Pogręcznik - Fizyka od podstaw.

Sarotti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2010, o 21:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pogręcznik - Fizyka od podstaw.

Post autor: Sarotti »

Witam.

Poszukuje jakiegoś dobrego podręcznika do samodzielnej nauki Fizyki od samiusieńkich podstaw, aż po poziom maturalny. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że raczej nie da rady znaleźć podręcznika, który zawierałby w sobie wszystkie poziomy nauczania.
Dodatkowo do danego podręcznika potrzebowałbym także dobrego zbioru zadań.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelkie propozycje.
Awatar użytkownika
Arst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 767
Rejestracja: 10 mar 2008, o 20:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: University of Warwick
Podziękował: 82 razy
Pomógł: 50 razy

Pogręcznik - Fizyka od podstaw.

Post autor: Arst »

... -t-15.html
Z lepszą serią nie miałem jak dotąd do czynienia. Zbiór zadań - nie potrzebny do każdego rozdziału jest kilkadziesiąt zadanek.
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Pogręcznik - Fizyka od podstaw.

Post autor: Sokół »

Halliday jest świetny, ale dość trudny, komplet dobry dla pasjonatów, uczniów na mat-fizie jako uzupełnienie.

Z podręcznikami do fizyki jest kłopot, osobiście nie spotkałem się z serią, która całkowicie by mi odpowiadała; najlepiej wybierz się do jakieś biblioteki pedagogicznej i posprawdzaj które wydawnictwo przypadnie Ci do gustu. Korzystałem z Zamkoru, ale szczerze mówiąc nie okazał się rewelacyjny, odpuściłem sobie nowe podręczniki i w razie czego korzystam z Hallidaya i takiej starszej, ale o niebo lepszej od tych nowych, "Fizyka dla kandydatów na wyższe uczelnie". Jeśli chodzi o zbiory zadań, to
biblią jest niebieski zbiór z WNT 'Zbiór zadań z fizyki tom 1-2 dla uczniów szkół średnich i kandydatów na studia'. Zadania są ciekawe i dość trudno, książka godna polecenia. Pierwszy tom to zadania, a drugi rozwiązania odpowiedzi (nie każde zadanie jest dokładnie rozwiązane).
Sarotti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 18 lut 2010, o 21:40
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Pogręcznik - Fizyka od podstaw.

Post autor: Sarotti »

Witam ponownie.
Nadeszło lato to i czas na zakupy, powoli trzeba zabrać się do roboty.

Przemyślałem sprawę Halliday, ale boję się, że rozmiar tego wydania zniechęci mnie lub nie wyrobię się czasowo.
Postanowiłem poszukać czegoś innego i mam pytanie co sądzicie na temat tych podręczników:

Fizyka i astronomia Marcin Koziolski, wyd. PWN

Fizyka i astronomia J. Mostowski, W. Natorf, wyd. WSiP

Wybieram fizykę wyd. Zamkor

Przeczytałem wiele pochlebnych opinii na temat ostatniej pozycji, jednak jest to wersja rozszerzona.
Zaznaczam, że chcę rozpocząć naukę od podstaw do poziomu matury podstawowej.
Na początek chodzi mi o podręcznik do nauki, dlatego proszę nie każcie mi się uczyć ze zbioru zadań w sytuacji znikomej wiedzy w tej dziedzinie.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ