Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Oj tak tak Einstein celebrytą jasne, żyd pracujący w biurze patentowym co kradł innym pomysły, ale zrobiono z niego gwiazdę , choć już wiadomo że teoria względności jest do bani..., teoria o zakrzywionej przestrzeni jest nieprawdziwa. Żę masa rośnie do nieskończoności podczas przyrostu prędkości światła też nieprawda...Jednak nie czuję do Einsteina niechęci czy nienawiści nawet go dość lubię w przeciwieństwie do np. nieświętej pamięci Hawkinga.
Jak Slup sam stwierdziłeś prawdy naukowe potwierdzane są przez głosowanie , więc choćby tam byli nawet sami Harddoktorzy z Picdown... to i tak wszystko rozmija się z prawdą... potwierdzają sensacje przez głosowanie i aklamacje... Kiedyś Natanek powiedział na kazaniu:
"Cała teoria rozszerzającego wszechświata jest tak mądra jak ciele sąsiada"...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34242
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 16 gru 2020, o 21:40 Kiedyś Natanek powiedział na kazaniu:
"Cała teoria rozszerzającego wszechświata jest tak mądra jak ciele sąsiada"...
Co nam mówi coś o Natanku i zupełnie nic o teorii rozszerzającego się wszechświata...

JK
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Ukryta treść:    
Wątpię Arku1357, by Twoja wiedza z fizyki i jej formalizacji wykraczała poza popularne opracowania, artykuły z codziennej prasy i materiał szkolny, ale oczywiście możesz wyrażać swoją opinię.
arek1357 pisze: 16 gru 2020, o 21:40 "Cała teoria rozszerzającego wszechświata jest tak mądra jak ciele sąsiada"...
Szkoda, że autorem akurat tej teorii jest bardzo (super) wybitny uczony, który był księdzem katolickim.

Natanek natomiast jest po prostu nadgorliwym i niezbyt mądrym księdzem. Być może jest dobrym człowiekiem, chociaż i co do tego mam wątpliwości, bo brak mu zupełnie pokory.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Dobry artykuł:



szopka na poziomie dzisiejszego papiestwa:

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Głupi profesor ( o takich pisałem nie raz):

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Może nie jestem dobra z majcy, ale przynajmniej nie jestem aż tak słaba z religii jak Areczek xD Cóż panowie mają po prostu wygórowane oczekiwania względem mnie. Powyżej pewnej granicy ignoruję wszystko.
Ja bym chciała się dowiedzieć, co Areczek sądzi o Rydzyku i jego ostatniej wypowiedzi dość kontrowersyjnej wypowiedzi.

A co do szczepionki to ja nie rozumiem. Z tego, co się dowiedziałam, to szczepionka nie jest jeszcze gotowa, ale prace idą dobrze, a rząd zachowuje się, jakby jutro miała dostać dostarczona. Ja już nie wiem, w co mam wierzyć.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ja bym chciała się dowiedzieć, co Areczek sądzi o Rydzyku
Powiedział prawdę ja bym tak samo powiedział...

A co sądzę, sądzę, że zrobił bardzo dużo dla Torunia: Uniwersytet, źródła termalne które powinni mu pomóc rozwijać , radio telewizja , działalność opozycyjna przeciwstawiająca się głupocie rządzących, dużo mądrych ludzi wywodzących się spod znaku jego uczelni... uczelnie na wysokim poziomie trafiają raczej tam osobniki o wysokim morale... Więc można o nim mówić dużo dobrego a jakieś negatywy jak są to któż ich nie ma...

Ja jak słyszę obiegowe opinie , że Rydzyk jeździ majbachem... a to jest informacja dla mnie nic nie warta... Jedni jeżdżą majbachem a inni na świni,...
Wszyscy wiedzieli czym jeździ Rydzyk a nikt nie wiedział czym jeździ np. Tusk... lub np. Hartman...

Tu jeszcze wrzucę z pamiętnika satyryka z serii ogłupianie społeczeństwa:

Największy prorok wszechczasów



Ten co wszystko przewidział ale nie przewidział swego marnego końca...

Dodano po 19 minutach 14 sekundach:
- Myślę, że kiedyś doświadczymy Wielkiego Chłodu. To będzie koniec dla nas i życia, jakie znamy. A może wcześniej wymyślimy, jak przenieść się do nowego Wszechświata - podsumował Hawking.

Nie mogłem się powstrzymać przed tak genialnym cytatem... Ten wielki chłód mnie urzekł...
Thingoln
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 27 lip 2019, o 22:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 15 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Thingoln »

arek1357 pisze: 18 gru 2020, o 08:33 Ten co wszystko przewidział ale nie przewidział swego marnego końca...
Trudno powiedzieć, czy marnego
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

arek1357 pisze: 18 gru 2020, o 08:33 Największy prorok wszechczasów



Ten co wszystko przewidział ale nie przewidział swego marnego końca...
Arku, czy mógłbyś wyjaśnić, co rozumiesz przez "marny koniec" w tym przypadku? Czy na pewno przemyślałeś tu swoją wypowiedź?
Czy szydzisz tu z czyjejś (niezawinionej) niepełnosprawności? Z czyjegoś cierpienia? Tak, jak dzieci, które wytykają palcami niepełnosprawnych kolegów? Czy nie widzisz głębiej niż tylko zewnętrzną "marną powłokę"? Czy nie widzisz piękna ducha?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Broń Boże nie szydzę z jego ułomności wręcz mi go żal, lecz czemu on mimo swojej ułomności pisze tak jakby stawiał się na równi z Bogiem on pisze jak Bóg... a nie jak człowiek który potrzebuje pomocy. Wiem z pewnych źródeł, że był on faworytem salonu lewackiego na świecie sponsorowali jego książki , wypowiedzi, zrobili z niego takiego popfizyka, który rzekomo ma receptę na "fszystko" Taki co wszystko wie a jak czegoś nie mówi znaczy, że myśli... Bardziej został oszukany i okaleczony przez establishment niż przez chorobę ...a my razem z nim...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

To prawda, że Hawking często wypowiadał się w sprawach, w których był ignorantem. To częsta cecha ludzi bardzo wybitnie inteligentnych, którzy osiągnęli sukces w swojej dziedzinie. Pewien wpływ na to, że był sławny poza światem nauki, miała jego niepełnosprawność. Stał się poniekąd celebrytą. Niemniej jednak twierdzenia dotyczące osobliwości, które udowodnił z Penrosem, to są czysto matematyczne rezultaty w tym sensie, że są to po prostu (trudne i ciekawe) twierdzenia geometrii pseudo-riemannowskiej (która w ogóle jest trudna). Tego dorobku nie da się podważyć.

Natomiast hipoteza, że my marksiści finansowaliśmy jakieś książki Hawkinga jest wyssana z palca. My finansujemy bojowników o wolność. Kiedyś finansowaliśmy Łysenkę. z którym byś się bardzo dobrze dogadał, bo on też nie uznawał teorii ewolucji.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ale Stephen Hawking był ateistą, prawda? To czemu Areczek go lubi?
Osądzanie przez niepełnosprawność jest bez sensu.

Areczek, a co byś powiedział, gdybym poszła do kościoła w niedzielę?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Pochwaliłbym Cię

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
My finansujemy bojowników o wolność
Czyli płatnych morderców, zbirów i zboczeńców...

Chodzi może o wolność od czego?

Już słyszałem " Walczymy o pokój nawet jakby kamień na kamieniu nie został"

Też się komponuje w ten ton...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze: Chodzi może o wolność od czego?
Skoro już zadałeś pytanie w takiej formie (to prawda zresztą, że wolność bywa niestety buzzwordem), to przy okazji skrytykuję korwinowsko-libertariańskie rozróżnienie wolności od i (rzekomo nonsensownej) wolności do. Otóż twierdzę, że każdą wolność do można też określić jako wolność od i na odwrót, jest to tylko kwestia używanego języka. I tak wolność od bezprawnego państwowego zakazu przemieszczania się można określić jako wolność do przemieszczania się, wolność decydowania o przerwaniu ciąży można przedstawić jako wolność od zakazu aborcji itd. Oczywiście pojawiają się tu pewne subtelności (np. niektórzy lewicowcy, z czym nawet po części się zgadzam, stwierdzą, że jeśli ktoś nie podlega zakazowi realizacji jakiejś czynności, ale nie jest w stanie sfinansować sobie tej czynności, to nie do końca ma wolność czynienia tego – tyle że w zależności od sytuacji wcale niekoniecznie uznałbym, że to znaczy, iż ktoś to ma obowiązek finansować), ale zasadniczo podział na „wolności do" i „wolności od" jest arbitralny i chłopsko-rozumowy.

Dodano po 5 minutach 20 sekundach:
I tak tez u rewolucyjnych komunistów: wolność do ukradzenia jednej \(\displaystyle{ k}\)-tej dobytku kułaka przez każdego z członków grupy \(\displaystyle{ k}\) czekistów (choć wcale nie musiało być tak równościowo, o nie) można przedstawić jako realizację wolności od klasowego ucisku przez bogatsze warstwy.

Dodano po 1 godzinie 57 minutach 32 sekundach:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=_4-Vgz1SVRQ
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 19 gru 2020, o 01:09 I tak tez u rewolucyjnych komunistów: wolność do ukradzenia jednej \(\displaystyle{ k}\)-tej dobytku kułaka przez każdego z członków grupy \(\displaystyle{ k}\) czekistów (choć wcale nie musiało być tak równościowo, o nie) można przedstawić jako realizację wolności od klasowego ucisku przez bogatsze warstwy.
Chodziło o to, by odebrać jedynemu jego własność.
ODPOWIEDZ