Matematyka- przypomnienie i nauka

salek121
Posty: 0
Rejestracja: 22 lis 2011, o 21:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Matematyka- przypomnienie i nauka

Post autor: salek121 »

Witam. Jestem studentem prawa i filozofii. Ostatnio naszło mnie na to aby przypomnieć sobie podstawy matematyki. Ostatnio miałem poniekąd z matematyką do czynienia na logice. Dlatego jestem ciekaw co Wy, matematycy poradzilibyście mi abym mógł przypomnieć i zrozumieć podstawy w stopniu przyzwoitym, tak aby móc lepiej zrozumieć matematykę teoretyczną, którą się trochę interesuję. A więc czy znacie może jakieś opracowanie do samodzielnej nauki ? Co polecacie ?
Pzdr.
szw1710

Matematyka- przypomnienie i nauka

Post autor: szw1710 »

Jaki był napis na Akademii platońskiej? Nie wchodźcie tu, którzy nie znacie geometrii. Więc geometria jako świetny przykład teorii aksjomatycznej. Rachunek różniczkowy jako coś z epoki nowożytnej.

Tak naprawdę mogę poradzić kontakt z żywym słowem, dyskusje o matematyce itp. Masz pewnie kolegów matematyków. A może wybrać się na konsultacje do któregoś ze starszych profesorów matematyki? Bo chodzi o pewną ogólną rozmowę. Profesorowie są ludźmi uformowanymi, mają w matematyce obycie, wiedzą, co się dzieje. I mają spojrzenie z szerokiej perspektywy, co zwane jest tez kulturą matematyczną.

A przede wszystkim przeczytaj książkę Michała Szurka "Matematyka dla humanistów".
ODPOWIEDZ