Prywatna czy publiczna ??

Motylek5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 paź 2006, o 20:01
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z Polski

Prywatna czy publiczna ??

Post autor: Motylek5 »

Jaką szkołę preferujecie -prywatną za kasę , czy publiczną za "friko" ??
Awatar użytkownika
Vixy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1830
Rejestracja: 3 lut 2006, o 15:47
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: z gwiazd
Podziękował: 302 razy
Pomógł: 151 razy

Prywatna czy publiczna ??

Post autor: Vixy »

publiczna ..Te prywatne sa najgorsze , gdyz za nie sie płaci i wtedy nauczyciele wystawiaja same dobre oceny nie sprawiedliwie zeby miec spokoj z rodzicami ktorzy moga sie czepiac ze ich dzieci maja tak slabe oceny mimo ze płaca.
Awatar użytkownika
Calasilyar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2656
Rejestracja: 2 maja 2006, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 410 razy

Prywatna czy publiczna ??

Post autor: Calasilyar »

hmm... zależy... uważam, że naprawdę zależy od podejścia całej szkoły, nauczyciela i ucznia.
smerfetka18 pisze:nauczyciele wystawiaja same dobre oceny nie sprawiedliwie zeby miec spokoj z rodzicami ktorzy moga sie czepiac ze ich dzieci maja tak slabe oceny mimo ze płaca
sądzę, że sytuacja zaczyna się powoli zmieniac...

Wg mnie widac, że coś się zmienia w standardowej opinii publiczne vs. prywatne, jaką wyraziła smerfetka18, ale w obecnym stanie (czytaj: 02.10.2006r.) zgadzam się z nią. Większośc bowiem szkół prywatnych postępuje zgodnie z tym schematem...
Awatar użytkownika
e-km
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: 8 lut 2006, o 11:04
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 49 razy
Pomógł: 4 razy

Prywatna czy publiczna ??

Post autor: e-km »

nie zgadzam sie kategorycznie, smerfetka18. Sama ukonczylam taką szkolę i nie sądzę, zeby to bylo "lzejsze" itp. Za kasę dostaję: małe klasy, lepsze warunki do nauki, lepszych nauczycieli, a nie oceny
Awatar użytkownika
Uzo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1137
Rejestracja: 18 mar 2006, o 10:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzyżów / Kraków
Podziękował: 94 razy
Pomógł: 139 razy

Prywatna czy publiczna ??

Post autor: Uzo »

hmmmm, ja jednak mimo wszystko jestem takiego zdania jak Calasilyar Nic dodać nic ująć.
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Prywatna czy publiczna ??

Post autor: Lady Tilly »

Mam możliwość porównania, ponieważ licencjat uzyskałąm w prywatnej uczelni a USM robiłam w uczelni państwowej. Najczęściej tak bywa, że w tej prywatnej wykłada kadra pedagogiczna z uczelni państwowych. Wymagają oni zazwyczaj tego samego. Akurat tak się złożyło, ze mój promotor na USM uczył mnie wcześniej statystyki w prywatnej i przyznam, że był tak samo mocno wymagający na jednej i na drugiej uczelni, a Ci, którzy byli w mojej grupie seminaryjnej na USM a wcześniej uczyli się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej mieli duuuuże i to bardzo duuuże problemy ze statystyką. Myślę więc, że z tym zdaniem o szkołach prywatnych a dokładnie z poziomem nauczania to jakiś dziwny stereotyp.
Awatar użytkownika
Calasilyar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2656
Rejestracja: 2 maja 2006, o 21:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław/Sieradz
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 410 razy

Prywatna czy publiczna ??

Post autor: Calasilyar »

Lady Tilly pisze:a wcześniej uczyli się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej
o PWSZ mam (bardzo) niezbyt dobre zdanie, bo akurat znam parę osób z kaliskiego, a *podobno* w Kaliszu jest najlepszy PWSZ w Polsce...

ale jak napisałem wszystko zależy od ucznia, a ty, jak widac, chyba się przykładałas
Awatar użytkownika
Lady Tilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3807
Rejestracja: 4 cze 2005, o 10:29
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nie wiadomo
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 712 razy

Prywatna czy publiczna ??

Post autor: Lady Tilly »

Calasilyar pisze:...a ty, jak widac, chyba się przykładałas
może rzeczywiscie zależy to od osoby. Łatwiej trafić motyką na kamień niż znaleźć takiego drugiego "dziwaka" jak ja. Cały swój czas poświęcam poszerzaniu wiedzy.
ODPOWIEDZ