PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

duch200
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 7 gru 2005, o 16:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 14 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: duch200 »

Czy ktoś mógłby uporządkować to forum ? Jest za dużo, zdecydowanie za dużo działów, np. odnośnie działów matematycznych - jest ich 8 - trochę za dużo, ale niech będzie ich i nawet 8 byleby TYLKO USUNAC DZIALY W DZIALACH MATEMATYCZNYCH - np. dział "2+2" ma 6 poddziałów a nie powinien miec ani jednego, zresztą żaden z tych 8 działów matematycznych nie powinien mieć poddziałów - myślicie, że jak ktoś chciałby pomóc w rozwiązaniu jakiegoś problemu to będzie przeglądać wszystkie 6 działów działu "2+2", 7 działów działu "funkcje elementarne" itd. ????

UPROśćCIE TO FORUM - PROSZE

I jeszcze jedno - zmieńcie proszę nazwy głównych działów matematycznych, np. "2+2=?" - o czym jest ten dział - po przeczytaniu takiego tytułu to nie wiadomo o czym - trzeba przeczytać opis o czym jest dział, a nie każdemu się chce czytać taki opis - zmiencie nazwy działów na normalne:
-algebra
-analiza matematyczna
-prawdopodobienstwo i statystyka
-itd.[/hide]
Awatar użytkownika
Calasilyar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2656
Rejestracja: 2 maja 2006, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 410 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: Calasilyar »

duch200 pisze:Czy ktoś mógłby uporządkować to forum ?
cały czas dbają o to admini
duch200 pisze:żaden z tych 8 działów matematycznych nie powinien mieć poddziałów
ty chyba sobie nie zdajesz sprawy, jaki byłby to rozgardiasz...
duch200 pisze:zmiencie nazwy działów na normalne
są normalne
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: Undre »

Chłopie o co ci chodzi ?

Może masz źle ustawionego skina, ja tam poddziały widzę od razu po zalogowaniu ... co do pomagania to można użyć np opcji "zobacz posty bez odpowiedzi", tak to jako moderator kilku wybranych działów staram się właśnie w nich najbardziej pomóc ludziom ( po to są przydziały modów ) ... a co do nazwy "2+2=?" - nie widzisz w tym pewnego nawiązania do takiej powiedzmy sobie arytmetyki ?
Awatar użytkownika
Arek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1729
Rejestracja: 9 sie 2004, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 12 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: Arek »

Jeżeli masz propozycje dot. pracy forum, zamieść je w odpowiednim dziale (po to m.in. są te działy). Odpowiedzmy skrótowo na niektóre, jakże odkrywcze z nich:

1. Czy ktoś mógłby uporządkować to forum?

Już o tym pomyśleliśmy. Są moderatorzy i admini.

2. Jest za dużo, zdecydowanie za dużo działów, np. odnośnie działów matematycznych - jest ich 8 - trochę za dużo, ale niech będzie ich i nawet 8 byleby TYLKO USUNAC DZIALY W DZIALACH MATEMATYCZNYCH - np. dział "2+2" ma 6 poddziałów a nie powinien miec ani jednego, zresztą żaden z tych 8 działów matematycznych nie powinien mieć poddziałów - myślicie, że jak ktoś chciałby pomóc w rozwiązaniu jakiegoś problemu to będzie przeglądać wszystkie 6 działów działu "2+2", 7 działów działu "funkcje elementarne" itd. ????

Po kolei:

- może i działów jest sporo, być może będzie więcej - staramy się patrzeć na matematykę w miarę możliwości całościowo,
- nie usuniemy subforów,
- rozwiązania przez Ciebie proponowane zostały odrzucone we wstępnej fazie istnienia forum ze względu na bałagan i niezgodność z koncepcją wymienioną w argumencie pierwszym,
- myślimy, żę będzie przeglądać, w końcu skoro ma problem, to zależy mu na rozwiązaniu go.

Matematyka.org ma znacznie bardziej uproszczoną strukturę forum, aczkolwiek poziom jest bardzo, bardzo dobry. Odsyłam do nich, my trzymamy się wyznaczonej linii rozwoju
Awatar użytkownika
Calasilyar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2656
Rejestracja: 2 maja 2006, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 410 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: Calasilyar »

Arek pisze:Matematyka.org ma znacznie bardziej uproszczoną strukturę forum
i nie wiem, jak u innych, ale mi schemat matematyki.org wybitnie nie podchodzi, więc proszę, łapy precz od status quo (tzn. w stronę nadmiernych uproszczeń...)
Ostatnio zmieniony 26 paź 2006, o 23:48 przez Calasilyar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2470
Rejestracja: 2 lis 2004, o 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BW
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 191 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: bolo »

Undre pisze:Może masz źle ustawionego skina, ja tam poddziały widzę od razu po zalogowaniu ...
Użytkownik ma skin deox, więc żadnych czarów (podobnie jak w innych skinach) nie ma.

Przy obecnej ilości tematów na miesiąc (w tym miesiącu powinno dojść do 1600) ilość działów na ten moment jest moim zdaniem optymalna. Jakiś czas temu zaproponowałem podział działu Fizyka i widzę, że się opłaciło.
duch200
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 7 gru 2005, o 16:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 14 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: duch200 »

Jako przykład wzorcowego forum chciałbym podać:

forum idealne - nie ma żadnych poddziałów - pisząc temat zaznacza się tylko dział którego on dotyczy, np. analizy matematycznej, forum jest proste, czego przykładem jest np. uproszczony zapis w Latexu: "$ $" a nie: "[tex ] [/ tex]"
Wasze forum ma za dużo poddziałów - podkreślam to jeszcze raz, chcę np. umieścić prośbę o pomoc w rozwiązaniu u was zadania, wchodze na forum - czytam przez 1 minutę opis wszystkich działów by wybrać do którego z nich moje pytanie pasuje, wchodze do działu i teraz czytam przez 2 minuty opis wszystkich poddziałów kilka razy i zastanawiam się w którym poddziale moje pytanie umieścić, bo pasuje ono np. do dwóch poddziałów.

Posta załozyłem z myslą o uproszczeniu forum, dobrze by było aby wypowiedziało się w nim wielu uzytkowników co sądzi o moim pomysle a administracja forum dostosowała się do opinii użytkowników

[ Dodano: 27 Październik 2006, 08:22 ]
i proszę bez dzieccinych rad w stylu: "to idź sobie na matematyka.org" - myślę, że moje propozycje spowodują zmiany na forum by to forum było jeszcze ardziej popularne
Ostatnio zmieniony 14 paź 2007, o 12:12 przez duch200, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: Lady Tilly »

duch200 pisze:Posta załozyłem z myslą o uproszczeniu forum, dobrze by było aby wypowiedziało się w nim wielu uzytkowników co sądzi o moim pomysle a administracja forum dostosowała się do opinii użytkowników ... propozycje spowodują zmiany na forum by to forum było jeszcze bardziej popularne
Moim zdaniem forum działa bez zarzutu. Może jest to moje subiektywne zdanie lecz obawiem się, że Twoje zdanie jest również tylko subiektywne. Do tej pory nie było zgłoszeń dotyczących zmieny czegokolwiek - przynajmniej ja o tym nie wiem. To forum z pewnością różni się od matematyka.org ale myślę, że każde z nich ma "swój" niepowtarzalny charakter.
Awatar użytkownika
Arek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1729
Rejestracja: 9 sie 2004, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 12 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: Arek »

i proszę bez dzieccinych rad w stylu: "to idź sobie na matematyka.org" - myślę, że moje propozycje spowodują zmiany na forum by to forum było jeszcze ardziej popularne
Pozwól więc, że powtórze się jeszcze raz: struktura forum NIE zostanie uproszczona, a na pewno NIE zostanie uproszczona do poziomu forum mat.org. Jeżeli zaś chodzi o opinię użytkowników - to działa w obie strony - rejestrując się na forum akceptujesz jego formę, regulamin i zwierzchność moderatorów/adminów w kwestiach formalno - strukturalnych. To nie jest żadna demokracja, przeważnie jest to doskonale rozumiane.

Opinia użytkowników nie jest decydująca w żadnej kwestii dot. forum, niezależnie od tego, czy wypowie się tu 10, 20, czy 50 ludzi i każdy rozsądny człowiek rozumie to zapisując się na forum. Administracja nie dostosuje się do większości, zresztą póki co narzeka 1 człowiek.

---

A na koniec odnoszę się do cytatu: to nie jest dziecinna rada. Masz wolną wolę wybrać wśród ofert, które są Ci oferowane. Nie oznacza to, że masz wpływ na ich kształt. Nasze forum tworzone jest z myślą o ludziach interesujących się matematyką. Nie jest naszym priorytetem stworzyć forum, gdzie każdy leniwiec w 30 sekund od "wklikania" pierwszego adresu, jaki zwykle przychodzi do głowy (matematyka.pl), zamieści swoją prace domową i w kolejne 30 s. dostanie odpowiedź (najlepiej nie rejestrując się wcale). To prawda - trzeba przeczytać opisy działów, i regulamin, i najlepiej nauczyć sie poprawnego zapisu. Dla nowego użytkownika to kwestia ok. 30 - 45 minut. Ktoś nie chce - przymusu nie ma, odsyłamy do zaprzyjaźnionych forów, choć wątpie by i one życzyły sobie takich ludzi.

---

PS. Jeżeli chodzi o LaTeX i mimeTeX, sprawa została osobno wyjaśniona wielokrotnie, racz z łaski swojej poczytać trochę "opisy" działów, to się dowiesz "gdzie", dział "Pytania, uwagi, komentarze..." jest jednym z pierwszych jaki widzisz na stronie.
liu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1330
Rejestracja: 10 paź 2004, o 13:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Pomógł: 104 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: liu »

A ja dodam jeszcze, ze obecna struktura jest wynikiem wielu zazartych dyskusji i dlugiej pracy. To nie jest tak, ze ktos wzial kartke wypisal 30 losowych nazw dzialow i nastepnie utworzyl je w panelu administracyjnym.
Awatar użytkownika
dem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sty 2005, o 21:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 17 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: dem »

Powstrzymam się od komentowania tej wypowiedzi...
Awatar użytkownika
Undre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1430
Rejestracja: 15 lis 2004, o 02:05
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 92 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: Undre »

bolo pisze:Użytkownik ma skin deox, więc żadnych czarów (podobnie jak w innych skinach) nie ma.
Preferencje >> Linki do podkategorii pod opisem działu : Tak / Nie / Z ikonami

Przy opcji NIE musiałby jednak otwierać działy tak jak pisze

Cały czas jednak mam wrażenie, że człowiek chce tu wrzucić jakieś zadanie, ale jego wiedza z matmy odnośnie tego zadania nie wystarcza na szybkie zorientowanie się, gdzie takowe zadanie powinno trafić

Co do nazw działów - są faktycznie skomplikowane : 2+2=? nie brzmi arytmetycznie ; Pitagoras to jakiś Grek, ale co on ma do matmy ... ; Analiza i Algebra to nazwy nie związane widać z tematem ; Urna z kolorowymi kulkami brzmi jak jakiś totolotek ; a myślnik w nazwie Zbiór-ka! jest tylko błędem ortograficznym, a nie sprytną metaforą ( o pardon trudne słowo )

Jak to jest że tyle czasu forum działa i nagle jednemu sie nie podoba ( i widać po reakcji innych userów, że jest osamotniony ) i my mamy ciach wszystko zmieniać i naśladować matme.org bo podług niego oni są bardziej funky ? Kurcze mam tam konto i masakrycznie dla mnie odbywa sie odnajdywanie w jednym wielkim dziale studenta, gdzie jest mydło i powidło razem - ja matmy nie studiuję i interesują mnie tylko niektóre jej działy ....
Nostry
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1361
Rejestracja: 9 cze 2004, o 15:07
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Litzmannstadt
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1 raz

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: Nostry »

Analiza i Algebra to nazwy nie związane widać z tematem
jak było AnalIza wszyscy wiedzieli o co chodzi
duch200
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 7 gru 2005, o 16:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 14 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: duch200 »

temat mozna zamknąć - mi się struktura tego forum nie podoba, ale skoro jestem osamotniony to dalsza dyskusja nie ma sensu - pozdrawiam
Awatar użytkownika
bolo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2470
Rejestracja: 2 lis 2004, o 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BW
Podziękował: 8 razy
Pomógł: 191 razy

PROSZE O ZMIANY NA TYM FORUM

Post autor: bolo »

Łączę się z Tobą w bólu...

Zamykam zgodnie z życzeniem.
Zablokowany