Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

robert723
Posty: 0
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 21:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: robert723 »

Potrzebuje kalklulator na studia - FiR.

Teraz przyda mi sie on głównie na statystyke, potem na matematyke finansową. W tej chwili mam Vectora CS-103

Zamierzam kupić CASIO FX-991ES a dokładniej nową wersje PLUS
... nge_view=1

Warto? Ta wersja na 2010, która jest trak rozchwytywana na allegro ma dziwne przyciski, w tej chwili nie jestem w stanie ocenić czy są ok. Może ktoś coś poradzić?
szw1710

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: szw1710 »

Używam CASIO od mniej więcej 10 lat (tego samego) i chwalę sobie w zastosowaniach statystycznych. Te rzeczy się nie zmieniają - polecam więc CASIO.
robert723
Posty: 0
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 21:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: robert723 »

Dzięki, ale jaki dokładniej. W 991 mam chyba dodatkowo całkowanie (przyda sie na matematyce finansowej).

I pytanie czy ta starsza wersja czy nowsza PLUS? Linki są podane wyżej.
szw1710

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: szw1710 »

Nie wiem jaka wersja - teraz sa nowsze, ale na pewno to się istotnie nie różni od mojego. Myślę, że to sprawa drugorzędna: mój to CFX 9850 czy coś podobnego
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: miki999 »

Możesz popatrzeć też na Casio fx-570ES (PLUS?). Jest to odpowiednik, tyle że bez zasilania z panelu słonecznego (czy jak to się tam zwie). Może być nieco tańszy.

Odnośnie decyzji czy brać starszą czy nowszą wersję, to chyba jest to bez różnicy. Patrząc na wygląd mi się osobiście podoba starsza, ale jeżeli nowsza kosztuje parę zł więcej i być może coś w niej poprawili, to czemu nie?
Wbrew pozorom z całkowania kalkulatorem i innych bajerów rzadko się korzysta. Co najwyżej przekształcenia algebraiczne+ liczby zespolone (przynajmniej w moim przypadku).

Jeżeli studia to finanse i rachunkowość, to o całkach szybko zapomnisz.


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: Frey »

robert723 pisze:Dzięki, ale jaki dokładniej. W 991 mam chyba dodatkowo całkowanie (przyda sie na matematyce finansowej).
Rozbawił mnie ten post I to bardzo. Całkowanie w matematyce finansowej.... buahaha Czegoś takiego się nie uświadcza. Na FiR wystarczy zwykły kalkulator, to nie ma jakiś super zadań o niesmaowitych narzedziach matematycznych, a nawet jeśli są to są uproszczone i gotowe do użytku.
szw1710

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: szw1710 »

miki999 pisze:Wbrew pozorom z całkowania kalkulatorem i innych bajerów rzadko się używa. Co najwyżej przekształcenia algebraiczne+ liczby zespolone (przynajmniej w moim przypadku).
Ja dość często całkuję (tu kamyczek do ogródka Frey-a - nie na statystyce ), żeby wynik sprawdzić, gdy bardziej skomplikowany przykład ze studentami przerabiam. Statystyka też, choć ostatnio noszę netbooka na zajęcia. I zwykłe liczenie, bo w CASIO jest super edycja wyrażeń i logiczne ich wpisywanie.

Bo co robią inne "kalkulatory"? \(\displaystyle{ 2+3\cdot 5=17}\) no nie?

Naciskamy \(\displaystyle{ 2+3*}\) wyskakuje \(\displaystyle{ 5}\), potem piszemy \(\displaystyle{ 5}\) i wychodzi... oczywiście \(\displaystyle{ 25}\). NIe cierpię takich pseudoliczydeł.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: miki999 »

Bo co robią inne "kalkulatory"?
Dlatego oprócz wyświetlania ułamków dla mnie to jest istota tego kalkulatora

Co do całek, to niestety łatwo zawiesić taki kalkulator. Kiedyś nawet w ramach testu zostawiłem na 2 dni w stanie nieustalonym żeby sobie liczył coś tam, ale niestety nie podołał.
szw1710

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: szw1710 »

Pozwolę sobie, bo to Hyde Park
Co do całek, to niestety łatwo zawiesić taki kalkulator. Kiedyś nawet w ramach testu zostawiłem na 2 dni w stanie nieustalonym żeby sobie liczył coś tam, ale niestety nie podołał.
Sparafrazuję pewien film: bo to trudna całka była.
robert723
Posty: 0
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 21:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: robert723 »

Panowie, bo odbiegamy od tematu. Jaki model bedzie dobry dla ekonomisty? 99es czy 570es? Głownie chodzi o dobrą statystyke, nie wiem co bedzie na poźniejszych semestrach...
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: Althorion »

To są wszystko bardzo dobre kalkulatory. Wybór nie ma większego znaczenia.
robert723
Posty: 0
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 21:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: robert723 »

Czyli Panowie krótka piłka, czy wystarczy mi ten ... 22067.html

a może lepiej ten:
... 31596.html

czy inne?

Studia trwają 5 lat, wiec nie wiem, moze sie przyda, z drugiej strony po co przepłacać... KTÓRY?
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: Frey »

Zatem tak. Kalkulator ten tańszy wystarczy Ci w 100%, lecz jeśli chcesz mieć "szpanerski" kalkulator z całkami... no to wiadomo trzeba wziąć ten drugi.

PS: Studia może i mogą trwać 5 lat, ale kalkulatora nie kupuje się na całe życia. Za jakiś czas kupisz sobie inny jeśli będziesz miał potrzebę.
pomocnik_nauczyciela
Posty: 0
Rejestracja: 11 sie 2011, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: pomocnik_nauczyciela »

ja używam od niedawna do wszystkich obliczeń w pracy niekoniecznie Finanse i Rachunkowość model Sharp EL-W506 i uważam że jest rewelacyjny pokuszę się nawet o stwierdzenie że lepszy od casio
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Jaki kalkulator na Finanse i Rachunkowość?

Post autor: miki999 »

Lepszy w czym?
ODPOWIEDZ