Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Skoro Szatan zatrudnił Slupa, to Slup nie może być taki najgorszy.
Ja jednak wolę żeby mnie zatrudnił Jezus Chrystus, wszyscy wysłannicy diabła kończą na ludobójstwie a zaczynają dość niewinnie jak np. K. Lempart...
Ona należy do ludobójców... i ojcobójców i matkobójców...

Wybacz ale to forum jest matematyczne a nie fizyczne..., ja np. lubię fizyczne prace wyrabiają się mięśnie i siła...

Dodano po 41 sekundach:
Siła i sprawność fizyczna jest bardzo ważna...

Dodano po 4 minutach 56 sekundach:
Bardzo dobry Papież skoro Premislaw nie lubi J.P II to może polubi jego:

Kod: Zaznacz cały

https://wydarzenia.interia.pl/religia/news-dokumenty-rzucajace-cien-na-postawe-piusa-xii,nId,874440


a może już lubi...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

arek1357 pisze: 30 lis 2020, o 16:53
Skoro Szatan zatrudnił Slupa, to Slup nie może być taki najgorszy.
Ja jednak wolę żeby mnie zatrudnił Jezus Chrystus, wszyscy wysłannicy diabła kończą na ludobójstwie a zaczynają dość niewinnie jak np. K. Lempart...
Ona należy do ludobójców... i ojcobójców i matkobójców...
Jezus ma nas wszystkich w głębokim poważaniu.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

ale nie ciebie...

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Sama sobie narobiłaś w życiu sporo bigosu to teraz to zjedz...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

XD prawacka "logika". Prawacy są przekonani, że wszyscy mają to, na co zasłużyli.
Uważasz, że Jezus mnie kocha?
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22203
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3753 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Kocha Cie, kocha. A arek zadba o to żeby Ci to kochanie bokiem wyszło
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Uważasz, że Jezus mnie kocha?
Jezus tak a4karo nie...

Dodano po 5 minutach 50 sekundach:
[ciach]

Są Żydzi starozakonni kapłani Boga najwyższego strażnicy Słowa Bożego...

I są żydzi talmudyczni i kabalistyczni strażnicy i kapłani synagogi diabła...

To dwa odrębne narody...

Dodano po 9 minutach 25 sekundach:
Opowiem ci Niepokonana bajkę:
Mały chłopak chciał zrobić rodzicom na złość i odrąbał sobie siekierą dwa palce.
Ojciec stłukł go za to pasem, chłopak się zapłakał a potem obraził na rodzinę...

A potem do końca życia miał pretensję do Boga , że brakuje mu dwóch palców...

I ty jesteś tym chłopcem...

Dodano po 11 minutach 53 sekundach:
prawacka "logika"
Jedyna i słuszna...

Ciekawy jestem wypowiedzi Slupa na temat żydowskich mordów rytualnych...
Ostatnio zmieniony 1 gru 2020, o 00:05 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Niski poziom intelektualny postu.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

a4karo pisze: 30 lis 2020, o 22:25 Kocha Cie, kocha. A arek zadba o to żeby Ci to kochanie bokiem wyszło
Aż taka głupia nie jestem, ja to wiem, tylko nabijam się z Areczka. Areczek ma pewne problemy, trzeba być dla niego wyrozumiałym.

Wiesz Areczek ja się tak jakby nie przejmuję tym, co a4karo sobie o mnie myśli.
W sensie, że by mnie zabili? Brzmi fajnie!

A tak na poważnie, to Jezu Chryste, Areczek, im dłużej z tobą rozmawiam, tym bardziej się przekonuję, że w tym całym katolicyzmie chodzi tylko o torturowanie ludzi na jak najbardziej wykwintne sposoby. Nie żebym miała coś przeciwko torturom, ale tortury nie prowadzą do zwiększenia poziomu życia.

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
A tak poza tym, Areczek masz na avatarze postać z anime. A jak moja dobrze poinformowana osoba mi powiedziała, anime jest dla gejów. Areczek, jesteś gejem? Ale to by oznaczało, że się nie słuchasz tego całego Boga, Jezusa, czy kogokolwiek.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

im dłużej z tobą rozmawiam, tym bardziej się przekonuję, że w tym całym katolicyzmie chodzi tylko o torturowanie ludzi na jak najbardziej wykwintne sposoby.
Skąd takie przypuszczenie gdzie masz w katolicyźmie tortury czy ja coś takiego pisałem?...

Nie rozumiesz gejowskie postacie z anime są dla gejów owszem ale to nie jest postać gejowa...

Raz oglądałem genialny film anime - "Potwór=Monster" serdecznie polecam...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Areczek, czy tobie po napisaniu posta się resetuje pamięć czy jak? Parę postów wyżej pisałeś o wiadomo czym. Dobra, nieważne, poczekam parę lat aż dorośniesz czy coś.

Nie nie nie Areczek. Moja dobrze poinformowana osoba powiedziała, że KAŻDE anime jest dla gejów. Skoro lubisz jakiekolwiek anime, to jesteś gejem.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:Opowiem ci Niepokonana bajkę:
Mały chłopak chciał zrobić rodzicom na złość i odrąbał sobie siekierą dwa palce.
Ojciec stłukł go za to pasem, chłopak się zapłakał a potem obraził na rodzinę...

A potem do końca życia miał pretensję do Boga , że brakuje mu dwóch palców...
To nie jest akurat odnośnie Niepokonanej, ale ogólnie to dużo częściej jest tak, że chłopiec od początku tych palców (metaforycznie) nie ma, i nic dziwnego, że się wkurza (choć to akurat wiele nie pomoże, oczywiście). Strasznie nie lubię gadek o tym, że ludzie mają to, na co sobie zapracowali. To samo powiesz o dziewczynie z Indii, która została zgwałcona, a następnie podpalona przez rodzinę gwałciciela, gdy jechała to zgłosić (to prawda, skrajny przykład, ale do obalania takich uogólniających sądów bardzo dobrze to pasuje)? Zbyt często znamy tylko wycinek sytuacji, a jednak ochoczo używamy naszych kalk (pierwotnie stało: kalek, ale wyczytałem, że to najpewniej niepoprawne) myślowych do uzasadniania sobie, że tak, jak jest, jest OK.

Ogólnie takie (oczywiście skrajnie uproszczone i nieuzasadnione) postrzeganie sprawy, że gdy widzimy bezdomnego, to uznajemy, że pewnie sam jest sobie winny, bo mógłby zmienić branżę, wziąć kredyt, założyć firmę (tzn. ja tak nie myślę, ale piszę o popularnym schemacie społecznym) służy podtrzymaniu złudzenia „sprawiedliwości życia", które zapewnia nam komfort. Wszakże myśl, że tylko w umiarkowanym stopniu odpowiadamy za to, gdzie jesteśmy i co mamy, nie wydaje się zbyt przyjemna, nieprawdaż? Odbiera co nieco sprawczości, nastraja cokolwiek pesymistycznie. To niedobrze.

Odnoszę wrażenie (być może po części złudne), że katolicyzm trzyma się w dużej mierze na błędnym stwierdzeniu, że całe zło tego świata wynika z ludzkiego grzechu (a potrzeba takiego postawienia sprawy może wynikać z tego, że gdybyśmy podważali sprawiedliwość i doskonałość bożego dzieła, to też w jakiś sposób uderzalibyśmy w twórcę). No ta, jasne, na pewno choroby genetyczne to efekt ludzkiego grzechu, kataklizmy prowadzące do śmierci tysięcy ludzi to też wina ludzi. Aczkolwiek katolicki filozof-fikołkowiec po drobnej rozgrzewce z dialektyki heglowskiej i dwójmyślenia zaraz odparuje, że kataklizm nie jest złem, ponieważ nie ma tu świadomego działania ukierunkowanego na krzywdę innych lub samego działającego. Względnie, że grzech pierworodny spowodował pęknięcie rzeczywistości. Kiedy to było, za homo habilisa, za homo erectusa, czy może po prostu to metafora, i istnienie Boga to też metafora, tylko tego nie mówimy prostaczkom, bo nie dadzą na tacę :?:

Dodano po 11 minutach :
Uważam, że ewolucja jest potężnym argumentem przeciwko duszy nieśmiertelnej wedle koncepcji katolickiej. Zwierzęta mają duszę zmysłową, jak Pan Tomasz z Akwinu powiedział, ale nie mają duszy wyższej, rozumnej. Czy australopitek miał duszę nieśmiertelną, rozumną? Czy homo habilis miał duszę nieśmiertelną, czy tylko zmysłową? Od czego zależy posiadanie tej duszy? Od rozumu? Przecież są jednostki upośledzone umysłowo, może one duszy nie mają… Od gatunku? homo sapiens neanderthalensis się nie łapał?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Ty pilnuj moich snów i przychodź kiedy chcesz
Te chwile z moich dni do jednej dłoni zbierz
I nie pocieszaj mnie i tak tu będę stał
Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart


Płyta Korova milky bar należy do moich ulubionych, a nie słuchałem jej chyba przez osiem lat. :o

Dodano po 3 godzinach 26 minutach 44 sekundach:
Jan Paweł II Podmorskiej Żeglugi.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Uważam, że ewolucja jest potężnym argumentem przeciwko duszy nieśmiertelnej wedle koncepcji katolickiej
A ja to nawet rozszerzę ewolucja jest przeciw katolicyzmowi jest to jak najbardziej prawda nie da się jednego pogodzić z drugim.
Owszem niektórzy "postępowi" katolicy z nurtu protestanckiego próbują zrobić superpozycję katolicyzmu i ewolucji i powstaje jakaś hybryda niczym nie potwierdzona...
Ja natomiast uważam i jest to oczywiście prawdą, że ewolucja to bajka mit i nieprawda, bzdura kosmiczna na skalę światową...ot co...

Dodano po 5 minutach 58 sekundach:
To samo powiesz o dziewczynie z Indii, która została zgwałcona, a następnie podpalona przez rodzinę gwałciciela, gdy jechała to zgłosić (to prawda, skrajny przykład
W Indiach to na porządku dziennym religia hinduska demoniczna dopuszcza takie rzeczy mieści się to w tej filozofii...

Rytuały na cześć Kali, Schiwa bóg zniszczenia, "wszystko jest we wszystkim nic jest wszystkim, wszystko jest niczym"

A ja skonkluduję:

"Zabić oznacza nie zabić"...

Niepokonana gdzie ja piszę że w katolicyźmie są mordy...?

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
A Bóg powiedział wyraźnie "Będziecie żyć 120 lat" czyli popierniczył im genetykę...

A dalej człowiek sam sobie jeszcze pierniczy np. przez soję i GMO i 5G bo i tak żyje jeszcze krócej...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 787
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 1 gru 2020, o 04:58 No ta, jasne, na pewno choroby genetyczne to efekt ludzkiego grzechu, kataklizmy prowadzące do śmierci tysięcy ludzi to też wina ludzi. Aczkolwiek katolicki filozof-fikołkowiec po drobnej rozgrzewce z dialektyki heglowskiej i dwójmyślenia zaraz odparuje, że kataklizm nie jest złem, ponieważ nie ma tu świadomego działania ukierunkowanego na krzywdę innych lub samego działającego.
Raczej powinien odpowiedzieć, że pojęcie kataklizmu jest pewną kwalifikacją moralną, a ta zakłada z konieczności istnienie podmiotu, który takiej kwalifikacji dokonuje. Napruci winem i palący zioło pisarze biblijni zdawali sobie z tego sprawę, skoro w spisywanej przez nich opowieści na temat pierwszych rodziców punktem kulminacyjnym jest zerwanie i skosztowanie owocu z drzewa poznania dobra i zła.
Premislav pisze: 1 gru 2020, o 04:58 Względnie, że grzech pierworodny spowodował pęknięcie rzeczywistości. Kiedy to było, za homo habilisa, za homo erectusa, czy może po prostu to metafora, i istnienie Boga to też metafora, tylko tego nie mówimy prostaczkom, bo nie dadzą na tacę :?:
Grzech pierworodny jest raczej twardym faktem, to kiedy on faktycznie nastąpił jest pytaniem może i ciekawym, ale z całą pewnością nie tak istotnym, jak sam fakt grzechu pierworodnego. Istnienie Boga można pojmować symbolicznie lub filozoficznie. Istotne jest to, by to swoje pojmowanie symboliczne traktować poważnie – wtedy przestaje mieć znaczenie to, że jest ono symboliczne.
Premislav pisze: 1 gru 2020, o 04:58 Uważam, że ewolucja jest potężnym argumentem przeciwko duszy nieśmiertelnej wedle koncepcji katolickiej.
Nie jest to aż tak szczególnie istotne z mojej perspektywy, bo nieśmiertelność rozumiana bezpośrednio i potocznie nie jest żadną odpowiedzią na sytuację egzystencjalną człowieka. Jednak muszę sprostować, że rzeczywiście miałbyś rację, gdyby ewolucja była procesem ciągłym. Jednak jak obecnie wiemy, charakter procesu ewolucyjnego jest nieciągły (mutacje genetyczne). W jednym ze swoich wykładów Vetulani stwierdza, że w przypadku naszego gatunku do jakiejś bardzo dramatycznej w skutkach zmiany (prawdopodobnie mutacji, jak sam sugeruje) doszło kilkadziesiąt tysięcy lat temu. Przed tą zmianą nasi przodkowie byli prawdopodobnie zwierzyną łowną dla dużo większych, silniejszych i wyposażonych w większe mózgi neandertalczyków. Po niej role się odwróciły w radykalny sposób i neandertalczycy zostali bardzo szybko wytrzebieni. Niektórzy uczeni (Dennis Noble, Lynn Margulis) sugerują, że DNA nie jest jedyną jednostką dziedziczenia, a więc nie jest jedyną informacją przekazywaną potomstwu przez rodziców. Generalnie proces ewolucji skrywa bardzo wiele zagadek i wyciąganie z niego jakichś bardzo dalekich wniosków o charakterze filozoficznym może być przedwczesne.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Istnienie Boga można pojmować symbolicznie lub filozoficznie. Istotne jest to, by to swoje pojmowanie symboliczne traktować poważnie – wtedy przestaje mieć znaczenie to, że jest ono symboliczne.
Typowo modernistyczne podejście do Boga...

Od dziś będę pojmował Slupa jako byt niematerialny lub nawet czysto filozoficzną superpozycję Slupa hydraulika i Slupa filozofa i Slupa matematyka...

Więc będzie to taki byt niebyt...żeby nie powiedzieć gorzej...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 787
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Ok. A dlaczego masz hitlerowca w awatarze?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Mój awatar to naturalne przedłużenie mojego poprzedniego awatara tylko motocykl zastąpiłem pistoletem, jest to jak gdyby odpowiedź na te durne czarne protesty, które zresztą używają zmutowanej swastyki identyfikują się z Niemcami bardziej niż z Polską bo wiadomo, że te protesty sponsorowane są przez Niemcy... A mój awatar jest na to odpowiedzią ponieważ każdy jeżeli wojuje mieczem to od niego ginie, czyli te uczestniczki powinny ginąc od swojej własnej broni, co symbolizuje mój awatar...W końcu szatan też dręczy w piekle swoich wyznawców im bardziej zagorzałych tym mocniej...

Dodano po 2 minutach 59 sekundach:
Czynię dobro pod pozorem czynienia zła stoję za podwójną gardą..., przybliżam wam procesy dziejowe ukazuję prawdę...

Dodano po 2 minutach 54 sekundach:
Jak pies na Ciebie szczeka i gryzie to czy zaczynasz przemawiać do niego naukowym językiem czy raczej bierzesz kija i walisz na oślep...

Pamiętaj nigdy nie wychodź do wrogów z teorią grup lub topologią tylko z pistoletem... to moja nauka...

Dodano po 56 sekundach:
Tylko strach zapewnia posłuch...
ODPOWIEDZ