Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Piotru? Pan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 lut 2010, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: Piotru? Pan »

Na pewno słyszeliście już o planowanej podwyżce VATu. Jestem w szoku, ale tak to prawda - rzekomo liberalny rzad PO próbuje nas okraść z naszych pieniędzy! Podwyżka podatkow to najgorsza możliwa opcja, podatek VAT płaca wszyscy, a tak wysoka podwyżka bo o AŻ 4,5% (podwyżka z 22% do 23 pkt. proc. to podwyżka o 4,5%!) odbije się na inflacji. Jeśli państwo ma kryzys, to znaczy że obywatele tez, a więc podwyższanie podatków zaszkodzi, a nie pomoże. Wyraźmy nasz sprzeciw! Powiedzmy głośno, że się nie zgadzamy na katastroficzną w skutkach podwyżkę podatków, na początek proszę wszystkich forumowiczów o wysłanie maila protestacyjnego, szczegóły tutaj: Powiedzcie o tym wszystkim znajomym!
bm371613
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 19 lip 2010, o 03:32
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: bm371613 »

wielkie mi halo, że próbuje okraść

a PO nie jest liberalne, jest tylko mniej socjalistyczne od pozostałych trzech partii w sejmie

P.S. Wytłumacz mi z tym 4,5%, bo nie rozumiem. Podatek jest 22%, więc płacisz 122% wartości początkowej. ma być jeden punkt więcej, mamy więc płacić 123%. 123/122=100,8%, więc wzrost cen jest o 0,8%. Skąd wzięło się 4,5%? Od razu mówię, że nie jestem dobry z ekonomii.

P.S. 2. "Jeśli państwo ma kryzys to nie znaczy że obywatele też" ...to niemożliwe... nie... to nie mogą być... OOOONIIIII!!!!!!! (żeby nie było, że się zgadzam z systemem, ale nie walczmy kłamstwem )
Afish
Moderator
Moderator
Posty: 2828
Rejestracja: 15 cze 2008, o 15:45
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Seattle, WA
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 356 razy

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: Afish »

Jeżeli podnieśliśmy VAT o 1 punkt procentowy, to podnieśliśmy go o \(\displaystyle{ \frac{1}{22}}\) poprzedniej wielkości, a to jest właśnie te \(\displaystyle{ 4,5 \%}\)
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: smigol »

I tak to nic nie da. Będą chcieli podwyższyć to podwyższą. Nie będą się przejmowali jakąś tam internetową petycją.
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: Rogal »

Szczególnie zabawnie brzmi fragment "rzekomo liberalny rząd PO próbuje nas okraść z naszych pieniędzy".
Otóż każdy "rząd" od dwudziestu ponad lat nie tyle próbuje, co rabuje nas sobie w najlepsze i budzenie się przy podwyżce VAT-u o punkcik jest dość śmieszne.
"Rzekomo liberalny rząd PO" ukazał swą twarz znacznie wcześniej, nie realizując swoich liberalnych pomysłów, a w zamian za to ZABRANIAJĄC hazardu poza kasynami i ograniczając prawa rodzicielskie wszystkim rodzicom - bardzo wolnościowe działania.
bm371613
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 19 lip 2010, o 03:32
Płeć: Mężczyzna
Pomógł: 1 raz

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: bm371613 »

Afish pisze:Jeżeli podnieśliśmy VAT o 1 punkt procentowy, to podnieśliśmy go o \(\displaystyle{ \frac{1}{22}}\) poprzedniej wielkości, a to jest właśnie te \(\displaystyle{ 4,5 \%}\)
Ok, rozumiem, ale w takim razie wielkość ta nie niesie żadnej wartościowej informacji. To wygląda tak jakby autor szukał możliwie największej do uzyskania liczby oznaczającej wzrost czegoś w tym temacie i udało mu się stworzyć 4,5%.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: miki999 »

Lokalizacja: Toruń
Ojcze Tadeuszu, nie wstyd Panu tworzyć konto na naszym forum po to, aby znowu mieszać się do polityki?

Również uważam, że wzrost VAT-u o ten 1 pkt. nie jest dobrym pomysłem. Zobaczymy jak zareaguje rynek. Nic więcej nie mam do powiedzenia, bo mam już taki dziwny zwyczaj, że nie wypowiadam się na tematy, o których nie mam zbyt dużej wiedzy.



Pozdrawiam.
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: blost »

no jak zareaguje... krzywa laffera moim zdaniem dochody panstwa jeszcze bardziej w dół pojda a sam podatek uderzy w najbiedniejszych. Producenci na tym nie straca a jeszcze zyskaja bo beda mieli wieksza mozliwosc manipulowaniem kosztami.
Awatar użytkownika
Inkwizytor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4105
Rejestracja: 16 maja 2009, o 15:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 428 razy

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: Inkwizytor »

Chciałbym tylko zwrócić uwagę że owszem SAM VAT wzrośnie o 4,5%. Natomiast z punktu widzenia zwykłego konsumenta jest tak jak pisze bm371613. Gdyby urealnić ceny po tej podwyżce to wzrost wyniósłby faktycznie 0,8% w stosunku do cen sprzed urealnienia. Pomijam tu kwestie demagogiczne, żonglerkę liczbami i tych którzy wykorzystają sytuację by bardziej podnieść ceny.
Piotru? Pan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 lut 2010, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: Piotru? Pan »

bm371613 pisze:To wygląda tak jakby autor szukał możliwie największej do uzyskania liczby oznaczającej wzrost czegoś w tym temacie i udało mu się stworzyć 4,5%.
Gdybym szukał największej liczby to użyłbym promili...
smigol pisze:I tak to nic nie da. Będą chcieli podwyższyć to podwyższą. Nie będą się przejmowali jakąś tam internetową petycją.
Mylisz się, oni tam w rządzie nie są głupi (ponieważ są w rządzie to muszą się wykazywać specyficzną odmianą inteligencji, tj. cwaniactwem) i na pewno teraz dokładnie sobie to kalkulują co im się bardziej opłaca, nie zapominaj że za rok wybory, a każdy podpis pod petycją to potencjalnie jeden głos przeciwko rządowi!
miki999 pisze:
Lokalizacja: Toruń
Ojcze Tadeuszu, nie wstyd Panu tworzyć konto na naszym forum po to, aby znowu mieszać się do polityki?
Nie wszyscy Torunianie słuchają Radia Maryja (ja nie słucham...), tak jak nie wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy chorują na tyfus, prawda?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: miki999 »

tak jak nie wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy chorują na tyfus, prawda?
:]

Miałem na myśli ton tematu. Nie zostały wytłuszczone informacje o vacie, tylko o tym, że PO chce nas okraść. Temat nie brzmi: "wzrost vatu- konsekwencje ekonomiczne", tylko: "Tusk to złodziej".



Pozdrawiam.
Piotru? Pan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 lut 2010, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: Piotru? Pan »

Bo Tusk to jest złodziej, nawet trochę większy od Kaczora, ponieważ on podatki obniżał i jeżeli rząd ma rację to jest większym złodziejem o dokładnie 5 miliardów złotych, Pruszków normalnie się kłania
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: blost »

moze to nie dokladnie w temacie bedzie ale pozwolcie ze zapytam. Co sadzicie o szerokopojetej prywatyzacji majatku panstwowego? czy zyski z tytulu sprzedazy tak duzych przedsiebiorstw jak chocby w ostatnim czasie tauron czy przewidziana w najblizszym czasie prywatyzacja innych rownie strategicznych dla gospodarki przedsiebiorstw energetycznych to dobry pomysl? mnie to troszke irytuje.
Piotru? Pan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 13 lut 2010, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: Piotru? Pan »

blost pisze:moze to nie dokladnie w temacie bedzie ale pozwolcie ze zapytam. Co sadzicie o szerokopojetej prywatyzacji majatku panstwowego? czy zyski z tytulu sprzedazy tak duzych przedsiebiorstw jak chocby w ostatnim czasie tauron czy przewidziana w najblizszym czasie prywatyzacja innych rownie strategicznych dla gospodarki przedsiebiorstw energetycznych to dobry pomysl?
To bardzo dobrze, że się prywatyzuje i bardzo dobrze, że się to robi poprzez giełdę - źle że nie wszystkie akcje są sprzedawane na wolnym rynku.
mnie to troszke irytuje.
Dlaczego to Cię irytuje? Czy uważasz, że sklepy z butami działałby lepiej gdyby były państwowe, że asortyment byłby co najmniej równie szeroki, a ceny niższe? Oczywiście nie - prywatne firmy działają efektywniej, a więc jeżeli chcemy żeby sektory (nazwijmy je) niestrategiczne działały dobrze, to tym bardziej powinniśmy chcieć aby działały dobrze sektory strategiczne dla gospodarki, czyli odpowiedź może być tylko jedna: prywatyzować!
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Rząd próbuje nas bezczelnie okraść!

Post autor: Althorion »

Akurat o ile prywatyzowałbym niemal wszystko (łącznie z sobą), to jednak energetyki bym nie ruszał - od czasu do czasu (wojna, przygotowania do niej) zachodzi potrzeba zrobienia czegoś nieopłacalnego (odcinamy prąd połowie klientów i wszystko idzie do zakładów zbrojeniowych - no, pewnie ktoś znajdzie mądrzejszy przykład, ale wiadomo, o co mi chodzi), więc wyższa wydajność firm prywatnych nie jest argumentem. Ponadto, energetykę bardzo łatwo się monopolizuje (koszty podpięcia się pod inną elektrownię są kosmiczne), a chociaż monopol państwowy jest straszny, wolę go od prywatnego.
ODPOWIEDZ