Gimnazjalista wybierający się do klasy mat-geo

amator1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2011, o 20:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Gimnazjalista wybierający się do klasy mat-geo

Post autor: amator1 »

Witam wszystkich, niedługo rozpoczyna się termin składania papierów do szkół ponadgimnazjalnych i mam już pewne pomysły gdzie iść, Z pewnych względów nie mogę iść na mat-fiz, więc zastanawiam się poważnie nad mat-geo-ang tylko powiedzcie mi czy będę mógł po napisać maturze rozszerzonej z przedmiotów z profilu iść na studia inżynierskie? Na pewno inżynieria środowiskowa, ale jakieś jeszcze?
Ciężko po czymś takim o prace? Jak z zarobkami? Jakieś jeszcze po mat-geo-ang są ciekawe możliwości ?
miodzio1988

Gimnazjalista wybierający się do klasy mat-geo

Post autor: miodzio1988 »

Ciężko po czymś takim o prace? Jak z zarobkami? Jakieś jeszcze po mat-geo-ang są ciekawe możliwości ?
Decyzje podjęte w liceumgimnazjum nie mają prawie żadnego wpływu na Twoją przyszłą pracę (chyba, że idzisz do zawodówki i od razu zawód masz)
więc zastanawiam się poważnie nad mat-geo-ang tylko powiedzcie mi czy będę mógł po napisać maturze rozszerzonej z przedmiotów z profilu iść na studia inżynierskie?
Pewnie. Maturę możesz zdawać z czego chcesz
Na pewno inżynieria środowiskowa, ale jakieś jeszcze?
I na wiele , wiele innych
amator1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2011, o 20:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Gimnazjalista wybierający się do klasy mat-geo

Post autor: amator1 »

miodzio1988 pisze:
Ciężko po czymś takim o prace? Jak z zarobkami? Jakieś jeszcze po mat-geo-ang są ciekawe możliwości ?
Decyzje podjęte w liceumgimnazjum nie mają prawie żadnego wpływu na Twoją przyszłą pracę (chyba, że idzisz do zawodówki i od razu zawód masz)
więc zastanawiam się poważnie nad mat-geo-ang tylko powiedzcie mi czy będę mógł po napisać maturze rozszerzonej z przedmiotów z profilu iść na studia inżynierskie?
Pewnie. Maturę możesz zdawać z czego chcesz
Na pewno inżynieria środowiskowa, ale jakieś jeszcze?
I na wiele , wiele innych


Nie mają, ale jak napisze maturę rozszerzoną z mat, geo, ang to będę mógł iść na studia inżynierki elektronicznej gdzie wymagana jest fizyka ?
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Gimnazjalista wybierający się do klasy mat-geo

Post autor: Althorion »

Jeżeli jest wymagana, a Ty jej nie napiszesz...

PS:
Z ciekawości - VIII LO w Katowicach? Oni mieli taki profil (choć może nie jest on aż tak nieczęsty).
miodzio1988

Gimnazjalista wybierający się do klasy mat-geo

Post autor: miodzio1988 »

Ale jak to jest wymagana ? Za fizykę dostajesz wtedy zero punktów w rekrutacji. Moze innymi przedmiotami nadrobisz,...
amator1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2011, o 20:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Gimnazjalista wybierający się do klasy mat-geo

Post autor: amator1 »

Althorion pisze:Jeżeli jest wymagana, a Ty jej nie napiszesz...

PS:
Z ciekawości - VIII LO w Katowicach? Oni mieli taki profil (choć może nie jest on aż tak nieczęsty.

Nie, nie VIII LO w Katowicach. Z tym, że w inżynierii elektronicznej jest wymagana fizyka to było bardziej pytanie niż stwierdzenie, bo nie wiem dokładnie, a coś takiego by mnie bardzo interesowało, tylko czy po mat-geo-ang będę mógł ?



EDIT: miodzio1988, aha nie wiedziałem, że tak jest, teraz już rozumiem wszystko, dzięki
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Gimnazjalista wybierający się do klasy mat-geo

Post autor: Althorion »

Będziesz mógł po dowolnym profilu iść na dowolne studia, o ile się przyłożysz i napiszesz odpowiednie matury odpowiednio dobrze. Nikt Ci nie limituje wyboru matur, a uczelnia nie dostaje informacji na temat tego, jaki profil kończyłeś.

Zaś co do wymaganych matur - sprawdź po prostu na stronie uczelni, czego potrzebują.
Awatar użytkownika
Veilen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 5 lut 2011, o 16:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 1 raz

Gimnazjalista wybierający się do klasy mat-geo

Post autor: Veilen »

amator1 pisze: Z pewnych względów nie mogę iść na mat-fiz, więc zastanawiam się poważnie nad mat-geo-ang tylko powiedzcie mi czy będę mógł po napisać maturze rozszerzonej z przedmiotów z profilu iść na studia inżynierskie? Na pewno inżynieria środowiskowa, ale jakieś jeszcze?
Ciężko po czymś takim o prace? Jak z zarobkami? Jakieś jeszcze po mat-geo-ang są ciekawe możliwości ?
Ciekawi mnie z jakiego powodu nie możesz isć na mat-fiz. Bo wiesz ja aktualne jestem na mat-geo, a z mat-fizu zrezygnowałem bo mnie straszyli że przy pewnej francowatej babie nie dam rady z fizyki. A fizyka to specyficzny przedmiot, i o takie gadanie naprawde nie warto słuchać lewych kumpli . Teraz własnie wybieram sie na inżynierskie studia, i myslę że jednak wolałbym mieć tą fizyke na rozszerzeniu a nie geografie. Nawet jeśli nie umiesz zbyt dobrze fizyki to się nie przejmuj, LO można zaczynać z kompletnym 0, no może za wyjątkiem dosyć sprawnego umysłu ;]
A po mat-geo myślę że napewno kierunki ekonomiczne, a z inżynierskich o najbliższym profilu to np. Górnictwo i geologia, czy wiertnictwo naftowe/gazowe. Transport, turystyka i rekreacja no co sie bd rozpisywał dużo tego jest ;]
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Gimnazjalista wybierający się do klasy mat-geo

Post autor: Frey »

amator1 pisze:
Nie mają, ale jak napisze maturę rozszerzoną z mat, geo, ang to będę mógł iść na studia inżynierki elektronicznej gdzie wymagana jest fizyka ?
Totalnie błędne rozumowanie. To w jakim jesteś profilu ma się ni jak do tego co zdajesz na maturze.
ODPOWIEDZ