Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: AiDi »

Od kiedy fizyka jest lewacka? Albo geometria pseudoriemannowska? Ja jako lewak nie widzę w Hawkingu nic nadzwyczajnie lewackiego, sorry. Jego wkład w rozwój kosmologii, matematycznych podstaw ogólnej teorii względności, czy kwantowej teorii pola w zakrzywionych czasoprzestrzeniach jest merytorycznie niepodważalny. Jego prywatne, pozanaukowe (a nawet i naukowe pod koniec życia) ględzenie nic w tej kwestii nie zmienia.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jego wypowiedzi no niestety ...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Spotkałem dziś rano dwóch gorliwych polskich katolików, prawdziwych patriotów, gdy nagrywali pośmiertne przesłanie do Stephena Hawkinga. Brzmiało ono jakoś tak:
ukrywam ze względu na ludzi nieprzepadających za rynsztokowym językiem:    
-- 14 mar 2018, o 12:01 --

A Jezus kazał miłować nawet nieprzyjaciół… No cóż, do prymitywnych zbiorowości ludzkich bardziej pasuje coś à la judaizm. Do wszystkich ludzi chodzących do kościoła, którzy uważają się za lepszych, bo są Polakami/bo są (we własnym przekonaniu) katolikami/bo mają jedynie słuszne poglądy – de facto jesteście żydami.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2018, o 20:51 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawa wiadomości.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Katolik powinien być katolikiem walczącym i nie ukrywać swoich przekonań, nie każdy natomiast rozumie nadstawianie drugiego policzka, jest to forma przemilczania czasem jak ktoś gada bzdury, zacytuję tu Cejrowskiego:

"Z głupkami nie powinno się gadać" co czasem może być odebrane jako nadstawianie policzka, lub starać się nie zniżać do pewnych poziomów, ten mit drugiego policzka w świadomości wielu zaowocował tym, że katolik odbierany jest i kojarzony z takim wujkiem pierdołą starym mało rozgarniętym...

A tak być nie powinno , np Adamek katolik a nie pierdoła, Jezus powywracał stoły w światyni, itd...
wielu katolików to ludzie walczący i rozgarnięci, bo inaczej lewak wejdzie ci na łeb bo sobie pozwolisz na to, a jak się stawiasz lewak każe ci nadstawiać drugi policzek, i zawsze będzie na niekorzyść katolika...

Jezus rzeczywiście karze miłować nieprzyjaciół co nie znaczy, że nie trzeba ich okładać rózgą, tak jak mama swoje dzieci...

Najpierw daj w mordę, zdobądź przewagę, będzie ci z reki jadł bo będzie się bał a potem go wytresuj na prawdziwego katolika i sam będzie ci służył będzie wierny i lojalny...

A tak na marginesie niech Premislav wyśle mi link na pw. i czemu dostał dużego ciacha za ten link?

Wszak to Hydepark...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Nie no, ja absolutnie nie namawiam do takiego podejścia w stylu przepuszczania każdej głupoty, „bo każdy może mieć swoje zdanie", „bo prawda leży pośrodku" (często jest to bzdura), nigdzie też nie piszę, że ktoś powinien ukrywać swoją wiarę, tylko chodzi o to, że wyrażanie radości z powodu czyjejś śmierci nie jest za bardzo zgodne z zasadami Twojej wiary, na tyle, na ile je znam.

Usunięto wulgarną przeróbkę wulgarnej wypowiedzi Testovirona, w której zmieniłem rozkład akcentów, żeby zakpić z niezgodności między słowami Ewangelii a mową miłości obecną w komentarzach pod wieloma czytanymi przeze mnie artykułami (tak mi się to troszkę skojarzyło z Twoją ostatnią wypowiedzią o Hawkingu), nic ciekawego.
Najpierw daj w mordę, zdobądź przewagę, będzie ci z reki jadł bo będzie się bał a potem go wytresuj na prawdziwego katolika i sam będzie ci służył będzie wierny i lojalny...
No takie poglądy to mnie szczerze mówiąc naprawdę przerażają. Osoba wytresowana i zniewolona nie będzie prawdziwym katolikiem. Powiedz mi, czym to się różni od takiego fragmentu:
Najpierw daj w mordę, zdobądź przewagę, będzie ci z reki jadł bo będzie się bał a potem go wytresuj na prawdziwego muzułmanina i sam będzie ci służył będzie wierny i lojalny...
Wartością chrześcijaństwa nie jest to, że trwa długo (odpowiedzialność zbiorowa, niewolnictwo czy zwyczaj krępowania dziewczęcych stóp w Chinach w celu deformowania kości też trwały długo), ani to, że ma takie czy inne symbole (gdyby zamienić swastykę u Hitlera na krzyż, nie zmieniając niczego innego, to nic by się nie poprawiło), lecz porządkowanie moralności i wprowadzenie pewnego ładu społecznego. Popieranie propagacji wiary metodami siłowymi nie godzi się z tym przekazem moralnym. Jezus przegnał handlarzy, bo uznał, że profanowali świątynię, nie chodził z kijem mówiąc „zostań moim uczniem, bo inaczej wpierdol". Przynajmniej z tego, co mi wiadomo.

A Cejrowski to ciekawy przykład, ja go nazywam „głupio mądry" (specjalnie w takiej pisowni, bo nie chodzi mi o to, że jest trochę głupi, a trochę mądry). Lubiłem jego programy podróżnicze, czasem jeszcze oglądam sobie archiwalne odcinki WC Kwadrans, ponieważ bawi mnie jego poczucie humoru, ale jak czasem coś powie (np. że Rosja to nasz wróg, więc nie uczmy się o literaturze czy kulturze rosyjskiej), to ręce mi opadają. Dla mnie to jest zagadka, czy on jest sprytnym tępakiem, czy inteligentnym prostakiem (jest też taki na moim wydziale, ma nazwisko na T).
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Elayne »

Chrześcijaństwo wniosło w naszą cywilizację pracę jako wyjątkową wartość. Nie ma nic lepszego dla człowieka niż jeść, pić i czerpać zadowolenie ze swojej pracy (Kohelet 2,24). Dzisiaj nie trzeba daleko szukać by przekonać się, że dużo firm lokalnych nie ceni uczciwie wykonanej pracy a żyjemy podobno w kraju w którym większość deklaruje, że są katolikami.
ClaveFalcon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2018, o 19:37
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 2 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: ClaveFalcon »

Warto pamiętać, że chrześcijaństwo, a właściwie księża bardzo mocno przyczynili się do nauki w czasach średniowiecza. Właściwie był to jedyny ośrodek oświaty w tamtym okresie.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Masz racje a średniowiecze to nie ciemne wieki, i stosy średniowiecze to wielka sztuka i nauka, stosy to protestanci a oświecenie początek degrengolady...

a tak na marginesie znalazłem cytat i to nie swój ale ciekawy:
Ta kukła nazywana "Stephenem Hawkingiem" od dawna była jedną wielką mistyfikacją. Prawdziwy Stephen Hawking zmarł wiele lat temu, a mistyfikacja, którą właśnie postanowiono zakończyć służyła jedynie do szerzenia lewackich bredni. Wystarczy poczytać te cudaczne teorie, które rzekomo tworzył Stephen Hawking typu, że w 2143 roku Ziemia się usmaży przez emisję CO2 do atmosfery. Tylko tu, w Interii średnio co 3 tygodnie publikowali jego kolejne rewelacje...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Poza tym Elvis żyje i razem z Michaelem Jacksonem czyni awanse małym dzieciom, a Żydzi rozpylają chemtrails, żeby otępić gojów i uczynić ich bezwolnymi narzędziami w rękach Narodu Wybranego.

PS To prawda.
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: AiDi »

xD
Arkiem łatwiej manipulować niż moimi świnkami morskimi. Komiczne.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Zaraz a kto mną manipuluje? Na razie moderatorzy, którzy dają mi warny... nie wiadomo za co...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Tak mi się przypomniało:
... 169212545a

Jejku, zrozumcie, że ortodoksyjni Żydzi to taka sama plaga, jak naziści. Należy odbierać im dzieci wkrótce po urodzeniu, żeby nie przesiąkły indoktrynacją, nietolerancją i żałosnym poczuciem wyższości, które nie wiedzieć z czego wynika, a dzięki temu to dziadostwo wymrze. Nie chodzi o geny (te mogą nawet nie być złe), tylko o debilizm przez pokolenia kładziony do głów. Dlaczego uznajemy, że mordercom, pijakom, terrorystom, gwałcicielom itd. można odbierać prawa rodzicielskie, a takim oszołomom już nie? Z jednej strony narzucanie „demokracji" narodom, które może wcale jej nie chcą (a tak naprawdę chodzi o interesy koncernów zbrojeniowych lub o dostęp do surowców), z drugiej strony tolerowanie, a nawet wspieranie państwa nietolerancji, państwa rasizmu, państwa segregacji, państwa podziałów, państwa traktującego dużą część mieszkańców jak śmieci?
O, jeszcze taka mała rzecz: ... uzyc-Zydom

Oczywiście „Rabina potępiły organizacje żydowskie z USA", ponieważ tu chodzi o mądrość etapu.

-- 18 mar 2018, o 01:55 --

A najlepiej by było, żeby ortodoksyjni Żydzi zrobili to samo, co staroobrzędowcy w siedemnastowiecznej Rosji. Szczerze życzę im, żeby wpadli na taki pomysł.-- 18 mar 2018, o 02:08 --Akurat przedwojenny pomysł z Madagaskarem to wcale nie była głupota. Szkodliwe grupy należy izolować.
nearless
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2017, o 17:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 4 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: nearless »

Jak to jest, że pisze się LaTeX-u a na forum jest instrukcja LaTeX-a?
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: AiDi »

No a jak inaczej byś to odmienił?
nearless
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2017, o 17:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lebendigentanz
Podziękował: 4 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: nearless »

No imho to instrukcja LaTeX-u, bo skoro używamy LaTeXu, to czymże jest instrukcja LaTeXa?
ODPOWIEDZ