Wybór telefonu (300-400 zł)

Awatar użytkownika
Calfy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 22 paź 2010, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 3 razy

Wybór telefonu (300-400 zł)

Post autor: Calfy »

Witam,

poszukuję jakiegoś telefonu. Szukam czegoś używanego. Przeznaczone na ten cel mam jakieś 300, maksymalnie mogę się szarpnąć do 400 zł
Telefon głównie do dzwonienia, pisania sms, czasem coś sprawdzić w necie, albo posłuchać muzyki. Fajnie, gdyby miał WiFi, a jeszcze fajniej jakby miał GPS, choć nie jest to konieczne. Ważne, żeby był w miarę solidny, niezawodny, z w miarę wytrzymałą baterią.
Nie chce nic dotykowego, nie potrzebuje tudzież jakichś inszych wodotrysków
Najlepiej gdyby to było coś z Nokii lub SE.

Z góry dzięki za wszelki propozycje
Pozdrawiam
Calfy.
night_owl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 sty 2011, o 14:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 1 raz

Wybór telefonu (300-400 zł)

Post autor: night_owl »

Może SE Elm? Mieści się w granicy cenowej (nowy), ma GPS'a, wifi, w miare solidny, niezawodny, bateria nie najlepsza (ale tydzien powinna wytrzymac).
menelencja
Posty: 0
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Katowice

Wybór telefonu (300-400 zł)

Post autor: menelencja »

Stary do opisu pasuje nowa Nokia C3. Nie mialem jej, ale wydaje sie byc dobra- sam mysle o zakupie, zastanawiam sie nad nokia C3 i nokia 6300. Raz kupilem uzywany telefon i juz wiecej razu nie kupie. Strata nerwow i pieniedzy, tak z perspektywy czasu mysle, ze albo glupi bylem, albo pecha mialem. Kupilem za 150zl, a po 3 miesiacach zepsula sie tasma, ktorej wymiana na tamte czasy to bylo okolo 100 zloty. Po niedlugim czasie bateria zaczela szwankowac i codziennie trzeba bylo ja ladowac, szajs i tyle.
Awatar użytkownika
fanch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 14 paź 2006, o 16:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: z Polski
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 82 razy

Wybór telefonu (300-400 zł)

Post autor: fanch »

Z własnego doświadczenia mogę polecić nokię e51. Używam tego telefonu ( głównie do dzwonienia, pisania smsów, czasem sprawdzania czegoś w necie) od ponad 2,5 lat i nie zamierzam zmieniać jak na razie. Myślę, że skoro chcesz kupić telefon używany to ten będzie dobry, gdyż jest naprawdę solidny i długowieczny- solidna obudowa i wygodne przyciski. Jedyne co mi od jakiegoś czasu przeszkadza to niski poziom dźwięku-tzn. ogólnie jest ok, ale np. w tramwaju słychać ledwo co, ale w rozmowie na powietrzu idzie wytrzymać . Z tego co się zorientowałem będzie trzeba przeczyścić sito głośnika, albo wymienić głośnik, ale to chyba nie będzie duży koszt. W każdym razie defekt taki na pewno miał prawo wystąpić po tak długim i intensywnym okresie użytkowania.
Jeśli chodzi o baterię to jest naprawdę ok- nadal trzyma ok 1 tyg. przy dość intensywnym użytkowaniu. Ma wifi - przy nie za dużym wyświetlaczu szału ni ma, ale ważne, że jest, działa bez zarzutu . Mp3 jest całkiem ok, ale szczerze mówiąc słuchawki standardowe są takie sobie- telefon ma wejście na słuchawki typu micro jack- czyli inne niż mini jack ,przez co nie można podłączyć lepszych słuchawek - istnieją ponoć jakieś przejściówki, ale ja tego nie próbowałem. Ogólnie jeżeli nie jesteś audiofilem to chyba nawet standardowe 'nokiowe' słuchawki będą dawać rade. Telefon czyta pdf'y, ma slot na kartę pamięci chyba do 4 gb, ma symbiana , całość chodzi bez zarzutu - nie pamiętam nawet żeby kiedykolwiek mi się zawiesił . Jeżeli chodzi o wady- to jedną z nielicznych jest aparat fotograficzny, który jest słaby, ale wychodzę z założenia, że telefon jest do dzwonienia a nie robienia zdjęć. Podsumowując, z telefonu jestem zadowolony bardziej niż bardzo :).
ODPOWIEDZ