Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5740
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ale zawarta jest pewna myśl...
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Trafna analiza odkryć Macierewicza, porównująca je do teorii spiskowych, w tym do teorii, że światem rządzi mafia pedofilów (ten pogląd ma też reprezentanta na naszym forum):

Kod: Zaznacz cały

msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/smole%C5%84sk-czyli-polska-pizzagate-opinia/ar-AAWf7YJ
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5740
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

„świat rządu, mediów i finansów w USA był kontrolowany przez wyznających szatana pedofili zajmujących się handlem dziećmi na globalną skalę
a co teorie spiskowe nie są prawdziwe? światem rządzi banda pedofilów i satanistów to pewne...

To że w Smoleńsku były wybuchy to by nawet ślepy koń by zauważył ale wybitni fizycy na tym forum tego nie widzą, bo nawet jakby piloci byli nawaleni jak Zenek po wypłacie a zamiast brzozy rosły by sekwoje lub baobaby i tak ten samolot by nie wyglądał po upadku z z takiej wysokości jak wyglądał... Więc w teorie spiskowe nie wierzą tylko głupcy, większość faktów tłumaczą tylko teorie spiskowe choćby holocaust żydowski, World Trade Center, etc...
A jak najlepiej obalić niewygodną teorię np. spiskową poprzez zaprzeczanie? ależ nie tylko poprzez ośmieszenie lub mieszanie faktów z kłamstwami na zasadzie : "coś było ale nie tak jak się mówi", ...

Zresztą to i tak nic nowego wystarczy prześledzić historię, np. w czasach starożytnych np. w Grecji żył sobie Platon, czy Pitagoras mieli grono uczniów, podzielone było to na różne stopnie zaawansowania, itd... W niższych stopniach się uczyli tego i owego owszem nie przeczę, ale co robili w najwyższych kręgach? Otóż spółkowali sodomistycznie ze swoim nauczycielem np. Platonem, Pitagorasem, działo się to również w różnych misteriach eleuzyjskich , orfickich, itd...
Po to były zakładane różne sekty, żeby sobie używać i czcić demony w taki sposób, żeby profani nie mieli tam wstępu... Do dzisiaj się to samo dzieje...
To było też w najwyższych kręgach Templariuszy, kabalistów itd... biorąc pod uwagę, że uczestniczyli w tym przeważnie jednostki najbogatsze i najbardziej wpływowe na świecie, które kształtowały przestrzeń życiową i cały świat i filozofię i reklamę i ustrój mamy owoce ich pracy co doskonale widać...

Dodano po 3 minutach 57 sekundach:
ten pogląd ma też reprezentanta na naszym forum
Bardziej prawidłowo powinno być:
ten pogląd ma też reprezentantów na naszym forum
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34232
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5198 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 15 kwie 2022, o 13:38a co teorie spiskowe nie są prawdziwe? światem rządzi banda pedofilów i satanistów to pewne...
Idealnie wpisujesz się w opis w powyższym artykule.
arek1357 pisze: 15 kwie 2022, o 13:38To że w Smoleńsku były wybuchy to by nawet ślepy koń by zauważył
Nie Arku, nie było żadnych wybuchów (co zauważyłby nawet ślepy koń), co więcej, są na to dowody. Natomiast nie ma żadnych dowodów na to, że wybuchy były (oczywiście dla Ciebie brak dowodów na wybuchy jest najlepszym "dowodem" na to, że były). A poniższy fragment ze wspomnianego artykułu
Wiele jest przyczyn atrakcyjności teorii spiskowych. Dają wyznawcom poczucie przynależności do lepszej, bo mniej naiwnej grupy społecznej; stwarzają iluzję rozumienia świata, nawet jeśli poziomem skomplikowania dalece przekraczają konkurencyjne wytłumaczenia; dają poczucie życiowego celu wszystkim zaangażowanym w poszukiwanie dowodów na ich potwierdzenie; odpowiadają na potrzebę znalezienia głębszego sensu tam, gdzie fakty tej potrzeby zaspokoić nie potrafią.
dobrze do Ciebie pasuje.

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5740
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nie Arku, nie było żadnych wybuchów
A skąd wiesz ja wiem , że były ...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34232
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5198 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 15 kwie 2022, o 15:29A skąd wiesz ja wiem , że były ...
Ależ wiem, że Ty wiesz. Przecież napisałem:
Jan Kraszewski pisze: 15 kwie 2022, o 14:34 Nie Arku, nie było żadnych wybuchów (...) są na to dowody. Natomiast nie ma żadnych dowodów na to, że wybuchy były (oczywiście dla Ciebie brak dowodów na wybuchy jest najlepszym "dowodem" na to, że były).
JK
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Tu jest wszystko (skrótowo) wyjaśnione, kawa na ławę:

Kod: Zaznacz cały

oko.press/macierewicz-byly-dwa-wybuchy-nie-bylo-uderzenia-w-brzoze-oko-press-6-przyczyn-katastrofy/
Ile cynizmu potrzeba, by dla celów bieżącej walki politycznej wykorzystywać wielokrotnie katastrofę smoleńską, tragedię narodową.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5740
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Wyjaśnienia Laska to powtórka z Anodiny...
Nie jestem w stanie wypić za dużo piwa. Dwa piwa to maksimum.
Jak na czteroletnie dziecko to i tak za wiele...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5740
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

No kolego Slup i okazuje się, że kto miał rację Twoje krasomówstwo może i piękne ale jakże mało prawdziwe o tych paradach równości na Placu Czerwonym w Moskwie... (Jedynie J. K. Może się tym zachwycić i powiedzieć żeś mi dołożył...) Jak na razie to Putin ma rację bo ma dobre argumenty w postaci bomb, które Mariupol i inne zrównały z ziemią... tak naprawdę to Putin dołożył...

Cała unia może się skichać, pogrozić mu palcem dać sankcje, nasi mogą se jechać do Kijowa robić konferencje pokojowe, ONZ może nawoływać o pokój, dla USA ta wojna jest ok wyzbędzie się trochę broni, którą nasi kupią i dadzą Ukrainie (jak powiedział Cejrowski)...
Niemcy będą powściągliwi, Serbia będzie za, a Węgry za a nawet przeciw...a Putin i tak zbombarduje i zrobi swoje. A wy możecie iść na kurs św. p. Adama Słodowego i nauczyć się jak z maseczki covidowej zrobić flagę Ukrainy polecam ten kurs niektórym forumowiczom szczególnie dla Slupa, J. K., A4karo może kilku innym...

Ja może nie jestem krasomówcą ale jak coś mówię to i tak racja jest po mojej stronie... Wy se możecie filozofować, spekulować nawet mądrze ale i tak na końcu moja jest racja i tyle...

Ukraina ma niebywałe sukcesy w wojnie o którym trąbią na interiach i onetach ale miasta bombardują jednak Rosjanie i równają z ziemią...

Ja ni za tym ni za tym od tej wojny się dystansuję jak wielu rozumnych ludzi...nie popieram masakr ale i nie popieram głupoty...

Dodano po 11 minutach 38 sekundach:
Jedynie o czym możesz sobie pomarzyć k. Slup i inni jak na razie to o dance macabre w Mariupolu i w kilku innych....
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34232
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5198 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 23 kwie 2022, o 23:23Ja może nie jestem krasomówcą ale jak coś mówię to i tak racja jest po mojej stronie...
Taak, Twoja racja jest zawsze po Twojej stronie. Ale to tautologiczne stwierdzenie, więc mało odkrywcze.

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5740
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Może i tak ale Putin pokazał też swoją rację...
Więc są już dwie...

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Jak się komuś przywali w mordę to i filozofia się skończy...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze: 23 kwie 2022, o 23:23
Jedynie o czym możesz sobie pomarzyć k. Slup i inni jak na razie to o dance macabre w Mariupolu i w kilku innych....
danse macabre. Poprawna łacina to podstawa.

Maseczka covidowa świetnie nadaje się jako zastępstwo chusteczki higienicznej, akurat musiałem porządnie wydmuchnąć nos, a o chusteczkach zapomniałem.
arek1357 pisze:Ja ni za tym ni za tym od tej wojny się dystansuję jak wielu rozumnych ludzi...
Wśród tych rozumnych ludzi są m.in. co bardziej tępi lewacy z Niemiec,

Kod: Zaznacz cały

wprost.pl/polityka/10697464/niemieckie-elity-chca-kapitulacji-ukrainy-list-otwarty-do-kanclerza-scholza.html
którzy napisali ostatnio list do kanclerza Scholza. Jesteś w znakomitym towarzystwie!
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5740
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Mieli racje wiadomo, że z Rosją nie wygrają a tylko będzie więcej zniszczonych miast ruskie bomby to nie kulki śniegowe, unijni popaprańcy nawet by na śnieżki walczyć nie umieli...paru tęgich chłopa z mojej wsi a mordy im rozwalą nawet ruskich nie trzeba...

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Niech walczą dalej a Kijów zrównają z ziemią.... czego im nie życzę bo jestem dobry...

Dodano po 8 minutach 13 sekundach:
Ja proponuję, żeby zachód zorganizował znowu jakiś marsz przeciw przemocy na Ukrainie w pierwszym szeregu głowy państw unijnych, i transparenty typu:
"Nie chcemy wiecej wojny" "RZądamy pokoju" stop ofiarom i sprawcom rerzymy Łukaszenki Łysenki i Putina" "Precz z wojną na Ukrainie"..."Niech sie rozwija ukraiński syjonizm i banderyzm i idiotyzm", "stop ruskim oligarchom"

Im głupsze tym lepsze Putin się wystraszy zacytuję klasyka: ("Nie strasz nie strasz...")...

Dodano po 1 dniu 10 godzinach 8 minutach 35 sekundach:
Winien jestem Slupowi wytłumaczyć moje kropki na końcu zdania, otóż kropki te oznaczają, że każde moje zdanie jest jak gdyby rozwojowe podobnie jak pączki na wiosnę z których wyrastają listki lub kwiaty, każde zdanie jest jakby zaczynem nowej myśli jak najbardziej twórczej...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 787
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 25 kwie 2022, o 22:16 Winien jestem Slupowi wytłumaczyć moje kropki na końcu zdania, otóż kropki te oznaczają, że każde moje zdanie jest jak gdyby rozwojowe podobnie jak pączki na wiosnę z których wyrastają listki lub kwiaty, każde zdanie jest jakby zaczynem nowej myśli jak najbardziej twórczej...
Ta odpowiedź przypomina mi stylem wypowiedzi pani Doroty Rabczewskiej.

Nie jest Ci przykro, że Ukraińcy zatopili okręt flagowy Waszej floty czarnomorskiej? Musieliście też wycofać się spod Kijowa i północnej Ukrainy. Operacja w Donbasie jeszcze co prawda nierozstrzygnięta, ale jak dotychczas bez większych sukcesów. Wiele wskazuje więc, że wojska panów Klausa Schwaba i George Sorosa uniemożliwią siłom putinowskich chrześcijan prowadzenie jakichkolwiek działań zaczepnych.

Warto tu jeszcze raz przypomnieć, że Putin ma co prawda pałace oraz jachty sfinansowane przez pieniądze ukradzione rosyjskiemu narodowi, kilka kochanek dosyć lekkiego prowadzenia, zaś jego chrześcijańska armia gwałci i morduje. Jednak w cerkwii Putin zawsze zapala świeczkę i deklaruje przywiązanie do chrześcijańskich wartości i dlatego jest

Kod: Zaznacz cały

https://artelis.pl/artykuly/71753/czy-wladimir-putin-jest-katechonem-chrzescijanstwa
.

Dodano po 1 godzinie 40 minutach 17 sekundach:
A

Kod: Zaznacz cały

https://streamable.com/fq62em
wrzucam krótki film przedstawiający sukcesy i wysokie morale wojsk Nowego Światowego Porzadku wraz z odpowiednią oprawą muzyczną. Niestety wojska rosyjskiego katechona tę wojnę przegrywają również na polu propagandowym.

Arku, wspominałeś, że lubisz ukraińską wódkę. Możesz podzielić się jaką? Mam ochotę na odrobinę dobrze zmrożonej substancji i toast za jaśnie oświeconego George Sorosa, grupę Bilderberg i ich waleczną armię.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5740
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Polecam "Hlibny Dar" bardzo dobra czysta wódka nie lubię kolorowych... z kłosem w środku...
Polecam też "Nemiroff"

Ukraińskie są łagodniejsze a co za tym idzie lepsze od naszych bardziej oparte na naturalnych składnikach niż chemii...

Tylko nie kupuj podróbek rozlewanych np. u Wieśka w piwnicy...

A to, że ruscy zrównują miasta z ziemią to nic? Ukraińcy w wojnie typu partyzanckiego odnotowują sukcesy ale jak ruskie zbombardują rakietami i samolotami miasto i zrównają z ziemią czy będzie to odnotowane jako sukces? a Ukraińcy tak robią niestety...

Więc jeżeli chodzi o destrukcję to ruskie są lepsze zaorają wszystko...
Putina, który jako jeden z nielicznych przywódców politycznych ma odwagę powiedzieć głośno, że np. homoseksualizm jest po prostu nienormalny i w ten sposób broni starego porządku...
Wiesz tu może być też i tak, że Putin przypomina np. papieża Aleksandra VI, który doktrynalnie był ok... , w przeciwieństwie do Franciszka, który bredzi o braterstwie międzynarodowym co z tradycyjnym katolicyzmem nie ma nic wspólnego a doktrynalnie jest do bani...

Lepiej mieć atrakcyjną kochankę a nawet pięć niż popierać homoseksualistów i lgbt więc doktrynalnie jest ok...

Wolałbyś wykładowcę np. matematyki, który głosiłby bzdury na wykładzie czy doktrynalnie sprawnego a np. miałby 5 kochanek jak Putin???

"Bo ten co sam się pogrąża pogrąży tylko siebie a ten co uderza w doktrynę uderza w narody i społeczności jego wina jest wielka jak niebo nad Ziemią"...

Dodano po 10 minutach 30 sekundach:
Bardzo dobrze i mądrze to ująłem...
ODPOWIEDZ