Best Antivirus

szw1710

Best Antivirus

Post autor: szw1710 »

OK. Więc ja jestem maksymalistą. Albo pod Linuksem mi będzie działać wszystko co chcę, albo nie będę go instalował. Nie znoszę protez. Potrzebuję drukować/skanować, przechodzę na Windows. Jeden komputer - jeden system. Także dlatego nie instaluję Linuksa.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Best Antivirus

Post autor: miki999 »

No i Cię rozumiem.
Ja kiedyś zainstalowałem sobie Ubuntu, gdzie krzyżyk do zamykania okna był po lewej stronie i nie mogę się odzwyczaić Poza tym jak miałem niegdyś słabszy komputer, to właśnie brak antywirusa powodował, że system działał o wiele sprawniej (nawet udało się lekko zahaczyć o temat ).
szw1710

Best Antivirus

Post autor: szw1710 »

Próbowałem z linuksem na netbooku, z pendrive-a, żeby nic nie niszczyć. Strasznie mi się grzał komputer. Jednak Windows 98 steruje moim netbookiem bezbłędnie. Inny plus, że ma doinstalowane narzędzia producenta do zarządzania komputerkiem.
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Best Antivirus

Post autor: MadJack »

Pamiętam, że kiedyś Avast potrafił nieźle zamulić komputer.
Teraz zamula dużo mniej. A mam komputer już bodajże osimioletni, więc na nowszych nie powinno być problemu
Awatar użytkownika
_karolina_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2012, o 12:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Best Antivirus

Post autor: _karolina_ »

szw1710 pisze:Próbowałem z linuksem na netbooku, z pendrive-a, żeby nic nie niszczyć. Strasznie mi się grzał komputer. Jednak Windows 98 steruje moim netbookiem bezbłędnie. Inny plus, że ma doinstalowane narzędzia producenta do zarządzania komputerkiem.
Win98 netbookiem? Jaka to dokładnie maszyna? W obecnych czasach używanie Win98 na netbooku (takie małe bez napędu do internetu) jest mocno nierozsądne. Grzał się prawdopodobnie przez złą konfigurację. Pewnie wystarczyłoby ustawić cpufreq. Mam HP z serii dv6xxx których domeną jest przegrzewanie. Zainstalowałam Arch Linuxa.

Wystarczyło ustawić nVidię w trybie powersave i skonfigurować cpufreq by obniżyć taktowanie rdzeni na 800MHz (włącza 2.5GHz tylko gdy zajdzie potrzeba). Chłodzenia przez 80% czasu nie słychać


miki999 pisze:Jak uruchomić skrypt? Zainstalować aplikację? Co zrobić jeśli zainstalowany z centrum aplikacji program nie pojawił się w liście "Programy"? Jak otworzyć katalog z uprawnieniami administratora?
(...)
Niby proste rzeczy, ale jednak osoba po 40, która używa komputera głównie w celach przeglądania internetu, pracy w edytorze, odtwarzania filmów i muzyki niekoniecznie ma ochotę uczyć się chociażby obsługi konsoli.
Wiesz moi starsi właśnie używają komputera: od internetu, skype, office, (< polecam wam), zgrywania audio, nagrywania dvd aż do skanowania i oglądania filmów przez HDMI. Wszystko działa i nie wiedzą, co to jest konsola, wszystko zrobione tip top graficznie. Przykładowo;
Skrypt od skanowania podpięłam do wbar [3 ikonka od prawej na tym pasku] i sam skrypt też wyświetla proste graficzne komunikaty; http://pastebin.com/raw.php?i=T8pK2nev
Heh co prawda zmusiłam ich i przy mnie inaczej nie będzie, mam tylko nadzieję, że doceniają 100zł oszczędzone na antywirusie czy awarię internetu w całym domu (serwowany z kablówką) - kroki były 3:
-podepnij nokię mamy w trybie pc suite (polecam Play: po każdym doładowaniu ma 50h za free)
-kliknij 5 ikonkę od prawej na pasku, wpisz hasło (dla ciekawskich; łączy za pomocą wvdial)
-podepnij router wan-rj 45 w laptopie
dalej z pomocą dokładnie tego http://www.ubucentrum.net/2009/03/udost ... ego-w.html ogarnęłam przez ssh, by laptop udostępniał internet również routerowi (swoją drogą router z Tomato) na cały dom dla reszty urządzeń. Przewaga jest, lecz widzą to głównie osoby obeznane już z tym systemem. Wtedy trudno się w nim nie zakochać. To naturalne, że po 6 latach na Windows w 3dni Linuxa się nie ogarnie (chyba, że ktoś zrobi nam środowisko, skonfiguruje)
szw1710

Best Antivirus

Post autor: szw1710 »

Pomyliłem się Windows XP oczywiście. Mam Asusa EEEPC, modelu w tej chwili nie pamiętam, chyba 1050HE, sprzed 2.5 roku.
Awatar użytkownika
_karolina_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2012, o 12:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Best Antivirus

Post autor: _karolina_ »

a WinXP uff od razu lepiej
Na EeePC po konfiguracji zwykle działa to dobrze, ale w żadnym wypadku nie sugeruję zmiany
szw1710

Best Antivirus

Post autor: szw1710 »

Założyłem, że na netbooku nie będę eksperymentował (instalacje programów, nieustanne usuwanie itp.). Dlatego po 2.5 roku jeszcze mi nie muli działając sprawnie. Ale generalnie odpalam na nim lekkie programy. W sumie te same co i na dużym. Chrome, Pidgin, Skype (to z konieczności, nielekki). ALe np pdf-y przeglądam Sumatrą. Świetny programik. I doskonale współgra z wyszukiwaniem i wyszukiwaniem odwrotnym LaTeX-a. Bo pod LaTeX-a był projektowany.
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Best Antivirus

Post autor: wszamol »

_karolina_ pisze:

i jest ok. (Raz na dwa miesiące zerknę przez ssh czy wszystko gra).
Ładna tapeta, ale może niech moi rodzice zostaną na windowsie xD
Ja osobiście używam obu systemów ale raczej mam taką zasadę: windows na co dzień, linux gdy muszę. I wcale nie dlatego, że linux jest zły (wręcz przeciwnie), ale przyzwyczaiłem się do windowsa, jest dla mnie wygodniejszy, a siódemka to naprawdę udany system
szw1710

Best Antivirus

Post autor: szw1710 »

Czemu musisz używać Linuxa? Ja raczej spotykałem się z odwrotnym podejściem - Windows z musu. Podzielam opinię o tym, że siódemka jest udana.
Awatar użytkownika
_karolina_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2012, o 12:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Best Antivirus

Post autor: _karolina_ »

wszamol pisze: Ładna tapeta


http://simpledesktops.com/browse/
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Best Antivirus

Post autor: wszamol »

szw1710 pisze:Czemu musisz używać Linuxa?
Studiuję informatykę, przeróżne rzeczy się robi, na różnych systemach
Awatar użytkownika
_karolina_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2012, o 12:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 1 raz

Best Antivirus

Post autor: _karolina_ »

szw1710 pisze:Dlatego po 2.5 roku jeszcze mi nie muli działając sprawnie. Ale generalnie odpalam na nim lekkie programy. W sumie te same co i na dużym. Chrome, Pidgin, Skype
no i nie dziwie się, bo to dobry konfig - początek identyczny z system, na którym obecnie siedzę.
ODPOWIEDZ