Przygotowanie do matury Fizyka 2010.

Pret0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2009, o 21:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WaWa

Przygotowanie do matury Fizyka 2010.

Post autor: Pret0 »

Witam , będą w tym roku zdawał fizykę na rozszerzeniu . Mam dylemat z czego się uczyć , narazie rozwiązuję zadania z zbioru zadań kruczka i jędzejewskiego. Co poleciacie na teorię ? Persone , zamkor czy moze coś innego ?
Dzoniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 23 paź 2009, o 18:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: JL

Przygotowanie do matury Fizyka 2010.

Post autor: Dzoniak »

Polecałbym Ci 5 tomowe "Podstawy Fizyki" Davida Hallidaya, genialne książeczki.:)
Wszystko wyłożone łopatologicznie, zrozumiale.

Od książki Zamkoru 'wybieram fizykę' się strasznie odbiłem, IMO kiepsko jest napisana, główną treścią w niej są wyprowadzane wzory, a to chyba nie o to chodzi.
Jedynym minusem dla Ciebie może być cena podanej przeze mnie książki.:)
Piter2010
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 24 lut 2010, o 13:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wwa
Podziękował: 1 raz

Przygotowanie do matury Fizyka 2010.

Post autor: Piter2010 »

Odświeżę troche temat...
Jaki zbiór zadań polecicie w połączeniu z książkami Halliday'a?
Orientuje się ktoś w ilu tomach (podstaw fizyki Halliday'a) mieści się poziom podstawowy wymagany na maturze?
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Przygotowanie do matury Fizyka 2010.

Post autor: Sokół »

A co ma podręcznik do zbioru zadań? W Hallidayu masz teorię i na końcu każdego działu zadania. Serię 5 tomów dopełnia zbiór zadań autorstwa Jearl Walkera. Świetnym zbiorem zadań jest wydany przez WNT, zbiór Jędrzejewskiego i Kruczka, w dwóch tomach. Poziom wymagany na maturze mieści się w 5 tomach, na maturze masz przecież przekrojowo zadania, z każdego działu może się zdarzyć.
Anon1m
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 27 lis 2010, o 16:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Pomógł: 1 raz

Przygotowanie do matury Fizyka 2010.

Post autor: Anon1m »

Wyzej PAn Sokół wsponial o Zbiór zadań z fizyki dla uczniów szkół średnich i kandydatów na studia, tom 1-2 Ja rowniez przygotowuje sie o matury roz. z fizyki. Matematyka nie sprawia mi najmniejszego problemu jednak przez nauczyciela z fizyka ktory bagatelizuje sprawa z tym przedmiotem jest srednio. Mam pytanie odnosnie wczesniej wspomnianego zbioru zadan. Co o nim sadzicie??
ODPOWIEDZ