wybór dobrej drukarki

Awatar użytkownika
Damian91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 29 lis 2009, o 21:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

wybór dobrej drukarki

Post autor: Damian91 »

poszukuję nowej drukarki, czy mógłby mi ktoś coś polecić, a jeśli nie to przynajmniej przestrzec co omijać szerokim łukiem?

najbardziej liczy się dla mnie aby drukarka spełniała poniższe kryteria:
- była bardzo dokładna i drukowała wszelkie detale zawarte w dokumencie (chcę aby dobrze drukowała rysunki techniczne i skany książek)
- powinna być oszczędna (wolę wydać więcej na drukarkę niż na tonery)
- mój budżet zawiera się w 300-400zł, ale im taniej tym lepiej
- może mieć skaner ale nie musi
- bez zbędnych bajerów, które tylko bezsensownie podbijają cenę

zależy mi aby każdy kto udzieli się w tym temacie przedstawił swoje własne odczucia związane z eksploatacją danej drukarki

z góry dziękuje za pomoc
szw1710

wybór dobrej drukarki

Post autor: szw1710 »

Mam Brother DCP 135 C, drukarka, skaner, kopiarka, 2 lata temu dałem ok. 250 zł. Działa bez zarzutu. Jest to drukarka atramentowa. Przesadnie tuszu nie pije. Cóż więcej - jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

wybór dobrej drukarki

Post autor: miki999 »

Jestem w posiadaniu HP laserJt 1018. Tania laserówka od HP- można sobie pozwolić na wydrukowanie e-booka od czasu do czasu nie martwiąc się o to czy w połowie nie zabraknie tuszu.
Oczywiście jeżeli kupisz laser zamiast atramentu, to będzie to druk czarno-biały (chyba że są już w tej cenie kolorowe).

Kiedyś miałem drukarkę Lexmarka i tę firmę będę dalekim łukiem omijał. Również nie jestem zwolennikiem "tanich urządzeń do wszystkiego", chociaż teraz chyba ogólnie wyprzedają takie atramentowe zestawy w niewygórowanych cenach.

I jeszcze dodam, ze gdybym miał kupować drukarkę, to szukałbym z opcją "duplex" (czyli druk na obu stronach)- o ile są w tej cenie. W ten sposób zamiast 600 kartek 300 stronicowego dokumentu, będziesz miał o połowę mniej.



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

wybór dobrej drukarki

Post autor: Althorion »

Duplex akurat można zrobić ręcznie, najpierw drukując strony nieparzyste, obracając i drukując nieparzyste. Niepotrzebny wydatek moim zdaniem.

Dowolna drukarka laserowa znanej firmy powinna Cię zadowolić. Warto zadbać o dobrej jakości sterowniki dla Linuksa.
ODPOWIEDZ