Witam wszystkich

matematyk1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 734
Rejestracja: 5 mar 2011, o 19:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Podhale/ Warszawa
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 61 razy

Witam wszystkich

Post autor: matematyk1995 »

Jestem w 3 klasie gimnazjum i nie zbyt wiem jaki wybrac kierunek w liceum ogólnokształcącym..
Mam dylemat czy isc na bio-chem , mat-fiz, czy w ostatecznosci na mat-geo. Po ktorym profilu łatwiej o prace i na jakie usposobienia (chodzi o zawód) jest zapotrzebowanie? Lubie matme czego nie ukrywam fizyke dobrze rozumiem i jest dosc ciekawa. Chemie tez swietnie rozumiem i no gorzej jest z biologia, ponieważ nie zbyt lubie uczyc sie regułek itp(nie chce byc lekarzem bo mnie to nie kreci). Geografie w miare lubia ale nie zbyt mnie kreci.
Prosze o pomoc w tej sprawie.
Z góry DZIEKI
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Witam wszystkich

Post autor: Frey »

Wybór klasy w liceum nie ma większego przełożenia na to co będziesz tam robił (są wyjątki np. profil matematyczny w Staszicu). Więc wybieraj to co Ci pasuje. Po za tym to ma się ni jak to przyszłej pracy.
Jeśli lubisz przedmioty ścisłe to lepiej iść tą drogą, potem politechnika i praca będzie. Bilogia to też dobry wybór, przewiduje się, że w Polsce za 10 lat będzie ogromne zapotrzebowanie na nanobilogów (czy jak ich tam zwać). Więc to kierunek przyszłościowo.
Geografia to tylko na maturze może Ci się przydać, więc sobie odpuść zwłaszcza, że jej nie lubisz zbytnio.
ODPOWIEDZ