania internetu, pracy w edytorze, odtwarzania filmów i muzyki niekoniecznie ma ochotę uczyć się chociażby obsługi konsoli.
szw1710

Best Antivirus

Post autor: szw1710 »

Jestem po 40 i nie boję się instalacji Linuksa Ale nie robię tego, bo mam za dużo programów pod Windows. Wiem, są konwertery, Open Office zapisuje w formacie MS Office itp. WinEdt-a mam płatnego, parę gier dla dzieciaków. Dlatego trudno mi się rozstać z Windowsem. Ale na siódemkę nie narzekam. Działa naprawdę stabilnie, nie muli, komputer startuje w czasie poniżej minuty. Poodchudzałem nieco interface bez zauważalnych zmian, ale mniej pamięci okupuje. Komunikator zmieniłem na lżejszy, przeglądarkę też oczyściłem z niepotrzebnych dodatków itp.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Best Antivirus

Post autor: miki999 »

Oczywiście nie miałem na myśli tego, że po 40 to już nie można instalować Linuxa Po prostu na ogół ma się wtedy od komputera inne wymagania i dwugodzinna próba instalacji skanera zakończona niepowodzeniem nie sprawia frajdy.

Akurat LaTeX jest jedną z tych rzeczy, która na Linuksie jest banalna w obsłudze. 3 linijki w konsoli i mamy zainstalowane porządne środowisko gotowe do pracy (łącznie z polskim pakietem). Dodatkowo można kompilować plik podczas, gdy ma się go zwiniętego na pasku (automatycznie się odświeża).
Choć dla wielu aplikacji trzeba mieć Windowsa. U mnie np. jest z powodu tego, że mój skaner Canon nie jest obsługiwany przez Linuksa (niedorzeczne według mnie w dzisiejszych czasach). Duże ukłony dla producentów wspierających różne platformy jak np. Mathworks (MATLAB), Xilinx (ISE), CadSoft (Eagle) chyba nawet Texas Instruments ostatnio zaczyna poszerzać swoje wsparcie na inne systemy, tragicznie w tym względzie nie jest.

Odbiegłem od tematu, więc się dalej nie rozpisuję
szw1710

Best Antivirus

Post autor: szw1710 »

Ale dyskusja ciekawa, można chyba kontynuować.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Best Antivirus

Post autor: miki999 »

Kontynuować można, jakby miała się rozwinąć to wydzielę do nowego tematu lub przeniosę do off-topic-a.
ODPOWIEDZ