Szachy, warcaby i inne gry stretegiczno-planszowe

jackobs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2009, o 14:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomża

Szachy, warcaby i inne gry stretegiczno-planszowe

Post autor: jackobs »

Witam!
Może ktoś na forum orientuję się na tyle w szachach, warcaby i innych gier planszowych (go, czy hex) że mógłby się wypowiedzieć na ich temat. Ciekawi nie jakie gry mają największe walory dydaktyczne, edukacyjne itp. Zdaję sobie sprawę, że wszystkie wymienione gry są ciekawe i kształcące jednak szukam gry z możliwie największymi walorami przy najmniej możliwej złożoności i niezbyt skomplikowanych zasadach. Szukam czegoś gdzie od razu można zacząć prowadzić ciekawą rozgrywkę i skupić się na praktycznych problemach.

Grywałem trochę w szachy kilka lat temu (jakieś dwa lata), całkiem amatorsko, bez żadnej wiedzy, korzystając jedynie z doświadczenia zdobytego na szachownicy. Po jakimś czasie zapoznałem się z człowiekiem zajmującym się szachami pół-profesjonalnie. Przyznam, że po kilkunastu partiach i rozmowach szachy mnie mocno odepchnęły, nauka tych wszystkich zakończeń partii, teoria debiutów, gotowe taktyki do różnych sytuacji, kombinacje, pozycje itp. Próbowałem się wsiąść za bardziej profesjonalną naukę szachów jednak szybko nie to znużyło. Owszem, czytanie o ciekawych taktykach gry i przetestowanie ich na planszy może być bardzo interesujące i kształcące, jednak edukacja szachowa kompletnie nie przypadła mi do gustu. Za dużo nauki pamięciowej, schematów itp.

Postanowiłem się zająć jakaś inną grą. Ciekawszą dla mnie opcją wydają się warcaby, jednak nie wiem wiele na temat tej gry, więc proszę Was o jakieś rady. Oczywiście mile widziane inne gry, jednak dosyć popularne, aby można było znaleźć jakieś materiały no i przede wszystkim partnera do gry.

Pozdrawiam
InsertFn
Posty: 0
Rejestracja: 3 mar 2010, o 02:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pomerania

Szachy, warcaby i inne gry stretegiczno-planszowe

Post autor: InsertFn »

warcaby w żadnym razie nie - zbyt prymitywna gra

możesz spróbować powstały w ostatnich latach supermind -

ale radze ci się nie dać odepchnąc od szachów, sam pamiętam jak to ze mną było i że straciłem bardzo duże szanse bo wolałem zająć się pierdołami dokładnie w wieku 17 lat zamiast kontynuowac naukę gry w szachy a miałem już pierwsze sukcesy -

w tym wieku człowiek może łatwo pójść na łatwiznę właśnie wtedy kiedy ma jeszcze bardzo duże potencjały - jeśli ponownie zajmiesz się szachami to możesz liczyć że na trwałe podniosą twój IQ o przynajmniej 20 punktów, i na inne profity (jeżeli pójdziesz tą droga to po latach bedziesz mógł mi i sobie podziękować ze potrafiłeś być w młodości mądrzejszy i nie popełniać błędów które w tym wieku się najczęściej przytrafiają)
Hellbike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 27 cze 2008, o 14:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zg
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Szachy, warcaby i inne gry stretegiczno-planszowe

Post autor: Hellbike »

moze Go :]
ODPOWIEDZ