Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Awatar użytkownika
nuclear
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1501
Rejestracja: 22 paź 2006, o 12:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 264 razy

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: nuclear »

Witam

Proszę abyście w tym temacie dzielili się filmami które wg was należałoby obejrzeć w wieczornym seansie filmowym.
Podajcie tytuł pierwsze założenie dotyczące nastroju przed rozpoczęciem filmu, wiadomo że inaczej trzeba podejść do Siódmej pieczęci, inaczej do Chłopaki nie płaczą, oraz dlaczego wg was warto poświęcić kilka godzin wieczornych aby obejrzeć ten film.

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
miodzio1988

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: miodzio1988 »

Dziwny zbieg okolicznosci , bo z ekipą zaczelismy sobie ostatnio urządzać takie wieczorki filmowe (zatem temat się przyda :P).
Nastawilismy się na oglądanie jakiejś głupiej komedii i wybraliśmy "Eurotrip". Oczywiscie chcielismy sie odstresowac po ciezkim tygodniu.
Czemu warto? Na pewno dla kilku motywów. Piosenka "Scotty doesn't know" do dzisiaj mnie rozwala +małpka+wysmiewanie roznych cech narodow europejskich (wiem , wiem, w innych filmach to tez bylo) daje duzo dobrej zabawy (oczywiscie pilismy piwo przy tym wiec moglem trochę inaczej odbierac ten film :P)
Polecam, ale tylko ze znajomymi (pozdrawiam Aga :P)
act
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 31 gru 2009, o 16:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 26 razy
Pomógł: 12 razy

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: act »

Musiałbym podać tutaj masę filmów. :P

Mogę na pewno polecić film, który ostatnio oglądałem, "Rosemary's Baby" Romana Polańskiego. Założenie dotyczące nastroju? Na pewno poważne, bo to poważny film, który ma świetny nastrój, mniejszą rolę odgrywa tam fabuła (charakterystyczna cecha filmów Polańskiego, podobnie było np. w Chinatown). Nie jest to jakiś głupi horror (typu np. horrory z potworami, wypruwanie flaków, itp, bo główna zasada jest taka, że po horrorze masz czuć strach a nie horror wymiotny). Film daje do myślenia, krótko mówiąc, dla mnie klasyka. Nie będę pisał o czym to jest, każdy może sobie przeczytać opis.
Hellbike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 27 cze 2008, o 14:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: zg
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3 razy

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: Hellbike »

Polecam Starhip Troopers, ale napewno nie jest to film dla kazdego.
Awatar użytkownika
mx2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 14 paź 2006, o 19:43
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 108 razy

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: mx2 »

Skazani na Shawshank - polecam
Ciastko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2010, o 15:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Szczebrzeszyn
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 2 razy

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: Ciastko »

mx2 pisze:Skazani na Shawshank - polecam

Do tego:

Ostatni Samuraj, 28 dni później, Szeregowiec Ryan, Zielona Mila, Matrix, Batman - dwa najnowsze, Lśnienie, American Beauty, Podaj Dalej.

Dlaczego? Otóż filmy te są w sumie wszystkim, czego można oczekiwać od gatunków filmów jakie reprezentują. No i oglądając je czuje się ten charakterystyczny dreszczyk
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: smigol »

Nie chcę zakładać nowego topicu, więc piszę tutaj.
Proszę, żebyście mi podali filmy wojenne (gdzie ukazane są sceny bitew przede wszystkim, bo nie w każdym, o dziwo, takie są). Zarówno te starożytne/średniowieczne jak i z czasów najnowszych.
Choć z największym naciskiem na starożytność/średniowiecze Oczywiście te z XX wieku też mogą być

Z góry dziękuję
miodzio1988

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: miodzio1988 »

"Ma scene wojenną" nie kwalikuje sie do "Warto obejrzec". I jesli masz problem z napisaniem matury z j p to nie ma co sie wstydzic. Serio. Mozesz zalozyc nawet temat do tego typu spraw. Bo Twoj post wyglada jak chec uzyskania pomocy wlasnie z matury. A jesli Cie po prostu to tak interesuje to podaj swoje typy filmow ktore warto obejrzec i ktore zawiarają takie sceny wojenne.

Zeby nie robic off-topicu to jeszcze polecę film Rocky. Od zera do bohatera. Łatwe , miłe i przyjemne
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: smigol »

Wg Ciebie może się nie kwalifikuje, co kto lubi.
Warto obejrzeć: "człowiek ringu"

Warto obejrzeć ze scenami wojennymi:
Braveheart
Troja
Władca pierścieni 2,3
Szeregowiec Ryan

P.S. Nie wiem czy mam problemy z napisaniem matury z języka polskiego bo jeszcze jej pisałem jeszcze przez ponad rok nie mam zamiaru.
Awatar użytkownika
Szajbens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2010, o 18:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: From hell

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: Szajbens »

Parnassus jest całkiem niezły Ogólnie filmy z Deppem w roli głównej i nie mówię tylko o "Piratach".

A scenę bitew masz, o ile się nie mylę, w Tempiariuszach z 2007 roku. Ogólnie dobrych filmów, takich o których mówisz, jest mało, niestety.

A, może i przejedzone, ale Indianę Jonesa?:D Ile razy oglądam, tyle razy się śmieję:):P
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: Yaco_89 »

jeśli ktoś lubi musicale i jakimś cudem nie widział jeszcze "Całego tego zgiełku" Boba Fosse'a to absolutnie musi nadrobić ten brak, bo to film genialny jakich mało. jeśli ktoś nie przepada za musicalami też niech obejrzy :D

i polecam jeszcze "Labirynt Fauna" - po ochłonięciu z pierwszego wrażenia widzi się pewne mankamenty, ale oglądany "na gorąco" robi ogromne wrażenie, niesamowicie naszpikowany emocjami film, w którym efekty specjalne naprawdę służą sztuce. Aha - nie jest to horror, ale jest w nim jedna z najbardziej moim zdaniem odjechanych scen kina grozy - kto widział pewnie wie o której myślę ;).
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34238
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: Jan Kraszewski »

To ja dodam "W imię ojca".
Scena z płonącymi gazetami, wyrzucanymi z okien więzienia zawsze łapie mnie za gardło.

JK
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: Sokół »

Szajbens pisze:Parnassus jest całkiem niezły :) Ogólnie filmy z Deppem w roli głównej ;) i nie mówię tylko o "Piratach".

A scenę bitew masz, o ile się nie mylę, w Tempiariuszach z 2007 roku. Ogólnie dobrych filmów, takich o których mówisz, jest mało, niestety.

A, może i przejedzone, ale Indianę Jonesa?:D Ile razy oglądam, tyle razy się śmieję:):P
Na Parnassusie strasznie się zawiodłem, imho jeden z bardziej przereklamowanych filmów. Po Terrym Giliamie spodziewałem się czegoś lepszego. Na Templariuszach także byłem ostatnio w kinie i równie mocno się zawiodłem - dystrybutor nam zaserwował sklejkę z dwóch odrębnych filmów, kompresując (stratnie ;) ) to o mniej więcej połowę. Nastawiłem się mrożące krew w żyłach pojedynki, dziesiątkowane armie, zdobywane miasta - ogólnie rzeź, walka + trochę romansu i pięknej kobieta, dla równowagi. Zamiast tego przez praktycznie cały film ciągnie się romansidło, walki jest niewiele i nie zrealizowana najlepiej. 'Podobała' mi się scena, gdzie Arn lekkim ruchem nadgarstka wyprowadza cios, pozbawiający ręki przeciwnika ;)

A ze scenami walki to polecam Królestwo niebieskie, zdobywanie Jerozolimy robi wrażenie.

Żeby nie wymieniać klasyków, o których każdy słyszał i planuje obejrzeć, to polecę filmy mniej znane, lecz nie mniej interesujące - pierwsze filmy z Pacino - "Pieskie popołudnie" i "Strach na wróble", i animowany "Walc z Baszirem". Otarł się o Oscara, słusznie zgarnięty złoty glob; to że jest animowany nie świadczy, że jest to film 'lekki'. Sama technika animacji budzi niepokój, kreacja świata, splatanie się rzeczywistości z wizjami bohatera przyprawia o ciarki. Film głównie o wojnie w Libanie.
Awatar użytkownika
Szajbens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2010, o 18:58
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: From hell

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: Szajbens »

Hm, Parnassus przereklamowany? Reklamy nie widziałam, a film całkiem mi się podobał. Duża dawka groteski, no i dobra rola Deppa (jak zwykle). Ale co kto lubi:P

Labirynt fauna oglądałam, jednak średnio mi się podobał. Poważny film, jednak miałam straszną głupawę na widok tego powtora 'od jedzenia', tego z tymi oczami...<lol>
Wczoraj oglądałam Antychrysta, po prostu bull shit, jedyna dobra scena to ta początkowa :D (jak dziecko wypada przez okno za zabawką oczywiście;P). Przez cały film najbardziej mi chyba było żal tej sarny:/

A jak chcecie sobie oglądnąć głupią komedię dla facetów (pewno Wam się spodoba:D) to obejrzyjcie virgin territory (chyba tak to się piszę:P), na motywach Dekameronu, zabawny moim zdaniem, mimo że kobiecie ciężko niektóre sceny oglądać. Szczególnie tak wrażliwej jak ja xD

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Filmy które warto\trzeba\można obejrzeć.

Post autor: Sokół »

Zależy od medium, nie oglądam telewizji, może tam reklamy nie było; pojawiały się w internecie, portalach filmowych. A w cinema na tych podwieszonych ekranach to tylko trailery Parnasussa raz za razem. I to całe żerowanie na śmierci aktora - "OSTATNI FILM HEATHA LEDGERA". Co do Deppa, oglądało się go dość dobrze, ale w zasadzie się nie postarał - jakbym widział odbicie Sparrowa, niemal identyczne gesty, mimika. Gra też tylko kilka minut, jako jedna z przemian
ODPOWIEDZ