Bóle głowy.

da_vu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 15:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1 raz

Bóle głowy.

Post autor: da_vu »

Nie wiem jak się ich wyzbyć.

Pojawiły się u mnie odkąd zacząłem intensywnie pracować umysłowo nad naukami ścisłymi (jestem zagorzałym pasjonatą). Swojej pasji i ćwiczeniom poświęcam ok. 7-9 godzin dziennie. Bóle głowy zazwyczaj dotyczą tyłu głowy oraz platu nad czołem.

Nie wiem co się dzieje i jak pozbyć się tego bólu.
miodzio1988

Bóle głowy.

Post autor: miodzio1988 »

Nie wiem co się dzieje i jak pozbyć się tego bólu
Seta albo browar mi pomagają w takich przypadkach. Możesz też na świeże powietrze wychodzić...
Awatar użytkownika
Erurikku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 1 lip 2011, o 20:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 46 razy

Bóle głowy.

Post autor: Erurikku »

Jeśli to ostre bóle:
Pierwszą rzeczą jest pójście do lekarza, bo nigdy nie wiadomo czym takie bóle są spowodowane.
Drugą zrobienie tego co on powie po wywiadzie lekarskim i dokładnych badaniach.

Do tego czasu / lub jeśli to tylko migrena: więcej przerw podczas nauki, trochę świeżego powietrza i ruchu - np. pobiegaj w parku.
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3306
Rejestracja: 10 gru 2005, o 17:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 37 razy
Pomógł: 778 razy

Bóle głowy.

Post autor: max »

Odpocznij i (jeśli naprawdę źle się czujesz) idź do dobrego lekarza.

Jeśli chodzi o intensywną pracę umysłową, to ludowe mądrości* polecają:
Unikać stymulacji organizmu środkami psychoaktywnymi (w szczególności zmierzyć dzienną porcję kofeiny - czy nie przekracza granic zdrowego rozsądku), zacząć systematyczną pracę nad kondycją fizyczną (np. dłuższe spacery / basen / rower / siłownia / bieganie / ścianka czy co kto lubi, zależnie od obecnego stanu, ale raczej nie narażać się szczególnie na urazy), zastanowić się nad sposobem odżywiania się, regularnie spać, robić przerwy w treningu (zarówno krótkie w ciągu dnia, jak i cało-kilku-dniowe po kilku dniach intensywnego wysiłku), w przypadku złego samopoczucia przerwać pracę i odpocząć; na dłuższą metę warto znaleźć sobie jakąś alternatywną pożywkę dla umysłu - np. rozmawiać z ludźmi, działać społecznie, czytać książki, słuchać muzyki, oglądać filmy, układać puzzle, grać w jakieś gry angażujące umysł, uczyć się języków, gotowania czy tam jeszcze czegoś innego co może się przydać.

*Nieodłącznym atrybutem mądrości ludowych jest to, że nie są zbyt odkrywcze, głoszący je nie zweryfikowali ich metodami naukowymi, a mimo to brzmią one na ogół całkiem rozsądnie a nawet czasem sprawdzają się w praktyce.
ODPOWIEDZ