Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Zło jest wtedy, gdy w Białymstoku łamie się obojczyk nastolatkowi albo wtedy, gdy krzyżowcy szturmują Konstantynopol, a nie wtedy, kiedy ktoś ma inne wyznanie (choć najlepiej, żeby nie miał żadnego, bo All Gods Are Bastards), poglądy czy orientację seksualną. Przeciw czemu walczysz?

Dodano po 4 minutach 25 sekundach:
Aczkolwiek jeśli jesteś muzułmaninem, to warto rozważyć, czy słusznym jest szanować człowieka, który jebał małe dziecko i to nawet nie trolling ani plotka. I oddajcie mi Cata Stevensa z tego czasu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=Jta56wBl7SM
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Przeciw innowiercom, lepiej ze złamanym obojczykiem wejść do Królestwa Ojca niż ze zdrowym obojczykiem iść na potępienie...

Wszak mówią, że Mahomet, Luter i Życiński na bardzo krótkich łańcuchach są przykuci do kotła w piekle a ich wyznawcy mają troszkę dłuższe łańcuchy...Więc lepiej połamać im obojczyki za życia, żeby się ocknęli ...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

O Życińskim, którego bardzo szanowała moja mama, swego czasu wypowiedział się znany polski celebryta:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=r65oGKkTJdU


Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
Aczkolwiek czy serio sądzisz, że chłopak, któremu jakiś byczek złamał obojczyk, nawróci się od tego? Ja bym po czymś takim uznał, że skoro religia nie tylko nie powściąga swoich wyznawców skorych do takich czynów, ale nawet i ich zachęca (przypominam, jak niektórzy duchowni chwalili „bohaterów" z Białegostoku, nie wszyscy wprawdzie), to tym bardziej jest do niczego. Na pewno nie zachęciłoby mnie to do jej przyjęcia, chyba że ze strachu, ale wiara ze strachu nie jest warta funta kłaków.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Oczywiście , że nie jestem za łamaniem obojczyków, ale jednak najwięcej są na świecie prześladowani katolicy, i to im łamią obojczyki...
Życiński na KUL wprowadził różne dziadostwa między innymi pogańskie religie np hinduizm, nie mówiąc już o innych rzeczach które pochrzanił...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Życiński to TW Filozof, a zapierał się, że nie, nie, nie. Gdyby się uczciwie przyznał, to w sumie bym nawet szanował, ale uparcie kłamał… Dlatego dedykuję mu powyższy filmik.
A z hinduizmu, podobnie jak i z buddyzmu, można wyciągnąć pewne wartościowe rzeczy (bynajmniej nie mam na myśli jakichś śmiechu wartych obrządków i palenia kadzidła), poczytaj sobie Thomasa Mertona, bardzo kumaty gość. Co oczywiście nie zmienia tego, że ogólnie hinduizm to prymitywny zabobon, który jeszcze przekonuje ludzi, że dziejąca im się niesprawiedliwość jest w porządku, bo jakieś poprzednie wcielenia na kiju. xDDD Tak samo jednak to, że katolicyzm to wewnętrznie sprzeczny system mizoginów i homofobów, nie przeszkadza mi w nim dostrzegać pewnych wartościowych pierwiastków. Mnie przecież katolicyzm w dużej mierze ukształtował, najpierw po prostu jako wierzącego, a potem gdy nierzadko swoje poglądy tworzyłem w opozycji do niego.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Życiński napisał też książkę "Matematyka i świat jej materialnych cieni". Ta książka to dzieło pośmiertne, napisane przez Michała Hellera na podstawie notatek TW Filozofa (kto wie, może na podstawie meldunków?). Oczywiście, fakt podpisania współpracy przez autora kompletnie deprecjonuje to dzieło, należy je wycofać z bibliotek, a wycofane egzemplarze spalić. Tak jak poezje Heinego swego czasu.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Będę ostry, ale nie umie pan czytać. Ja zwykle odróżniam dzieło od osoby, pisałem o ocenie osoby.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Nie twierdzę, że nie odróżniasz. Problem w tym, że wielu ludzi właśnie patrzy na dzieło przez pryzmat osobistych cech autora. Wiadomo, że liczni wybitni ludzie mieli olbrzymie osobiste wady w,ięc nie trzeba od razu stawiać ich na piedestał, jak świętych, ale warto doceniać ich dzieło. Z drugiej strony wybitne dzieła świadczą też o twórcach. Dlatego warto być ostrożnym z oceną ludzi (jeśli już w ogóle chcemy ich oceniać), ważyć racje.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Arek, to jest ten idiotyczny typ myślenia "nie jesteś katolikiem, więc jesteś islamistą". Arku, świat to nie jest zbiór \(\displaystyle{ x \in {0; 1}}\) i jak tego nie rozumiesz, to masz poważny problem z rozumieniem rzeczy.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

A to bardzo przepraszam, ja to zrozumiałem jako sarkastyczne odniesienie do mojej wypowiedzi, podczas gdy nic nie pisałem o dorobku. Nie jestem pewien, czy wybitne dzieła świadczą o twórcach na tej płaszczyźnie, którą miałem na myśli. Wybitny traktat filozoficzny może świadczyć o intelekcie człowieka, wspaniały film (np. znakomitego reżysera i podłego człowieka Romana Polańskiego) o pewnej wrażliwości, sprawności tecdhnicznej i kunszcie artystycznym, ale nie o moralności, klasie.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 25 mar 2020, o 15:20 Nie jestem pewien, czy wybitne dzieła świadczą o twórcach na tej płaszczyźnie, którą miałem na myśli.
Mam wątpliwości, czy książka wspomniana przez krl jest wybitna. Oczywiście czytałem ją (w przeciwnym razie nie wypowiadałbym się na jej temat). Natomiast wypowiedź krl była sarkastyczna. Nie wiem, czemu to miało służyć.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Krl to osoba niepogodzona z samym sobą pełna sprzeczności i konfliktów wewnętrznych...

A co do Niepokonanej to powinnaś wiedzieć, że świat jest spolaryzowany tylko na 0 i 1 i to są dwa bieguny, które mają swoje obszary działania, te dwa obszary się przenikają i dlatego ludzie typu "TY" widzą zróżnicowanie i systemy wielorakich wartości, lecz to co Ty widzisz jako wielorakość to tylko superpozycja dwóch...Nie ma innej drogi nie ma innej możliwości zależy co przeważy. I jeszcze jedno zauważ, że 1>0, znaczy , że przewagę ma dobry byt i brak jest równowagi o której tyle pisał Albert Pike...

Dodano po 3 minutach 37 sekundach:
Słabością J.P. II było to, że miał o wiele słabszy ogląd co do spraw politycznych niż np. Wyszyński czy Pius XII...
Prawdopodobnie podtruwali go i wiązali mu ręce, żeb nie mógł działać....
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Slup pisze: 25 mar 2020, o 15:24 Nie wiem, czemu to miało służyć.
Napisałem przecież:
krl pisze: 25 mar 2020, o 12:12 Dlatego warto być ostrożnym z oceną ludzi (jeśli już w ogóle chcemy ich oceniać), ważyć racje.
A ironia to środek stylistyczny.
Co do książki Życińskiego: zgadzam się, ona wybitna nie jest. Ale mnie się podoba. Jest miła, napisana prostym językiem, łatwo się ja czyta.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2020, o 16:00 przez krl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Dobra, nie ignorujesz moich wypowiedzi w tym wątku, więc jesteś ok, ale zauważ, że mogą być jeszcze dwie trzecie, połowa pierwiastka z pi i tak dalej. Świat jest podzielony na wiele kawałków, nie na dwa. Skąd w ogóle wziął ci się pomysł o spolaryzowaniu?

EDIT: Co myślicie o wiadomo jakim wirusie? Myślicie, że Polska wyjdzie z tego we względnie dobrym stanie, czy wszystko się zawali?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Poczytaj sobie o superpozycji, podziały i pierwiastki są nieważne to tylko wynik pewnego oglądu rzeczywistości, o którym wiele osób np. Kmarciniak nie ma pojęcia. Np całą przestrzeń wygenerujesz za pomocą dwóch wektorów bazowych...(jeden to zło, drugi to dobro)... A przestrzeń to świat...
A to co w danej chwili możesz zobaczyć to tylko norma wektora przyłożonego do tej a nie innej sprawy...
ODPOWIEDZ