Jaki bank wybrać?

Awatar użytkownika
cropp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 28 maja 2011, o 16:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 6 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: cropp »

Witam.

We wtorek podpisuje umowę o pracę i jak wiadomo pieniądze muszą gdzieś wpływać , musze wybrać bank i założyć w nim konto.Dotychczas korzystałem z mBank,minusem jest to że w moim mieście nie ma wpłato-matu:/
Proszę o wyrażenie opinii o bankach z których korzystacie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: Frey »

Ale czego oczekujesz od takiego banku, z jakich usług chcesz korzystać, jakie ewentualne kosztach chcesz ponosić.

Ogólnie oferta wielu banków jest słaba, ale jeśli zależy Ci na czymś konkretnym to ma ogromne znaczenie przy wyborze. Obecnie z bankomatami raczej nie ma problemu, ewentualnie za opłatą kilkunastu złotych rocznie można wypłacać praktycznie w każdym banku z każdego bankomatu w Polsce (ba Europie) za darmo.
Awatar użytkownika
cropp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 28 maja 2011, o 16:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 6 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: cropp »

Co do banku nie mam wysokich wymagań.Między innymi 0 zł za prowadzenie konta i za przelewy,za dużo nie będę z niego korzystał ale pieniądze muszą gdzieś wpływać.Myślałem nad WBK. Ogólnie chciałem się zorientować jakie macie doświadczenia w swoich bankach.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: Frey »

Ja jako młody człowiek starej daty mam w PKO, ale tego banku Ci nie polecę, bo zawodzi na każdym kroku - a te ich nowe konta (i reklamy z Majewskim) to jakaś żenada, a nie oferta.

Skoro masz konto w mbanku, to tam chyba opłaty są nie wielkie, chociaż mbank to tylko odłam internetowy innego banku. Z tego co słyszałem to dobrym i tanim bankiem jest Alior, sam się zastanawiam czy się do niego nie przenieść. Moi znajomi mają też w BZ WBK i sobie chwalą, tzn. bardzo nie narzekają, bo generalnie banku się nie tyle chwali co się nie narzeka. To jak z sieciami komórkowymi, każda jest prawie identyczna.
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23495
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: piasek101 »

Po co Ci wpłatomat - jak pieniądze będziesz mieć na koncie - ważne żeby był ,,wypłatomat".
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: xanowron »

Ale jakoś kasę trzeba wpłacić najpierw, nie?
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23495
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: piasek101 »

Firmy - najczęściej - przelewem.

Nie znam takiej co przez wpłatomat.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: xanowron »

Jest wiele sytuacji w których pieniądze dostaje się do ręki. Przecież pieniędzy nie będziesz dostawać tylko od firm.
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23495
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: piasek101 »

cropp pisze:We wtorek podpisuje umowę o pracę i jak wiadomo pieniądze muszą gdzieś wpływać ...
Awatar użytkownika
cropp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 28 maja 2011, o 16:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 6 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: cropp »

male sprostowanie,pracodawca oczywiscie ze bedzie pieniadze przelewal na konto wiedz wplatomat niebedzie mu potrzebny.Czasami chce wplacic pieniadze i niestety nie mam jak,na poczcie lub w innym banku musze placic dodatkowo.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: Frey »

To w Koninie nie masz żadnego oddziału banku? Ja już powoli przestaje rozumieć problem, teraz banki są praktycznie wszędzie, nawet w bardzo małych miejscowościach są oddziały banków spółdzielczych zatem jeśli chcesz mieć bank pod nosem, to wybierz taki do którego masz blisko. A jak chcesz jakiś lepszy to WBK lub Alior - też mają mnóstwo oddziałów.
Awatar użytkownika
cropp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 28 maja 2011, o 16:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 6 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: cropp »

chcialem tylko poznac wasze opinie na temat roznych bankow,temat do zamkniecia.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: Frey »

Moim zdaniem to nie jest najlepsze forum, aby dyskutować o ofertach banków, są dużo lepsze fora i dużo bardziej zaznajomieni z tematem ludzi.

Tak jak już mówiłem, najważniejsze jest to czego Ty oczekujesz, bo jeśli oczekujesz wszystkiego... to tak nie znajdziesz.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jaki bank wybrać?

Post autor: miki999 »

Ja jako młody człowiek starej daty mam w PKO, ale tego banku Ci nie polecę, bo zawodzi na każdym kroku - a te ich nowe konta (i reklamy z Majewskim) to jakaś żenada, a nie oferta.
Mam w PKO BP i nie narzekam. W sumie nie narzekam, bo:
- ściągają jakieś grosze za prowadzenie konta. Pewnie uwzględniając wszystko wyjdzie mniej niż 5 zł. Chociaż mnie w konia robią, bo nie powinienem nic płacić (chyba do 26 roku życia), ale nie chce mi się latać do nich i marnować czasu na kłótnie.
- bankowość internetowa (z kodami jednorazowymi, co wydaje się w miarę bezpieczne, nie wiem jak jest u konkurencji), przelewy poza pko 50 gr/szt.
- sporo bankomatów (no i ważne niedaleko domu)

No i w sumie niczego więcej nie oczekuję, więc mi to odpowiada. Dodatkowo można sobie konto komórki doładowywać, co jest miłym dodatkiem. A że Majewski gra w reklamie... dla mnie może nawet Frytka.
Czy u innych jest lepiej? Nie mam pojęcia, nie miałem styczności z innymi bankami, więc się nie wypowiadam.
ODPOWIEDZ