Perspektywy dobrej pracy

Bartek1991
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 529
Rejestracja: 31 mar 2009, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 18 razy

Perspektywy dobrej pracy

Post autor: Bartek1991 »

Chciałbym się Was spytać jakie są perspektywy pracy po ukończeniu uczelni technicznej. Pytanie bierze się stąd, że ostatnio dowiedziałem się, że absolwent budownictwa zarabiał 1 500 zł netto. Ponadto czytuję różne fora i na nich także zarobki polskich inżynierów są raczej krytykowane.

Chciałbym się też dowiedzieć jak można poprowadzić swoją karierę zawodową jako inżynier. Czy będąc na przykład budowlańcem (po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji) do końca kariery zawodowej będę kładł drogi/stawiał mosty/budował domy itp.? Czy może inżynierzy mają jakieś możliwości awansu na wyższe stanowiska, związane z kadrą zarządzającą? Czy na przykład dobry budowlaniec, który orientuje się w branży może awansować na takie stanowiska jak dyrektor czy menedżer w danej firmie?
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Perspektywy dobrej pracy

Post autor: miki999 »

Pytanie bierze się stąd, że ostatnio dowiedziałem się, że absolwent budownictwa zarabiał 1 500 zł netto.
Może i jakiś tyle zarabiał. Co z tego wynika?
Ponadto czytuję różne fora i na nich także zarobki
polskich inżynierów są raczej krytykowane.
Również Ci odradzam studia techniczne, bo będziesz dla mnie potencjalnym konkurentem na rynku pracy
Czy będąc na przykład budowlańcem (po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji) do końca kariery zawodowej będę kładł drogi/stawiał mosty/budował domy
itp.?
Możesz jeszcze stawiać igloo. Chyba nie chcesz iść na budowlańca aby zostać "prezesem", siedzieć wygodnie w fotelu, nic nie robić i dużo zarabiać? Może i gdzieś są takie możliwości, ale dla większości ludzi poza zasięgiem?

Osobiście jestem zdania, że warto wybrać kierunek, który choć trochę Cię interesuje niż szukać byle jakiego inżyniera, bo podobno można dużo zarobić.



Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ