dalszy rozwój

Paulpentax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 5 sty 2010, o 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie mam pojęcia:)
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 5 razy

dalszy rozwój

Post autor: Paulpentax »

Cześć. Otóż teraz kończę 3 klasę gimnazjum, a w zasadzie zamierzam skończyć. Otóż celem założonego przeze mnie tematu jest zdobycie informacji w związku z tym jak mam się rozwijać pod względem matematyki. Ponoć mam talent do matematyki, a wiadomo że sam talent 10% sukcesu.
Chodzę na kółko matematyczne, przerabiałem wiele zadań tych z większym poziomem trudności, ostatnio również trygonometria, jednak same podstawy jak wyliczyć dany bok z tablicami.
I ostatnio naszła mnie niepohamowana ochota by robić te zadania, robić, robić i robić. Swoją przyszłość chcę związać z przedmiotami ścisłymi i sądzę, że już teraz warto się uczyć. I stąd pytanie. Czego się uczyć? Z czego się uczyć? Gdzie szukać informacji nt. działów do przerobienia? Chcę się po prostu rozwijać i proszę o jakieś sugestie.
Z góry dzięki! Rafał.
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

dalszy rozwój

Post autor: smigol »

Twoja nauczycielka zachorowała?
Paulpentax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 5 sty 2010, o 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie mam pojęcia:)
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 5 razy

dalszy rozwój

Post autor: Paulpentax »

Niedługo się rok szkolny kończy...
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

dalszy rozwój

Post autor: smigol »

Paulpentax pisze:Niedługo się rok szkolny kończy...
To znaczy, że nie można rozmawiać z nauczycielami?
Paulpentax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 5 sty 2010, o 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie mam pojęcia:)
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 5 razy

dalszy rozwój

Post autor: Paulpentax »

Masz rację. Można, ale chciałem się też zapytać o wasze zdanie na forum, czy można w miarę skutecznie indywidualnie się kształcić.
Ein
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1358
Rejestracja: 4 lip 2009, o 13:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 222 razy

dalszy rozwój

Post autor: Ein »

W tym momencie nie ma sensu uczyć się matematyki wysokiej, bo Ci się nie przyda. Skoro ciągnie Cię do zadań, to jest jedno dobre rozwiązanie: olimpiady. Załatw sobie książeczki z olimpiad+książki Pawłowskiego+książki Kourliandtchika i rozwiązuj, rozwiązuj, rozwiązuj. Kończysz gimnazjum, więc warto zastanowić się nad liceum, które ma tradycje olimpijskie, czyli takie, gdzie są koła przygotowujące do olimpiad (w szczególności Olimpiady Matematycznej). Jesteś na dobrej drodze, żeby zostać świetnym matematykiem, dlatego rób wszystko, żeby nie tracić z matematyką kontaktu i nie zadowalaj się jedynie lekcjami w LO (bo oprócz lekcji można wyciągnąć znacznie więcej i się mocno rozwinąć)!

Powodzenia!
Paulpentax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 5 sty 2010, o 20:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: nie mam pojęcia:)
Podziękował: 22 razy
Pomógł: 5 razy

dalszy rozwój

Post autor: Paulpentax »

Wielkiego wyboru liceum nie mam. W pobliskim mieście są 2 LO. Kolega z 1 mi opowiadał że są w jednym z nich organizowane mecze matematyczne pomiedzy innymi liceami z innych miast podobno z Ostrowem Wlkp wygralismy 3:1. . Dziękuję za rady. pozdrawiam
ODPOWIEDZ