Język angielski

fuzzgun

Język angielski

Post autor: fuzzgun »

Znacie jakieś dobre książki do nauki gramatyki języka angielskiego?
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

Język angielski

Post autor: RSM »

Grammarway czy jakoś tak. Czerwona (trzecia część chyba) bardzo mi pasowała do nadrobienia zaległości po gimnazjum. Są różne poziomy, więc chyba każdy znajdzie coś dla siebie jeśli chodzi o zdawanie jakiś certyfikatów.
Lothmel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 1 lut 2012, o 20:17
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: StW/Kr
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 11 razy

Język angielski

Post autor: Lothmel »

Jeśli nadal aktualne to:
Z zagranicznych wydawnictw:
- R. Side and G. Wellman "Grammar and Vocabulary for Cambridge Advanced and Proficiency", Longman.
- M. Vince - nie pamiętam dokładnego tytułu, ale coś w stylu "Advanced Grammar Practice", wydawnictwa też nie pomnę. Dużo różnych poziomów do wyboru, zwróć uwagę który kupujesz, Vince jest dość drogi.
- Advanced English Grammar in Use, wyd. Cambridge, nie znam autorów. Ma jeden minus: niezbyt dużo ćwiczeń.
- wyd. Express Publishing "CPE/CAE English in Use" - chyba tak to się nazywa. gorąco polecam, jeśli przygotowujesz się do CAE. Warto.
Te książki to są na CAE.
Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

Język angielski

Post autor: lightinside »

Gramar in use Murphy to napisał a ktoś innny wydał czytaj wywanictwo;) wiesz CAE to zlekka wyzsza półka;) bo t poziom wyższy niż na maturze z rozszererzenia... starczy wedlug mnie jak na razie;) FCE first ceryfikat angielskiego... on jest na pozimie rozszerzonej choć gorej go zaliczyć (wiecej czesci wyzsze progi bardziej drobiazgowe sprawdzanie umiejętności dluzej trwa)

i trzeba z tego co pamietam trzy miesiace przed złożyć chec samo podejście to około 500zł... egzaminy sa kilka razy w roku sprawdzanie i czekanie na wyniki troche trwa laduje to w Angli o ile dobrze pamietam (nei mam pewności)
ODPOWIEDZ