Język angielski

alfredo93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 15:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B-tów
Podziękował: 12 razy

Język angielski

Post autor: alfredo93 »

Witam!
Jestem uczniem 1 klasy liceum ogólnokształcącego na profilu mat-inf-fiz.
Generalnie wszystko ładnie pięknie, gdyby nie problemy z językiem angielskim. Jak wiadomo w dzisiejszym świecie to podstawa. Niestety w poprzednich szkołach nie miałem dobrych nauczycieli, a na korki nie mam funduszy.
Znacie jakieś dobre metody nauki słownictwa i gramatyki?
Gramatyki próbuję się nauczyć z repetytorium i grammarwaya lecz jest to nieco nużące, podobnie jak zakuwanie słownictwa.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Hellbike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 27 cze 2008, o 14:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zg
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Język angielski

Post autor: Hellbike »

sam gramatyki uczylem sie w duzej czesci ze strony ang.pl

A do slowek sa specjalne programy, tj: dr. henry, memo cos tam.
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Język angielski

Post autor: Sokół »

Nie oczekuj metody szybkiej, skutecznej i przyjemnej, taniej. Nie mając styczności z językiem codziennie i na każdym kroku, nie nauczysz się go automatycznie. O stopniu zaawansowania świadczy znajomość leksyki, gramatyki, rozumienie ze słuchu, płynność w wypowiedziach. Każdy z tych elementów jest mniej lub bardziej ważny, zależnie od stopnia zaawansowania, i każdy z nich wypadałoby ćwiczyć. Słówka są nużące, to prawda - w III klasie mamy co 1-2 tygodnie sprawdziany ze słówek od początku działów (co dwa tygodnie dochodzi ~300 słówek), aktualnie razem wychodzi ~3000. Kolega wyżej też jest z zg, to może kojarzy panią A.H i wie o co chodzi ze słówkami z Oxford Rep, Hamletem... ;P

Leksyki możesz uczyć się tematycznie z repetytoriów do matury, zawsze można naukę uatrakcyjnić robiąc fiszki - odkładanie wykutych słówek et caetera. Fiszki to trochę roboty, ja pisałem dla siebie program w javie na komórkę do nauki, coś na kształt symulatora fiszek, ale tak szczerze to nieźle wchodzi z podręcznika. Do nauki słówek są specjalne programy komputerowe o czym wspominał ktoś wyżej, mają własną bazę słówek, są graficznie przyjemne i dobrze się z nich uczy.

Słuchanie - w dobie internetu nie ma większego problemu, przeczytaj ten artykuł

Największy problem jest z mówieniem, dobrze, żeby ktoś mógł Cię poprawić, sprawdzał czy nie robisz błędów gramatycznych czy językowych, mówiąc 'live' trudno się czasami kontrolować.

Oprócz tego próbuj czytać newsy po angielsku, specjalne (przerabiana klasyka pod kątem uczących się języka) książki, artykuły na wikipedii (jest 'język' Simple English) i takie tam. Grunt to silna wola i niezniechęcanie się.
Mi?tówka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 15:50
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Język angielski

Post autor: Mi?tówka »

Szczerze mogę Ci polecić Profesora Henry'ego, jeśli chodzi o naukę słówek, bo nie orientuję się, czy mają coś takiego z gramatyki. Jest to taki program komputerowy, który uczy cię słówek, potem sprawdza materiał i to działa, ale tylko wtedy jak jesteś w miarę systematyczny i chce ci się posiedzieć 5-10 minut dziennie w tym programie. Tu masz link: . Moim zdaniem to jest lepsze i ciekawsze, niz nieefektywne zakuwanie słówek z książek, ale kto co lubi. Używam tego i naprawdę polecam. Ogólnie moze program nie jest tani, ale w porównaniu z ceną korków, to można te parę dych odżałowac... ;)
alfredo93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 15:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B-tów
Podziękował: 12 razy

Język angielski

Post autor: alfredo93 »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, na pewno mi pomogą. Może problem leży też w tym, że wykonałem przeskok z ksiązkami z pre-intermediate na upper intermediate. Ale tak czy siak uczyc sie trzeba
Awatar użytkownika
solmech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 811
Rejestracja: 10 gru 2008, o 17:12
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 76 razy
Pomógł: 20 razy

Język angielski

Post autor: solmech »

Czesc,

moim zdaniem duzo trzeba czytac!
Na pewno masz jakies zainteresowania, szukaj stron w internecie zwiazanych z tymi zainteresowaniami i zacznij czytac artykuly - slowka ktorych nie rozumiesz sprawdz, zapamietasz prawie automatycznie Albo jak lubisz czytac ksiazki, np. jestes fanem fantasy i przeczytales jakas ksiazke po polsku, kup albo wypozycz sobie ta ksiazke po angielsku

Pozdrawiam
Tomek
enforces
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2006, o 12:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznaµ
Podziękował: 2 razy

Język angielski

Post autor: enforces »

porozmawiaj może z rodzicami niech cię zapiszą do jakiejś szkoły językowej. Ja kiedyś na zajęcia wyrównawcze chodziłem do SpeakUp'a i szybko, ale to w bardzo szybkim tempie nadrobiłem braki. Nie taki diabeł straszny.
alfredo93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 15:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B-tów
Podziękował: 12 razy

Język angielski

Post autor: alfredo93 »

Nie za bardzo mam kasę na takie przyjemności
alfredo93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 15:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: B-tów
Podziękował: 12 razy

Język angielski

Post autor: alfredo93 »

A ogólnie jak oceniacie szanse żeby przygotować się w rok do matury z angielskiego? Rozszerzonej.
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Język angielski

Post autor: Althorion »

Znam człowieka, który w rok od zera nauczył się języka francuskiego, całkiem sam, bez żadnych kursów, na tyle dobrze, żeby zaliczyć maturę rozszerzoną na ~90%. Chcieć to móc.

Jeśli nie uczysz się od zera, to podstawy to duży kontakt z językiem. Czytaj książki, oglądaj filmy, rozmawiaj z ludźmi.
ODPOWIEDZ