Harmonogram powtórek do matury 2011

Piter2010
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 24 lut 2010, o 13:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wwa
Podziękował: 1 raz

Harmonogram powtórek do matury 2011

Post autor: Piter2010 »

Witam
W 2011r przymierzam się do napisania matury.
Interesuje się szeroko pojętą informatyką dlatego chciałbym iść dalej w tym kierunku. Warunkiem przyjęcia na wybraną przeze mnie uczelnię jest zdanie matury z matematyki (30% jednak celuje na jak najlepszy wynik).

Wiadomo że informatyka to matematyka i fizyka. Zamierzam włożyć dużo pracy w naukę.
Jednak póki co chciałbym skupić się na porządnym opanowaniu materiału wymaganego na maturę z matematyki na poziomie podstawowym.

Zdawać zamierzam matematykę, polski oraz angielski (być może rozszerzony, czas pokaże).
Do września chciałbym skupić 3/4 czasu na nauce matematyki a 1/4 na szlifowanie angielskiego.
I tu pojawia się problem co do harmonogramu powtórek.
Jako że póki co chcę skupić się głównie na matematyce oraz angielskim myślałem nad powtórkami 4h dziennie 5 razy w tygodniu (jak nietrudno się domyślić 3h na matematykę, 1h na angielski) oczywiście z przerwami co 45minut.

Zaopatrzyłem się w następujące drukowane pozycje:
Angielski: MATURA Repetytorium z testami wydawnictwa MacMillan
Matematyka: MATEMATYKA Kompendium wydawnictwa HORYZONT
Matura z matematyki 2010 część 1 i 2 Andrzej Kiełbasa wydawnictwo 2000

Oraz fizyka (tak na marginesie): Podstawy Fizyki Tom 1 David Halliday wydawnictwo PWN.

Czy proponowany przeze mnie harmonogram jest w porządku? Coś byście ewentualnie zmienili?
Dziękuję i pozdrawiam

Piszę na tym forum z dwóch powodów. Po pierwsze jest to forum "ścisłe" - miałem okazję spotkać tu wielu inteligentnych ludzi. Po drugie lubię to forum (ludzie, atmosfera itp).
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Harmonogram powtórek do matury 2011

Post autor: Althorion »

Z fizyki wolę osobiście Wykłady Feynmana z fizyki.

Reszta wydaje się bez zarzutu, pod warunkiem, że przez ostatni tydzień przed maturą zostawisz książki i po prostu się wyśpisz. Nie można lepiej i bardziej opłacalnie spędzić tego czasu.
Piter2010
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 24 lut 2010, o 13:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wwa
Podziękował: 1 raz

Harmonogram powtórek do matury 2011

Post autor: Piter2010 »

Oczywiście że się wyśpię
Sporo czytałem na ten temat i nie ma co przesadzać (przeładowanie informacjami)
ODPOWIEDZ