Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ale mówienie ofierze przemocy, że przemoc jest w sumie normalna, jest już sympatyczne? I mówienie, że ta ofiara jest emocjonalnie niedojrzała, bo przemocy nie lubi? Dlaczego nikt Psiaczkowi tego nie wytknie? Teoretycznie ma Pan rację, ale dlaczego Pan nie skrytykuje Psiaczka za takie poglądy?
Co to forum jest nieprzyjazne dla mnie od miesiąca? Jak tu się rejestrowałam, to wszyscy byli fajni.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22207
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Gdybym miał do wyboru rzucić pękiem kluczy lub dać sobie włożyć kubeł na łeb, to bym się nie wahał. Poczytaj sobie piekielnych, to zobaczysz jakie mogą byc efekty bezstresowego wychowania.

Psiaczkowi wolno mieć takie poglądy jakie chce i nikomu nic do tego. Ale obrażać nie wolno.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Z piekielnych mogłabym pisać maturę. Nie wiem, czy Pan zauważył, ale tam są ludzie dla siebie toksyczni. Ja bym się na piekielnych nie powoływała, ale skoro tak. A na anonimowych można przeczytać o negatywnych skutkach stresowego wychowania.
Poza tym ja napisałam, że klaps jest ok, bicie nie. Chyba się nie zrozumieliśmy, o jaką przemoc chodzi.

Ja go obrażam? A on mnie nie? Mam co do Pana pewne podejrzenia.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2020, o 19:03 przez Niepokonana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No tak, bo niebicie dzieci oznacza bezstresowe wychowanie. Niedziela jest, pogoda nie najgorsza, proponuję założyć piknik chłopskiego rozumku. xDDDD Jeszcze proponuję piersióweczkę i litanię Za Moich Czasów.

Psiaczek, nie jestem zwolennikiem żadnych wizji idealnego społeczeństwa, ale to nie przeszkadza w tym, by popierać rozwiązania, które uznaję za lepsze przeciwko tym, które uważam za gorsze. Przemoc jest częścią życia i może lepiej, kiedy czasem dwóch dryblasów sobie przyłoży, co oczyści atmosferę, nie dążę też wcale do tego, by dzieci nie były świadome istnienia przemocy, natomiast bicie dziecka przez opiekuna jest dla mnie niedopuszczalne, jedyny przypadek, w którym to w pełni rozumiem, to obrona konieczna. Nie bijesz uczniów, bo przepisy na to nie pozwalają (nie mówię, że gdyby pozwalały, tobyś bił), więc masz inne sposoby, by ich dyscyplinować, gdybyś nie miał, to lekcje by się rozwaliły. Dlaczego podobnych sposobów nie może użyć rodzic czy opiekun dziecka, zamiast przemocy fizycznej?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2020, o 19:10 przez Premislav, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

"No tak, bo niebicie dzieci oznacza bezstresowe wychowanie".
Myślę, że mogę Ci wybaczyć śmianie się z samobójców, to co napisałeś, jest mądre, a to co a4karo nie.
Nie rozumiem skąd boomerzy wzięli pomysł, że każdy rodzi się psychopatą i po osiemnastce normalnieje. Bo wszystkie dzieci są złe, rozpuszczone i trzeba je dyscyplinować.
Bardzo mądra wypowiedź, Premislavie. W końcu ktoś mnie broni. ^^
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22207
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Niepokonana pisze: 19 sty 2020, o 19:02
Ja go obrażam? A on mnie nie? Mam co do Pana pewne podejrzenia.
Jak cię obraża, to to zgłoś. Robiąc to samo upodabniasz się do niego, zatem sama siebie nie powinnaś za bardzo lubić :P Straszna perspektywa

Dodano po 5 minutach 58 sekundach:
Premislav pisze: 19 sty 2020, o 19:03 No tak, bo niebicie dzieci oznacza bezstresowe wychowanie.
Gdzieś tak twierdziłem?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Nie bronię Cię, Niepokonana, tylko bronię swojego stanowiska i wyśmiewam niepoważną, nieprzemyślaną wypowiedź o bezstresowym wychowaniu. Rozumiem Twoje emocje, ale też uważam, że odrobinę przeholowałaś, m.in. nazywając Psiaczka „bezmyślnym" czy przyrównując go do Arka (nie mówię tu tu, że Arek jest jakiś obiektywnie zły, lecz że historia Twoich interakcji z nim wskazuje, iż porównanie do niego to rodzaj obelgi ostatecznej)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Zaraz zgłoszę. Ale ja nie jestem konfidentem, naprawdę. To, że muszę mnie denerwuje.
Cóż, głupia miałam nadzieję, że ktoś mnie broni. Jednak Ci nie wybaczam.
Nie, no co ty. Dla mnie to nie jest rodzaj obelgi ostatecznej. Obelgi ostateczne nie są cenzuralne.
Tak, trochę przesadziłam z tym porównywaniem do arka, ale z bezmyślnym nie. No chyba że on celowo chciał mi sprawić przykrość. Nie mogę być uprzejma, bo nikt mnie nie broni.
Poniosło mnie trochę, ale naprawdę nikt z Was nie uważa, że Psiaczek nic złego nie powiedział? Nikt?
A myślałam, że tylko humaniści są złymi ludźmi, nie że matematycy również.
Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4065
Rejestracja: 13 sie 2016, o 15:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: hrubielowo
Podziękował: 80 razy
Pomógł: 1392 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Janusz Tracz »

Niezależnie od moich poglądów to co mówisz Niepokonana jest niekonsekwentne. Zarówno ateista i osoba wierząca
Oglądałam Śmiem Wątpić ostatnio. Są dwie wersje dotyczące narodzin i dzieciństwa Jezusa, obie są sprzeczne.
Sprzeczne z czym? Jedna z drugą? Czy jeszcze z jakąś inną wersją wydarzeń. Wypada doprecyzować. Poza tym nieprawdziwość jednej nie oznacza nieprawdziwości drugiej. To raczej działa odwrotnie i potwierdzenie jakiejś wersji obala inne niezgodne z potwierdzaną. Inną sprawą jest to co rozumiemy przez "potwierdzona wersja" oraz na kim spoczywa moralny obowiązek potwierdzania jakiejś wersji.
Poza tym, dlaczego mamy słuchać jakiegoś gościa, który sobie chodził i wygłaszał nauki?
Teraz mówisz o Jezusie czy o Śmiem Wątpić którego naukę chłonęłaś?
Po prostu sobie je głosił, wiele osób tak robiło i nie są z tego powodu lepsze.
Ale są też takie osoby które przez głoszenie nauki stały się uznanymi specjalistami. Niektóre przez głoszenie bzdur też są uznane za wybitne jednostki. A niekiedy modry człowiek odchodzi bez większego uznania. Więc możliwości jest wiele i nie jest to, żadne kryterium porównawcze.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Kolejny przeciwko mnie, akurat do mnie się przyczepił. Ok, nie doprecyzowałam.
Są sprzeczne ze sobą. Chodzi o to, że one są obie uznane przez chrześcijan/katolików/Kościół (nie pamiętam dokładnie), mimo że nie mogą. Tak, jedna z nich mogłaby być prawdziwa, ale obie na raz nie.

Cóż, nie doprecyzowałam. Uważam, że nauki Jezusa nie są potwierdzone. Jak naukowiec coś robi, to drugi może to potwierdzić albo nie. W przypadku Jezusa jest to niemożliwe. Cóż, fakt, nie mówiąc nauki Jezusa nie miałam na myśli takich prawdziwych nauk, tylko po prostu jego gadanie.

Nie jestem niekonsekwentna w tym przypadku, po prostu nie umiem się wypowiadać.
Naprawdę, nie musi mnie Pan dobijać.

Ej, ale naprawdę, dlaczego forum jest takie dla mnie wrogie? Jak ktoś ma do mnie problem, niech mówi otwarcie.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22207
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

A może Ty sama uznajesz za wrogów tych, którzy zwracają Ci uwagę na niespójności w tym, co piszesz. Że nie wspomnę o tych, którzy się z Tobą nie zgadzają

Dodano po 2 minutach 21 sekundach:
Przeanalizuj to, co napisał Janusz Tracz i wymień przesłanki do uznania, że jest on przeciwko Tobie. (Pamiętaj, że może być przeciwko Twoim poglądom czy ocenom, ale to co innego niż być przeciwko Tobie)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Chyba Pan mnie nie rozumie. Im ostrzej będzie mnie Pan traktował, tym ja będę Pana mniej słuchać, nie ważne, czy ma Pan rację czy nie. Na razie Pana bardzo szanuję, ale Pan się robi ostry. Niech sobie to Pan przemyśli. Czy ja jestem tak beznadziejna, że mój szacunek jest bez znaczenia? Prawdopodobnie.

Domyślam się, że Janusz Tracz atakuje tylko moją wypowiedź, jednakże mógł to zrobić jutro i gdyby miał do mnie szacunek, prawdopodobnie by tak zrobił. Prawdopodobnie. Nie atakował mnie, tylko moją wypowiedź.
Czy taka odpowiedź Pana uszczęśliwia? Czy Panu jest teraz lepiej?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Niepokonana pisze:Domyślam się, że Janusz Tracz atakuje tylko moją wypowiedź, jednakże mógł to zrobić jutro i gdyby miał do mnie szacunek, prawdopodobnie by tak zrobił

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=gcd_NBA2uGw
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

No no rozkręciła się dyskusja 8-) Niepokonana zaraportowałaś już jakieś posty za mowę nienawiści ? Bo na razie nie dostałem powiadomienia.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Filmik, który trwa jedną sześćdziesiątą minuty ładuje się jedną drugą minuty. Ale rozumiem, co chcesz przekazać, Premislav.

Bo mam zły dzień, nie widać? Dlatego nie mam siły za bardzo się ustosunkowywać do innych komentarzy. Mam serdecznie dosyć mojej lektury, ale zostało mi kilkadziesiąt stron, jestem załamana.
ODPOWIEDZ