Pisanie reakcji chemicznych

damian7154
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 18 maja 2011, o 13:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp
Podziękował: 8 razy

Pisanie reakcji chemicznych

Post autor: damian7154 »

Witam. Mam nietypowy problem. W LO skupiam się głównie na matmie i fizie i to spowodowało, że przez 2 z chemii pożegnałem się z paskiem na świadectwie. Teraz chemia mi się spodobała przez wakacje, ale dość "praktycznie". Może to śmieszne, ale nie potrafię pisać reakcji. Nie wiem zbytnio o co chodzi z wartościowością, uzupełnianiem współczynników. Napisze mi ktoś jakiś prosty tutorial albo podeśle link?
Ostatnio zmieniony 16 sie 2011, o 19:16 przez Chromosom, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Temat umieszczony w złym dziale.
kamil13151
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5018
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 16:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 459 razy
Pomógł: 912 razy

Pisanie reakcji chemicznych

Post autor: kamil13151 »

Cześć, myślę, że każdy lubi bardziej praktyczną część chemii. Znienawidzenie tego przedmiotu jest właśnie przez teorię, której nie rozumiemy, bo nie mamy styczności z praktyką. Tak jest z większością przedmiotów, niestety, ale taki mamy system edukacji. Ja proponuję Tobie zajrzenie do książek z gimnazjum i tak po kolei iść. Tego jest zbyt dużo by tutaj, w jednym poście napisać. Pozdrawiam.
bakala12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3044
Rejestracja: 25 mar 2010, o 15:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gołąb
Podziękował: 24 razy
Pomógł: 513 razy

Pisanie reakcji chemicznych

Post autor: bakala12 »

kamil13151, Zgadzam się ze wszystkim oprócz pierwszego zdania. To trochę nie w tą stronę zwalać wszystko na system edukacji.
A tak odnośnie tematu to trochę tego dużo także proponuję zacząć po kolei od kolejnych grup związków nieorganicznych i ich typowych reakcji. Na początku będzie tego strasznie dużo, ale jak solidnie i uczciwie do tego podejdziesz to powinno być dobrze. I jeszcze jedno. Nie ma sensu uczyć się reakcji na pamięć (znam przypadki ludzi, którzy próbowali tak robić). Z pisaniem reakcji jest jak z matematyką: trzeba mieć trochę teorii, trochę to zrozumieć i w podobnych przykładach postępować analogicznie. Z twojego postu wnioskuje że z Matmy miałeś jakieś 4 albo 5, więc z analogią nie powinno być problemów.
ODPOWIEDZ