algebraik na rynku pracy

Awatar użytkownika
ymar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2005, o 14:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 24 razy

algebraik na rynku pracy

Post autor: ymar »

Jak wyglądają perspektywy osoby, która obroniła prace licencjacką i magisterską z algebry?
szw1710

algebraik na rynku pracy

Post autor: szw1710 »

Praca w szkole - tematyka nie ma znaczenia. Uczelnia - studia doktoranckie, bo asystentów na ogół się nie przyjmuje.

Kiedyś Marian Rejewski był w Twojej sytuacji i do czego doszedł...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34247
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

algebraik na rynku pracy

Post autor: Jan Kraszewski »

A co to ma do rzeczy, że prace były z algebry? Przecież taka osoba nie tylko algebry uczyła się na studiach.

JK
Awatar użytkownika
ymar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2005, o 14:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 21 razy
Pomógł: 24 razy

algebraik na rynku pracy

Post autor: ymar »

Jan Kraszewski pisze:A co to ma do rzeczy, że prace były z algebry? Przecież taka osoba nie tylko algebry uczyła się na studiach.

JK
Oczywiście, że nie tylko, ale tylko do tego się przykładała i tylko to pogłębiła. Ja w tej chwili zaczynam studia magisterskie i wiem, że moja trójka z egzaminu poprawkowego ze statystyki nie była żadnym nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności. Wydaje mi się, że nie mam w tej chwili i mogę nie mieć za dwa lata wiedzy wystarczającej do podjęcia pracy statystyka, matematyka finansowego, aktuariusza czy jakiegoś innego matematyka zbijającego kokosy. Te rzeczy mnie specjalnie nie interesują i nie mam ochoty zapisywać się na przedmioty z tym związane. Oczywiście, będę pewnie inaczej śpiewać, kiedy już będę szukał pracy. Douczenie się pewnie nie będzie ponad moje możliwości, ale chciałbym wiedzieć, co algebraik może robić jako algebraik.

Rejewski to ciekawy przykład. Czy kryptograf znajdzie pracę? Praca na uczelni obawiam się nie wchodzi w grę. Jestem po prostu za głupi na doktorat.
gblablabla
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: 6 lis 2010, o 20:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Clausthal-Zellerfeld
Podziękował: 65 razy
Pomógł: 25 razy

algebraik na rynku pracy

Post autor: gblablabla »

Wydaje mi się, że za kilka lat podzielę Twoją sytuację...
ODPOWIEDZ