Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: »

Ponieważ mój komputer stacjonarny przekroczył wiek emerytalny, przymierzam się do zakupu laptopa. Moja znajomość sprzętu jest mocno umiarkowana, dlatego proszę o radę.

Preferowana cena to mniej więcej 2500 zł (może być trochę więcej, może być trochę mniej - to tylko rząd wielkości).

Laptop będzie używany głównie do internetu, filmów, standardowych programów biurowych; nie będzie natomiast używany do gier komputerowych (poza logicznymi). Być może będę chciał instalować Linuxa (zależnie od tego jak wypadnie spotkanie po latach z Windowsem).

Co najmniej 4 GB RAM, ekran co najmniej 15 cali. Pojemność dysku twardego jest sprawą drugorzędną, natomiast wytrzymałość i bezawaryjne działanie pierwszorzędną. Na procesorach i kartach graficznych się nie znam. Fajnie byłoby, gdyby był dostępny w sklepach w Krakowie (sprzedaż wysyłkowa odpada). Firma: myślałem o Asusie, ew. HP, ale jeśli coś innego jest godnego polecenia, to chętnie przeczytam.

Przykładowe laptopy, które wydają mi się sensowne (ale mogę się mylić i chętnie przeczytam opinie innych):

... 13455.html
http://www.krsystem.pl/asus_n53svsx445v ... 13614.html

Wdzięczny będę za wszelkie rady.

Q.
miodzio1988

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: miodzio1988 »

Podstawowa rzecz ( moim zdaniem) przejdź się do sklepu i sprawdź czy odpowiada Ci błyszcząca matryca.

Niestety w obecnych czasach to najczęściej spotykany rodzaj, ale są wyjątki wśród laptopów biznesowych. Mi osobiście bardzo nie odpowiada.

M.
bartek118
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5974
Rejestracja: 28 lut 2010, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1251 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: bartek118 »

Jeśli chodzi o markę, to osobiście polecam ASUSa.

Z tych które podałeś, najsensowniejszymi byłyby

albo


To już zależy teraz od tego czy preferujesz raczej kartę graficzną ATI czy nVidię. Ten pierwszy ma tę zaletę, że ma aż 8GB RAM, chociaż nie wiem, czy będziesz w stanie aż tyle wykorzystać
Awatar użytkownika
cyberciq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 15:03
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 43 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: cyberciq »

miodzio1988 pisze:Podstawowa rzecz ( moim zdaniem) przejdź się do sklepu i sprawdź czy odpowiada Ci błyszcząca matryca.

Niestety w obecnych czasach to najczęściej spotykany rodzaj, ale są wyjątki wśród laptopów biznesowych. Mi osobiście bardzo nie odpowiada.

M.
Popieram miodzia. Kąt widzenie na niektórych matrycach jest niezadowalający, ale można to znieść. Znacznie gorzej wypada użytkowanie w miejscach nasłonecznionych, nawet na świeżym powietrzu, bo na ekranie wtedy mało co widać.

pozdrawiam
wszamol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: 7 maja 2009, o 22:01
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 64 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: wszamol »

4GB ciężko wykorzystać przy normalnym użytkowaniu, a co dopiero 8 ;p Ponadto lepiej wziąć laptopa z procesorem i5 lub i7 niż i3, skoro już się inwestuje takie pieniądze (choć tu znowu, różnicę będzie ciężko zauważyć). Ogólnie jeśli laptop nie będzie służył do gier to każda z podanych opcji jest dobra.

Co do błyszczącej matrycy to mam takie same odczucia jak miodzio. Dość trudno dziś znaleźć laptopa z matową matrycą, a ta błyszcząca jest fatalna... wystarczy trochę światła z zewnątrz i juz nic nie widać :/ Nie wiem czemu producenci upierają się przy tym rozwiązaniu, niby kolory są bardziej nasycone i głębokie... ale ja wole widzieć gorsze kolory niż nie widzieć lepszych wcale.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: miki999 »

Co do błyszczącej matrycy to mam takie same odczucia jak miodzio
I potwierdzam. Szczególnie HP Paviliony.

Może warto rozpatrzeć np. coś takiego:
Dell Vostro 3550:
... ebrny.html

Nie wiem jak wygląda ta powłoka antyodblaskowa, ale z pewnością jest lepiej niż błyszcząca tafla klasycznych notebooków. Nie ma klawiatury z blokiem numerycznym, co może przeszkadzać. Ponadto ma gorszą kartę graficzną, ale np. do filmów w FullHD itp. wystarczy. Za to podobno serwis della jest profesjonalny i sama marka godna zaufania. Dodatkowo posiada dysk z 7200 rpm.
Tutaj parę zł więcej za to samo, tyle, ze 17 cali i z pełną klawiaturą:
Dell Vostro 3750:
... ebrny.html

HP probook 4530s:
http://www.x-kom.pl/p/68553-notebook-la ... vd-rw.html

Inną opcją jest kupienie czegoś bardziej mobilnego i podłączanie w do monitora, bo dźwiganie 2,5 kg w plecaku do najprzyjemniejszych nie należy. Chyba że domyślnie będzie stał w domu a wynoszony raz na ruski miesiąc.

Wymieniłem to co mi osobiście się podoba. Procesory nie są superszybkie, kart graficznych dodatkowych nie ma, za to są matowe matryce, dyski 7200 rpm i marki z dobrymi serwisami. Gdzie się dało wybierałem wersje bez systemu, bo pewnie będziesz miał dostęp do darmowego poprzez MSDNAA.


Pozdrawiam.
RSM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 197
Rejestracja: 1 lip 2011, o 21:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 13 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: RSM »

Ostatnio kupiłem ASUSa K53SV () i sobie chwalę, póki co zero problemów (od 3 tygodnia). Moja siostra ma K50IJ od półtora(?) roku i też żadnych problemów nie było. Polecam. Natomiast odradzałbym HP, modele, z którymi się spotkałem (około 5) wydawały z siebie głośne buczenie.
bartek118
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5974
Rejestracja: 28 lut 2010, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 1251 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: bartek118 »

Ja mogę jeszcze zdecydowanie odradzić Acer. Jeśli chodzi o HP to nigdy nie miałem problemów i ja osobiście mogę je polecić. Poza tym warte dyskusji są jeszcze komputery Lenovo
Awatar użytkownika
Arst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 767
Rejestracja: 10 mar 2008, o 20:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: University of Warwick
Podziękował: 82 razy
Pomógł: 50 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: Arst »

RSM pisze:(...) Moja siostra ma K50IJ od półtora(?) roku i też żadnych problemów nie było. Polecam.
Mam model K50IJ, po 4 miesiącach dysk szlag trafił. Pochwalę natomiast support firmy ASUS: bardzo szybka realizacja naprawy (w sumie 3 dni robocze), raport z naprawy, no i wyczyścili mi lapka gruntownie, przez co wygląda znów jak nowy
zaudi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 385
Rejestracja: 30 sty 2007, o 17:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 26 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: zaudi »

Ja polecam laptopy firmy lenovo.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: »

Jeśli chodzi o matrycę, to od roku mam styczność z (nieswoim) HP Compaq 6720s na którym jest technologia BrightView i nie mam zastrzeżeń.

Dziękuję w każdym razie za wszystkie opinie - na razie ciągle stawiam na jakiegoś Asusa, pozostaje mi jeszcze przemyśleć czy przekraczać kwotę 2500 zł, żeby wyśrubować parametry, czy też jednak uznać, że na moje potrzeby żaden kosmos nie jest konieczny (skoro i tak pewnie nie zauważę różnicy) i wycelować trochę niżej.

Q.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: Frey »

, powiem Ci tyle, że tan środkowy laptop w linków w Twoim pierwszym poście wydaje mi się naprawdę niezły.

Ja używam Compaq laptopa, jeśli chodzi o wydajność to jest nieźle, a dodatkowo nie muszę płacić rachunków za ogrzewani zimą... bo ten laptop grzeje się jak piekarnik (jak chyba każdy HP). Więc pod tym względem nie polecam HPków, bo jednak jak laptop się grzeje, to nie jest dobrze i zmniejsza to jego żywotność.

A znalazłem jeszcze coś takiego:


coś dla dużych chłopców.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: xanowron »

Jeśli oglądasz filmy to dobrze by było jakby laptop miał dedykowaną kartę graficzną, a nie najprostszą kartę zintegrowaną. Podłączając laptopa pod duży monitor/telewizor zintegrowana karta graficzna potrafi się dusić przy filmach FHD.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9833
Rejestracja: 18 gru 2007, o 03:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 2632 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: »

Ten jegomość wygląda przyzwoicie czy są jakieś istotne przeciwwskazania:

?

Q.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Sensowny laptop w cenie rzędu 2500zł - prośba o radę.

Post autor: xanowron »

Pomijając błyszczącą matrycę to nie ma żadnych przeciwwskazań, ale w tej cenie to w sumie ciężko o lepszą.
ODPOWIEDZ