Sposobność przerabiania zbiorów zadań.

da_vu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 15:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Sposobność przerabiania zbiorów zadań.

Post autor: da_vu »

Jak przerabiacie zbiory zadań i ile średnio czasu wam to zajmuje ?

Pytam ponieważ pomyślałem, że będe przerabiać tylko zadania z gwiazdką i ewentualnie zadania, które nigdy nie miałem stycznośći, ale takie bardzo proste będe omijać.

Czy jest to dobry sposób ? Chodzi mi głównie o czas.
chris_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2727
Rejestracja: 14 paź 2004, o 16:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: podkarpacie
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 945 razy

Sposobność przerabiania zbiorów zadań.

Post autor: chris_f »

Jak najbardziej to dobra metoda, ale musisz mieć pewność, że te zadania które pomijasz na pewno jesteś w stanie zrobić. Tzn. patrzysz na treść zadania i mówisz sam do siebie "Aha, to tu podstawię to, przekształcę, z tego mi wyjdzie tamto, a potem to już ze wzoru". W takim razie rzeczywiście nie warto tracić czasu na zadania typowe, takie które potrafisz bez problemu rozwiązać. Od czasu do czasu warto jednak takie zadanie zrobić, dla wprawy, żeby nie zapomnieć pewnych schematów i po prostu przećwiczyć tzw. "palcówkę" - czyli przekształcanie, wykonywanie działań, rozwiązywanie prostych rzeczy - nawet najlepsi koszykarze ćwiczą od czasu do czasu kozłowanie, bieg z piłką i inne standardowe zadania.
da_vu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 15:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Sposobność przerabiania zbiorów zadań.

Post autor: da_vu »

Dzięki
Chodzi mi o czas bo wybrałem rozszerzenie z matmy a w zbiorze mam dużo zadań z podstawy, których jest od groma.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Sposobność przerabiania zbiorów zadań.

Post autor: Jan Kraszewski »

Wszystko zależy od tego, czy chcesz się nauczyć matematyki, czy rozwiązywania zadań (w celu dobrego zdania matury).

JK
da_vu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 15:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Sposobność przerabiania zbiorów zadań.

Post autor: da_vu »

Zdecydowanie chce się nauczyć matematyki, ponieważ jest to moja pasja tak samo jak fizyka, chemia i biologia.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Sposobność przerabiania zbiorów zadań.

Post autor: Jan Kraszewski »

No to seryjne robienie dużej liczby zadań niekoniecznie Ci w tym pomoże, to tylko tresura, a - sądząc po tym, co widzę wśród studentów - może nawet zaszkodzić (bo może wyrobić przekonanie, że matematyka w ogólności wygląda jak na maturze, a nauka matematyki to opanowywanie kolejnych algorytmów). Oczywiście, trzeba umieć robić różnego rodzaju zadania, ale trzeba też umieć myśleć matematycznie (tego w szkole zazwyczaj nie uczą...). Ja jak zwykle polecam

Kod: Zaznacz cały

http://www.math.uni.wroc.pl/mdm/
.

JK
ODPOWIEDZ