Kalkulator na studia

Rambos_pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 7 wrz 2008, o 14:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 7 razy

Kalkulator na studia

Post autor: Rambos_pl »

Witam
Jaki kalkulator graficzny polecacie dla studenta mechatroniki na AGH? Czy wykresy funkcji 2 zmiennych są przydatne? Myślałem o Algebrze 2.0 i Casio FX-9860 G, ale one tych wykresów nie mają.
Dzięki i pozdro
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Kalkulator na studia

Post autor: miki999 »

A na pewno jest Ci potrzebny graficzny? Osobiście posiadam Casio fx-570ES i jestem zadowolony. Intuicyjna obsługa, czytelny wyświetlacz; poza podstawowymi operacjami, logarytmowaniem, funkcjami tryg.i szukaniem miejsc zerowych wielomianów 2. i 3. stopnia innych funkcji nie używam, natomiast wydawanie kilkuset złotych na kalkulator (chyba że nie masz problemów z pieniędzmi) jest raczej zbędne.
Oczywiście zrobisz jak chcesz.



Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
solmech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 811
Rejestracja: 10 gru 2008, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 76 razy
Pomógł: 20 razy

Kalkulator na studia

Post autor: solmech »

Raczej sie nie przyda.
dajzeta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2011, o 17:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Irlandia
Podziękował: 1 raz

Kalkulator na studia

Post autor: dajzeta »

Ktoś powiedział, że się nie przyda ? Zainwestowałem w fx 9860 ... i powiedzieć jedynie mogę tak : WARTO.

Kierunek studiów co prawda inny - acz posługiwać się nim będę przez dłuuugi okres czasu.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Kalkulator na studia

Post autor: xanowron »

Lepiej netbooka kupić
Awatar użytkownika
wiskitki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 503
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 21:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 176 razy
Pomógł: 29 razy

Kalkulator na studia

Post autor: wiskitki »

Po co wam kalkulator, jak wszystko Wolfram umie policzyć? U niektórych działa nawet w komórce, więc nie trzeba ze sobą targać laptopa na zajęcia
Frumbar
Posty: 0
Rejestracja: 28 sie 2011, o 01:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Kalkulator na studia

Post autor: Frumbar »

Nie będę zakładał nowego tematu, tutaj już zapytam, bo o to samo mi chodzi
Wybieram się na AiR na AGH, i szukam jakiegoś kalkulatora. Mam aktualnie Casio fx 911Z, ale chciałbym coś lepszego (ten ma już pewnie z 6 lat, i widać różnice pomiędzy nim a chociażby nowszym fx 991ES). Co sądzicie o tym: ... 451&sr=1-1 ? Szwagier ma od jakichś 8 lat ten kalkulator: ... _rhf_p_t_4 i bardzo sobie go chwali.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Kalkulator na studia

Post autor: miki999 »

Sądzę, że wydawanie ponad 100 funtów na kalkulator to strata kasy (chyba że komuś dobrze się powodzi i do stać- nie moja sprawa). Z większości funkcji nie będziesz pewnie korzystał.
Frumbar
Posty: 0
Rejestracja: 28 sie 2011, o 01:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Kalkulator na studia

Post autor: Frumbar »

Słyszałem że pełna klawiatura przydaje się bardzo przy algebrze, i ogólnie, że warto taki kalkulator mieć. Nauczycielka od matematyki w liceum doradzała nam tego typu kalkulator (a wiekowa babeczka to jest ;P), i także szwagier mi go poleca (jego znajomi mają poprzedni model tego co pokazałem, i bardzo sobie chwalą, ten jest bardziej przejrzysty). Jednak on na wszystko wydaje sporo (Szwajcar..), więc nie wiem czy nie przesadza trochę (on inaczej trochę patrzy na taki wydatek, mając np. laptopa z 4 tys. franków..). Jeśli jestem w stanie spokojnie wydać tyle na kalkulator (utożsamiałem się z tym wydatkiem odkąd na matmie nam to nauczcielka powiedziała), to warto brać?
Adifek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1567
Rejestracja: 15 gru 2008, o 16:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrzeszów/Wrocław
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 398 razy

Kalkulator na studia

Post autor: Adifek »

Nie widzę sensu kupowania takiego kalkulatora. Na kołach z matmy pewnie go nie będziesz mógł używać, w domu możesz skorzystać z komputera, a na kołach z nie-matmy 90% funkcji się nie przyda...
Frumbar
Posty: 0
Rejestracja: 28 sie 2011, o 01:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kielce

Kalkulator na studia

Post autor: Frumbar »

Na żadnych egzaminach nie można używać takich kalkulatorów? Jeśli tak, to faktycznie, na laptopie Wolfram Alfa pewnie wystarczy (na komórce w sumie też ).
To jaki kalkulator polecacie kupić? Ten co mam, to już go nie chcę ( ... 29,r:0,s:0), chociażby ze względu na to, że nie można w czytelny sposób ułamków pisać, tylko czy jest znowu sens kupowania bardzo podobnego Casio ( ... 29,r:0,s:0)? Czy może coś innego/lepszego?
Adifek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1567
Rejestracja: 15 gru 2008, o 16:38
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ostrzeszów/Wrocław
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 398 razy

Kalkulator na studia

Post autor: Adifek »

Wiesz, nie wiem jak na innych kierunkach i uczelniach (na matmie w ogóle nie można mieć kalkulatora ), ale nie wyobrażam sobie, by ktoś pozwolił Ci pisać cokolwiek z analizy czy algebry z takim kalkulatorem Jak na koła/egzaminy to raczej z fizyki/przedmiotów technicznych a nie wydaje mi się, żeby konieczny był tam kalkulator za 500zł... Kup sobie jakiś solidny, ale tańszy model.

A w ogóle to najlepiej się wstrzymać z zakupem, zobaczyć co i jak na studiach i sam będziesz wiedział czego Ci trzeba.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Kalkulator na studia

Post autor: miki999 »

Taki, siaki, czy owaki. Według mnie i tak ten za 100 funtów byłby niezbyt przydatny na jakimkolwiek kolokwium. Niby co takiego Ci on daje? Że narysuje Ci wykres? Pff.
Awatar użytkownika
emilqqs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 23 sie 2011, o 11:34
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 3 razy

Kalkulator na studia

Post autor: emilqqs »

Ja mam CASIO fx-991ES. Ogólnie polecam, ma wszystko co potrzebne.
ODPOWIEDZ