Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Psiaczek pisze: 14 lis 2019, o 23:37 Premislav tobie chyba nie muszę tłumaczyć że jest tylko cienka czerwona linia między naszym obecnym rozwojem cywilizacyjnym a barbarzyństwem?
Jakaś bardziej globalna wojna czy uderzenie asteroidy i żegnaj internecie, żegnajcie smartfony , komputery, lekarstwa, urządzenia zasilane ropą i gazem itd. I wracamy do bezlitosnej walki o byt...
Te smartfony, komputery, lekarstwa i inne tego typu "gadżety" są do dyspozycji mniejszej części populacji. Na Ziemi wciąż panuje skrajny wyzysk, bieda okrucieństwo i barbarzyństwo.
Krishnamurti pisze: [...] considering what the world is now, with all the misery, conflict, destructive brutality, aggression, and so on... Man is still as he was. Is still brutal, violent, aggressive, acquisitive, competitive. And, he's built a society along these lines.
Większość świata jest ciągle pogrążona w walce o byt. Tymczasem tworzymy aplikacje upiększające ludzkie twarze na zdjęciach...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, i powiedzą starszym miasta: «Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu». Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się.
Dzięki tak brutalnemu aczkolwiek słusznemu prawu naród żydowski rzeczywiście się rozwinął intelektualnie i fizycznie... (nie mylić z Chazarią)

Tylko w prawdziwym ogniu hartuje się stal...

Dzisiaj jest inaczej. Dzisiaj dziecko leje po pysku babcię a rodzice mówią "nasz synek będzie perkusistą bo tak ładnie klaszcze"...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze: Dzięki tak brutalnemu aczkolwiek słusznemu prawu naród żydowski rzeczywiście się rozwinął intelektualnie i fizycznie... (nie mylić z Chazarią)

Tylko w prawdziwym ogniu hartuje się stal...

Dzisiaj jest inaczej. Dzisiaj dziecko leje po pysku babcię a rodzice mówią "nasz synek będzie perkusistą bo tak ładnie klaszcze"...
Doprawdy przykro mi czytać coś takiego, arku. Po pierwsze nie wiem, jak można bronić tak bestialskiego prawa, dla mnie to jak w pół drogi do usprawiedliwiania Holokaustu. Nie widzisz, że to jest rozwiązanie z tej samej półki, co potępione przez Ciebie zrzucanie dzieci ze skały (jednostka, która bardziej obciążałaby społeczność niż jej pomagała, przynajmniej na daną chwilę, zostaje usunięta)? Może dogadałbyś się z Patrykiem Jeszcze Jakim, który twierdził, że ludzie, którzy napadli na Polaków w Rimini, powinni zostać poddani torturom.

Po drugie statystycznie strach i brutalność wcale nie wspomagają rozwoju intelektualnego, więc pudło. Są na ten temat badania.

Po trzecie tworzysz fałszywą dychotomię między mordowaniem nieposłusznych dzieci a pozwalaniem im na wszystko. Mnie zdecydowanie nie pozwalano na wszystko (pewnie to dobrze, trochę bym się bał efektów totalnej samowolki), choć nigdy mnie nie bito (no, raz babcia pociągnęła mnie za ucho, gdy ją obraziłem, to rzeczywiście była obelżywa odzywka, aczkolwiek nie sądzę, by taka reakcja była rozwiązaniem).Są jeszcze osoby znacznie lepiej wychowane niż ja, których także nie bito. Tymczasem dzieci, nad którymi znęcano się fizycznie (gdyż tak to należy rozumieć) często w dorosłości stosują przemoc jako metodę rozwiązywania problemów. Tego się wszak nauczyły, czyż nie?

Slup, wszak pisałem, że arek raczej nie wędruje po jakichś tundrach z Inuitami. A ta walka o byt jest w mojej opinii przede wszystkim niemoralna (w odniesieniu do ludzi, walka zwierząt innych niż ludzie o byt nie jest przeze mnie postrzegana w tych kategoriach, gdyż nie dysponują one odpowiednio rozwiniętą świadomością), ponieważ generuje ogromne cierpienie w warunkach niedoboru zasobów. Moim zdaniem pewnym rozwiązaniem jest projekt oddolnej eugeniki. Jeśli masz uzasadnione przekonanie, że nie jesteś w stanie zapewnić dzieciom warunków rozwoju nieprzypominających Wielkiego Głodu, to rozważ powstrzymanie się od rozrodu. Byłbym zdecydowanie przeciwny jakiemukolwiek odgórnemu narzucaniu takich rozwiązań antynatalistycznych, typu przymusowa sterylizacja itd. natomiast widziałbym proces budowania świadomości moralnej ludzi, docierania do nich z nowiną, że to żadne uzasadnienie, iż „ja chcę". Wierzę w jakość moralną ludzi, która pozwala im zrozumieć, że jest coś więcej niż ich prymitywne popędy i braki emocjonalne, i że nie muszą oni spełniać tej samej roli, co inne zwierzęta, mają wybór, a gdzie wybór, pojawiają się i zagadnienia moralne.
Niestety pewnie to wszystko mrzonki. :(

Dodano po 21 minutach 37 sekundach:
Chociaż tu się najpewniej nie dogadamy, gdyż różnimy się fundamentalnie w podejściu do cierpienia. Pewnie zostanę nazwany neoepikurejczykiem, ale to określenie, tak samo jak „neoliberał", ja traktuję jak pochwałę, na tyle odmienne są nasze założenia. :D
„silnik forum" pisze:Dodano po 21 minutach 37 sekundach
Haha, toż to papieżowa liczba :!:

Dodano po 16 minutach 15 sekundach:
O, proszę:
Nareszcie, chociaż szkoda, że w większym stopniu nie odpowiedział za swoje przewiny. Przypomina mi się taki tytuł filmu: I spit on your grave.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Kochajmy biskupów bo tak szybko odchodzą...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Miłością fizyczną? Bo obawiam się, że taką był zainteresowany Paetz.
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

arek1357 pisze: 15 lis 2019, o 12:39 Kochajmy biskupów bo tak szybko odchodzą...
Czasem mam wrażenie, że Arek jest tylko trollem, który próbuję pokazać absurdalność katolickiego myślenia.

PS
A żeby to już nie był taki kompletny offtop w offtopie to ogłoszono właśnie badania, pokazujące, że wskaźnik samobójstw wśród osób w związkach homoseksualnych spadł istotnie odkąd w Szwecji i Danii wprowadzono możliwość zawarcia małżeństw homoseksualnych.

Kod: Zaznacz cały

https://www.theguardian.com/world/2019/nov/14/suicide-rates-fall-after-gay-marriage-laws-in-sweden-and-denmark
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 15 lis 2019, o 11:41 Chociaż tu się najpewniej nie dogadamy, gdyż różnimy się fundamentalnie w podejściu do cierpienia. Pewnie zostanę nazwany neoepikurejczykiem, ale to określenie, tak samo jak „neoliberał", ja traktuję jak pochwałę, na tyle odmienne są nasze założenia. :D
Nie traktowałbym tego jako pochwałę, ale na pewno nie jest to też obelga :).
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ehhh, Premislav, powiesz mi, dlaczego wciąż wierzysz, że przekonasz arka?

Dodano po 2 minutach 29 sekundach:
Oczywiście, że bicie jest złe, spójrzcie na mnie, mnie bito i nic mi to nie pomogło...
Ja nie wierzę w moralność.

Dodano po 6 minutach 58 sekundach:
Czemu wszyscy cieszą się z papieżowej liczby, jest tyle innych liczb.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 15 lis 2019, o 17:41Czemu wszyscy cieszą się z papieżowej liczby, jest tyle innych liczb.
Mój kolega twierdził, że kobiety nadużywają kwantyfikatora ogólnego.

JK
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Czy bicie jest złe? Jakieś sadystyczne znęcanie się dla rozładowania własnego stresu pewnie tak, pamiętam jak matka ganiała mnie w szale z pasem dookoła stołu :) Natomiast ojciec uderzył mnie może ze 4 razy w życiu , zawsze na zimno , pokazując że nie sprawia mu to przyjemności, ale przekroczyłem granice to mam. Był to zawsze jeden strzał otwartą ręką w ucho lub w kark tak że widziałem gwiazdy i na tym się kończyło.
Z perspektywy lat absolutnie nie mam mu tego za złe bo powody były wystarczające i był to dla mnie powód do refleksji nad dokonanymi czynami :mrgreen:
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

zasem mam wrażenie, że Arek jest tylko trollem, który próbuję pokazać absurdalność katolickiego myślenia
Raczej absurdalne to lewackie myślenie , myślenie katolickie jest na najwyższym stadium rozwoju ma wszelkie zasady logiki zero jedynkowej, jest bardzo spójne , można budować całe gm[achy na tej bazie...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Panie doktorze, na fejsbuku mi ciągle wyskakują memy o tej liczbie, naprawdę. A ja nie rozumiem, o co w nich chodzi. Może nie bez przerwy, ale często.

Psiaczek, bicie jest złe.

arek naprawdę jest trollem.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Proste, o 21:37 zmarła bestia z Wadowic, największy zbrodniarz w historii ludzkości. W Katyniu już NKWD miało puścić Polaków wolno, ale młody komisarz Karol Karolowicz Wojtyła, prywatnie faworyt Dżugaszwilego, nakazał strzelać. Podczas ludobójstwa w Rwandzie Ioannes Paulus przyleciał prywatnym samolotem do Kigali i jadł ciała pomordowanych dzieci Tutsi z rożna. Godzina śmierci tego potwora to najwspanialszy moment w dziejach.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Aaa dzięki za wyjaśnienie.
Nadal jesteś wściekły po tej wypowiedzi tego pana... e... jak się on nazywał no. Wiesz, o które przemówienie chodzi.

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=C-HbRJH__NU

Zgadzasz się z panem z Warsaw Enterprise?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Arku, no to pokazałem Ci problem z myśleniem katolickim, kwestia warunku koniecznego godności współżycia seksualnego, jakim jest otwartość na życie. Magicznie (!) w przypadku par bezpłodnych lub takich, w których kobieta jest po menopauzie, ten warunek przestaje być koniecznym.

Kolejny problem z myśleniem katolickim to „mężczyzną i kobietą stworzył ich" w zestawieniu z takimi przypadkami, jak zespół niewrażliwości na androgeny.

Jeszcze inny: impotenci nie są dopuszczani do kapłaństwa. To, jakie fikołki to „uzasadniają", to już jest żenada żenad.
ODPOWIEDZ