Dziwna odpowiedz w zagadce polsatu. Czyzby KANT GIGANT ?!

adam_1986
Posty: 0
Rejestracja: 16 paź 2011, o 02:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Srodkowa_PL

Dziwna odpowiedz w zagadce polsatu. Czyzby KANT GIGANT ?!

Post autor: adam_1986 »

Witam wszystkich. Założyłem sobie tutaj konto, ponieważ przerzucając kanały w telewizji , natknąłem się na zagadki polsatu. Ja wiem że naciąganie itd, ale pprzykuło moją uwage pytanie poniekąd dotyczące matematyki. Zadanie polegało na "dodaj do siebie wszystkie liczby".

5 x 5 - (2 x 2) + (18 - 7) + 4 x 4 = ?

Na pierwszy rzut oka by się wydawało że odpowiedzią jest oczywiście "48". Ale zagadka była podchwytliwa. Padały RÓŻNE odpowiedzi w stylu 120, 48, 47, 44,25. Dosyc często padała odpowiedź "48". Myślałem że chaczyk polegał na tym , że w drugim nawiasie jest "-7" , skoro mamy dodać wszystkie liczby pominąłem nawiasy, znaki mnożenia itd. Czekałem aż padnie prawidłowa odpowiedź czyli jak przypuszczałem "33". Ale nikt nie podał prawidłowej odpowiedzi, natomiast jakież było moje zdziwienie, gdy (nawet ponętna) Pani prowadząca wyjęła z koperty odpowiedź. Mianowicie wynik wynosił 902 !! Główkuję nad tym jak oni do tego doszli. Jeśli tak jak ja, robicie wszystko żeby tylko nie robić tego co powinniście, to zapraszam do łamigłówki. Kombinuję we wszystkie strony, a że jestem istota upartą, to trudno mi odpuścić. Jak już wspomniałem wcześniej, wiem że polsat robi ludzi w jajko w tych konkursach, ale chyba jednak taki wynik jakoś da się uzyskac ?
mat_61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4618
Rejestracja: 8 lis 2009, o 10:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Racibórz
Pomógł: 866 razy

Dziwna odpowiedz w zagadce polsatu. Czyzby KANT GIGANT ?!

Post autor: mat_61 »

Takie zadania pasują do matematyki jak astrologiczne horoskopy do astronomii.

Zapewniam, że nic sensownego nie wymyślisz. Kiedyś widziałem nie tylko wynik ale także "rozwiązanie" czyli jakie liczby zostały zsumowane. Okazało się wówczas, że np. lewy nawias \(\displaystyle{ (}\) jest traktowany jako \(\displaystyle{ C}\) co zostało uznane za rzymski zapis \(\displaystyle{ C=100}\). Wszystkie "niby" mnożenia zapisane jako \(\displaystyle{ x}\) to oczywiście \(\displaystyle{ X=10}\). Ale to jeszcze nic. Pionowe kreski w znaku \(\displaystyle{ +}\) to oczywiście \(\displaystyle{ I=1}\) i jeszcze parę innych bzdur którymi nie warto zawracać sobie głowy.
ODPOWIEDZ